reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 1: Nadawca Tele5 z nowym kanałem w konkursie

dodano: 2013-02-25 20:23 | aktualizacja: 2013-02-25 21:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polcast Nadawca telewizji Tele5 wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) - dowiedział się serwis satkurier.pl. Zgłosił w nim nowy kanał filmowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca nie ponowił wniosku z pierwszego konkursu na kanał Tele5 - poinformowała serwis satkurier.pl Dominika Rejmer, PR manager Polcast Television. Zgłosił nowy kanał - Kino5.

Telewizja Tele5 starała się o koncesję naziemną w pierwszym konkursie, jednak jej wniosek został odrzucony. Nadawca odwołał się od tej decyzji i wciąż trwa procedura odwoławcza.

- Obecnie sprawa jest w drugiej instancji. Czekamy na rozstrzygnięcie - powiedziała w rozmowie z serwisem satkurier.pl Dominika Rejmer.

Przypomnijmy, iż na początku lat 90. ubiegłego wieku o koncesję naziemną (analogową) ubiegała się inna stacja z portfolio Polcast Television - Polonia1, ale przegrała wtedy z telewizją Polsat.

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...