reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja PATI szykuje się do startu

dodano: 2013-11-18 15:05 | aktualizacja: 2013-11-18 15:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

PATI Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa Do końca tego roku ruszy PATI, czyli Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa, której pomysłodawcą jest Parlament Studentów Uniwersytetu w Białymstoku (UwB). PATI wygrała głosowanie mieszkańców województwa podlaskiego na dofinansowanie projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego (więcej tutaj i tutaj). UwB otrzymał już przyznane finanse na start z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (więcej tutaj) i obecnie trwają prace nad uruchomieniem kanału. O PATI, w rozmowie z serwisem satkurier.pl, mówi Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy podpisaliście już Państwo umowę z Urzędem Marszałkowskim?

Tak, umowa została podpisana 7 listopada.

Czy otrzymaliście już od Urzędu fundusze na start?

Owszem, dotacja  - 30 tys. zł. - już jest na koncie uczelni.

Kiedy rusza PATI?

Zgodnie z zapisami umowy musimy uruchomić ją do końca roku. W najbliższych tygodniach będziemy kupować potrzebny sprzęt filmowy i do montażu. Rekrutacja zespołu już trwa. Pracujemy nad stroną internetową PATI i całą pewnością jeszcze w grudniu pojawią się na niej pierwsze materiały filmowe.

Stacja będzie dostępna tylko w sieci, czy też planujecie np. umieścić ją w ofercie którejś z kablówek?

Na razie myślimy wyłącznie  o sieci. Zwłaszcza, że nasza telewizja z założenia będzie amatorska - oczywiście w najlepszym tego słowa znaczeniu: świeża, oparta na pomysłowości studentów, nieskrępowana sztywną ramówką, a także otwarta na produkcje wykorzystujące do filmowania np. telefony komórkowe. To może oznaczać, że w przypadku wielu materiałów jakość obrazu może być niewystarczająca z punktu widzenia odbiorców oferty sieci kablowych. Nie zamierzamy absolutnie konkurować z profesjonalnymi stacjami.

Kto będzie nadawcą stacji?

Do publikacji będziemy wykorzystywać kanał na YouTube. To będzie zbiór produkcji firmowanych wspólną nazwą, w przyszłości także wspólnym logo. Trudno więc de facto mówić o „stacji" czy „nadawcy".

Proszę o parę szczegółów, ciekawostek o Państwa telewizji.

Podczas rekrutacji zgłosiło się ponad 60 osób. To głównie studenci UwB, ale także innych białostockich uczelni. Również kilkoro absolwentów szkół wyższych. Jak mówili podczas spotkań rekrutacyjnych - liczą na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, spotkania z ciekawymi ludźmi, możliwość dzielenia się z innymi swoimi pasjami. Niektórzy przyszli z gotowymi pomysłami na materiały czy cykle programów. Wielu z mediami chce związać przyszłość. Część z nich ma już zresztą na koncie sporo filmowych dokonań - chcielibyśmy, aby oni uczyli tych mniej doświadczonych kolegów. Oczywiście planujemy także szkolenia z profesjonalnymi dziennikarzami i filmowcami.

Zadanie na najbliższe tygodnie, to wystartować! Pewnie początki będą skromne, ale PATI z pewnością będzie się rozwijać, ewoluować. Mamy nadzieję, że zapewni swoim młodym twórcom nie tylko osobisty rozwój, ale  i wiele radości. I najważniejsze: pomoże promować studenckie inicjatywy i pokazywać aktywność podlaskich uczelni szerszej publiczności.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wywiady


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...