reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Trwam w MUX 1 od 15 lutego

dodano: 2013-12-20 13:13 | aktualizacja: 2013-12-20 22:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

Trwam w TV W piątek, 20 grudnia 2013 roku Telewizja Polska i Fundacja Lux Veritatis porozumiały się ostatecznie w sprawie zwolnienia przez Telewizję Polską jednego miejsca na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej na rzecz TV Trwam z dniem 15 lutego 2014 roku. Jak dowiedział się portal satkurier.pl, Telewizja Polska usunie kanał TVP2 w SD, zostawiając wyłącznie kanał TVP1 HD, co umożliwi wejście TV Trwam na ten cyfrowy multipleks (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach tego porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP obowiązku zapłaty należności wobec spółki EmiTel z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego. Dzięki temu Telewizja Polska uzyskała gwarancje, że nie będą na niej ciążyły żadne zobowiązania płatnicze związane ze zwalnianym miejscem na multipleksie pierwszym, albowiem wszystkie te zobowiązania przejmie Fundacja, jako właściciel Telewizji Trwam.

Lux Veritatis zobowiązała się też w ramach porozumienia, że podejmie ścisłą współpracę z TVP w zakresie wszelkich kwestii technicznych związanych z migracją programów Telewizji Polskiej, a przede wszystkim, że Telewizja Trwam przeprowadzi specjalną kampanię informacyjną skierowaną do widzów, wskazującą im nowe pozycje programów TVP i udzielającą porad, jak te programy odnaleźć w sygnale multipleksu.

Dzięki temu porozumieniu TVP wyraziła zgodę, by Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił dotychczas obowiązującą i ważną do kwietnia 2014 roku decyzję o rezerwacjach częstotliwości.

TVP równocześnie informuje, że aż do zmian, które nastąpią 27 kwietnia 2014 r., dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, wszystkie programy TVP emitowane w cyfrowej technologii naziemnej będą nadal bez żadnych zakłóceń dostępne dla wszystkich polskich telewidzów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...