reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4fun Fit & Dance i 4fun Hits zadebiutowały na rynku

dodano: 2015-06-25 00:59 | aktualizacja: 2015-06-25 16:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

4fun.tv 4fun tv 4 fun tv 4fun Hits 4fun Fit&Dance 4fun Fit & Dance 4fun Media 4 fun Media Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nadawcy (więcej tutaj), 25 czerwca br. doszło do zmian w portfolio grupy 4fun Media - kanał Mjuzik.tv przekształcił się w 4fun Hits a TV.Disco w 4fun Fit & Dance. Na rynku pozostawiono natomiast 4fun.tv w dotychczasowej formule. Tym sposobem ujednolicono nazwy stacji, które łączy teraz wspólna marka 4fun.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały 4fun Fit & Dance i 4fun Hits zastąpiły odpowiednio TV.Disco i Mjuzik.tv w pakietach operatorów kablowych i IPTV, na listach platform satelitarnych nc+ i Orange TV, w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E), a w przypadku 4fun Fit & Dance również w multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Za całość prac związanych z rebrandingiem stacji nadawcy odpowiada Jarosław Janas, dyrektor kreatywny 4fun Media (więcej tutaj).

Nina Cieślińska „Lady Nina”, Ola Ciupa, Dandris i króliczki Playboy'a zapowiadają nowe kanały, foto: 4fun Media


Przypomnijmy, iż Rebel:tv rozpoczął testowe nadawanie w 2009 roku, a w 2010 już z koncesją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Z uwagi na spór prawny co do nazwy, w 2012 roku zmieniono ją na RBL.TV. Początkowo kanał grał muzykę rockową, potem rockowo-popową, następnie miejską (głównie hip-hop), a potem największe przeboje z ostatnich lat. W 2014 roku ponownie doszło do zmiany nazwy kanału na Mjuzik.tv (więcej tutaj). Nadawca stale pracował jednak nad ofertą stacji, bowiem raz w ramówce dominowały hity z minionych lat, by potem więcej było premierowych utworów, żeby ponownie wrócić do starszych przebojów itd. Dodajmy, iż równocześnie ze zmianą RBL.TV w Mjuzik.tv, kanał pod nazwą RBL.TV pojawił się w Internecie (więcej tutaj). Jak zapowiada nadawca, 4fun Hits zagra zarówno sprawdzone przeboje, które zniknęły z anteny kanału 4fun.tv, jak i nowe utwory, które spodobają się ciut starszym widzom.

Kanał TV.Disco rozpoczął nadawanie w 2011 roku. Również i w przypadku tej stacji nadawca często modyfikował muzyczną ofertę. Ramówkę wypełniały więc polskie i zagraniczne przeboje disco, dance, eurodance, biesiadne i disco polo, by potem ograniczyć ofertę wyłącznie do polskich hitów (więcej tutaj), następnie wzbogacić ją znów o międzynarodowe piosenki (więcej tutaj), by potem całkowicie zrezygnować z polskich utworów na rzecz najnowszych, zagranicznych piosenek disco (więcej tutaj). W 2013 roku kanał zadebiutował w naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj). Według zapowiedzi nadawcy, w 4fun Fit & Dance pojawi się muzyka taneczna idealna do ćwiczeń w ciągu dnia i popołudniem, a wieczorem nakręcająca nie jedną imprezę.

Dodajmy, iż 22 lipca br. wszystkie trzy kanały (4fun.tv, 4fun Fit & Dance i 4fun Hits) mają zmienić transponder na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) (więcej tutaj).

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 5 (11,296 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: 4FUN TV
PID V: 2005
PID A: 3005
PID PCR: 2005
SID: 2205
PID PMT: 1005
Provider: -
Kodowanie: brak (FTA)


ID: 4fun Hits
PID V: 2001
PID A: 3001
PID PCR: 2001
SID: 2201
PID PMT: 1001
Provider: -
Kodowanie: brak (FTA)


ID: 4fun Fit and Dance
PID V: 2002
PID A: 3002
PID PCR: 2002
SID: 2202
PID PMT: 1002
Provider: -
Kodowanie: brak (FTA)


W portfolio 4fun Media są obecnie takie kanały jak 4fun.tv, 4fun Fit & Dance, 4fun Hits i internetowy RBL.TV. W przeszłości nadawca chciał również uruchomić stację o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym i poradnikowym pod nazwą 4fit.tv (więcej tutaj i tutaj). Kanał ten został zgłoszony w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC, ale grupa nie uzyskała wtedy naziemnej koncesji a stacja nigdy nie została uruchomiona. Przed ogłoszeniem warunków drugiego konkursu nadawca planował natomiast startować z nowym kanałem rozrywkowym, stworzonym na bazie 4fun.tv, TV.Disco i RBL.TV (więcej tutaj). Taka stacja jednak nigdy nie ruszyła. Do 4fun Media należy również firma Program, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych (m.in. takich jak: 4fun.tv, 4fun Fit & Dance, 4fun Hits, Family Sport, English Club, Da Vinci Learning). Firma Nova Group LTD, posiadająca większościowy pakiet akcji 4fun Media S.A., jest też właścicielem Screen Network S.A., lidera polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (określanego skrótem: DOOH-Digital Out-Of-Home) prowadzonej z wykorzystaniem systemu Digital Signage (zewnętrzne ekrany usytuowane w miastach, emitujące materiały filmowe, w tym z kanałów 4fun Media, i reklamy).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...