reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

AsiaSat 8 zastąpi na pozycji 4°W Amosa 2

dodano: 2016-12-01 13:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom/satkurier.pl

AsiaSat 8 Operator satelitarny Spacecom poinformował, że ​​zawarł umowę z AsiaSatem, aby przesunął on swojego satelitę AsiaSat 8 z bieżącej pozycji orbitalnej 105,5°E na pozycję 4°W. AsiaSat 8 będzie stacjonował wraz z satelitą Amos 3 przez okres czterech lat. AsiaSat 8 uzupełni ofertę Amosa 3, oferując pełną gamę usług komunikacyjnych. Oczekuje się, że rozpocznie pracę na 4°W w pierwszym kwartale 2017 roku, zastępując Amosa 2. Spacecom ma opcję przedłużenia umowy o kolejny rok.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
AsiaSat przeniesie swojego satelitę na pozycję orbitalną 4°W po otrzymaniu wymaganych zgód regulacyjnych. Oczekuje się, że osiągnie on pozycję docelową w ciągu 45 dni. Po przeprowadzeniu testów, wiązki AsiaSata 8 będą pokrywać swoim zasięgiem Bliski Wschód, Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, umożliwiając operatorowi Spacecom dostarczenie dodatkowej pojemności i usług dla swoich klientów.
 

Cieszymy się na wzmocnienie naszego partnerstwa z AsiaSatem. Satelita AsiaSat 8 pozwala nam nadal oferować usługi naszym klientom na pozycji orbitalnej 4°W po oczekiwanym końcu pracy Amosa 2 oraz zapewnić im dodatkową pojemność i usługi
- powiedział David Pollack, dyrektor generalny i prezes Spacecom.

Z zadowoleniem przyjmujemy Spacecoma jako naszego najnowszego klienta. Doskonała wydajność AsiaSata 8 oferuje idealne dopasowanie do potrzeb Spacecoma. Cieszymy się na wzmocnienie tego silnego partnerstwa w nadchodzących latach
- powiedział Andrew Jordan, prezes i dyrektor generalny AsiaSat.

Przypomnijmy, że 1 września br. Spacecom utracił swojego nowego satelitę Amos 6, jeszcze przed jego wyniesieniem na orbitę, w wyniku wybuchu rakiety nośnej Falcon 9. W związku z tym operator podjął kroki mające na celu odzyskanie środków zainwestowanych w projekt, a także działania zmierzające do zapewniania ciągłości usług. O planach wynajęcia satelity od innego operatora poinformował już na początku października br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...