reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

AsiaSat 8 zastąpi na pozycji 4°W Amosa 2

dodano: 2016-12-01 13:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom/satkurier.pl

AsiaSat 8 Operator satelitarny Spacecom poinformował, że ​​zawarł umowę z AsiaSatem, aby przesunął on swojego satelitę AsiaSat 8 z bieżącej pozycji orbitalnej 105,5°E na pozycję 4°W. AsiaSat 8 będzie stacjonował wraz z satelitą Amos 3 przez okres czterech lat. AsiaSat 8 uzupełni ofertę Amosa 3, oferując pełną gamę usług komunikacyjnych. Oczekuje się, że rozpocznie pracę na 4°W w pierwszym kwartale 2017 roku, zastępując Amosa 2. Spacecom ma opcję przedłużenia umowy o kolejny rok.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
AsiaSat przeniesie swojego satelitę na pozycję orbitalną 4°W po otrzymaniu wymaganych zgód regulacyjnych. Oczekuje się, że osiągnie on pozycję docelową w ciągu 45 dni. Po przeprowadzeniu testów, wiązki AsiaSata 8 będą pokrywać swoim zasięgiem Bliski Wschód, Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, umożliwiając operatorowi Spacecom dostarczenie dodatkowej pojemności i usług dla swoich klientów.
 

Cieszymy się na wzmocnienie naszego partnerstwa z AsiaSatem. Satelita AsiaSat 8 pozwala nam nadal oferować usługi naszym klientom na pozycji orbitalnej 4°W po oczekiwanym końcu pracy Amosa 2 oraz zapewnić im dodatkową pojemność i usługi
- powiedział David Pollack, dyrektor generalny i prezes Spacecom.

Z zadowoleniem przyjmujemy Spacecoma jako naszego najnowszego klienta. Doskonała wydajność AsiaSata 8 oferuje idealne dopasowanie do potrzeb Spacecoma. Cieszymy się na wzmocnienie tego silnego partnerstwa w nadchodzących latach
- powiedział Andrew Jordan, prezes i dyrektor generalny AsiaSat.

Przypomnijmy, że 1 września br. Spacecom utracił swojego nowego satelitę Amos 6, jeszcze przed jego wyniesieniem na orbitę, w wyniku wybuchu rakiety nośnej Falcon 9. W związku z tym operator podjął kroki mające na celu odzyskanie środków zainwestowanych w projekt, a także działania zmierzające do zapewniania ciągłości usług. O planach wynajęcia satelity od innego operatora poinformował już na początku października br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...