reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał E-Sport TV ruszył z testową emisją

dodano: 2016-12-02 01:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/satkurier.pl

E-Sport TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 1 grudnia br. ruszył testowy sygnał kanału E-Sport TV, możliwy do odbioru poprzez Evio oraz SGT. Stacja nadaje 16 godzin przykładowych treści, które znajdą się we właściwej ramówce wraz ze startem właściwego sygnału w pierwszym kwartale 2017 roku. Jeszcze w grudniu br. kanał przeprowadzi transmisję turnieju The Boston Major. E-Sport TV nadaje na podstawie zmienionej w lipcu br. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na wniosek nadawcy, koncesji kanału Next Sport 3D, który nigdy nie rozpoczął nadawania.

E-Sport TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dostępność telewizji E-Sport TV w punktach wymiany ruchu Evio oraz SGT oznacza możliwość dotarcia do wielomilionowej rzeszy odbiorców z sygnałem o dużo wyższej jakości (Full HD) niż w przypadku przekazu satelitarnego. W ramówce testowej nie mogło zabraknąć relacji z turniejów, archiwalnych meczów, poradników dla graczy próbujących swoich sił w e-sporcie, ale znalazły się też treści o grach ogółem - recenzje, nowinki, walkthrough, pierwsze wrażenia z gier i podobne - czytamy w komunikacie.
 
Kanał E-Sport TV ruszył z testową emisją, foto: Astro
Kanał E-Sport TV ruszył z testową emisją, foto: Astro
E-Sport TV to wspólny projekt spółek Astro i Gamerock, foto: Astro
E-Sport TV to wspólny projekt spółek Astro i Gamerock, foto: Astro

 
Spółki Astro S.A. oraz Gamerock S.A. nawiązały już współpracę z kilkunastoma producentami treści celem produkcji oraz emisji programów rozrywkowych, dążąc tym samym do tego, aby w telewizji premiery zawsze stanowiły większą część ramówki. - Warto wspomnieć o innowacyjnym nastawieniu telewizji na interakcję i dotarcie do widzów, którzy dotychczas nie znaleźli w ramówce innych stacji materiałów odpowiadających ich preferencjom. W celu zaspokojenia ich potrzeb udostępnione zostaną odpowiednie narzędzia - w tym możliwość głosowania przez duże grupy odbiorców. Dzięki takiej formie doboru treści do pasm ogólnych, odbiorcy będą mieli możliwość świadomego podjęcia decyzji i samodzielnego stworzenia idealnej dla siebie ramówki - zapewnia nadawca.
 
E-Sport TV celuje w osiągnięcie kilkuset godzin premier programów w miesiącu oraz transmisje z największych turniejów e-sportowych na świecie. W sobotę, 3 grudnia br. przeprowadzona zostanie transmisja z turnieju The Boston Major, w którego puli nagród znajdują się trzy miliony dolarów. Turniej potrwa do soboty, 10 grudnia br., a powtórki z transmisji znajdą się w sygnale testowym oraz właściwym w formie retransmisji.

W portfolio firmy Astro jest obecnie kanał 13 (SD/HD/3D). Spółka posiada też wciąż ważne koncesje satelitarne dla stacji, które obecnie nie nadają, takich jak Klasyka, Bajka, Next Dokument HD, Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music HD, Next 24/7 HD i Next Sklep HD (więcej tutaj). Dodajmy, iż w 2006 roku spółki Astro i K&R Enterprises uruchomiły natomiast kanał Superstacja, który w latach 2007-2009 został sprzedany firmie Ster, należącej do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka (więcej tutaj). Astro to także producent programu „Familiada” dla TVP (emisja w TVP2 i TVP Rozrywka).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...