reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Malta - kraj powierzchniowo mniejszy od Warszawy

dodano: 2016-11-16 19:33 | aktualizacja: 2019-10-16 14:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 6/2015

Malta_mapa Malta to „kompaktowa” wyspa na Morzu Śródziemnym – mierzy zaledwie jakieś 27 km na 14 km. Malta powierzchniowo jest mniejsza od... Warszawy. Ten mały, wyspiarski kraj jest dosłownie zapchany wspaniałymi zabytkami, z tajemniczymi świątyniami nieznanej cywilizacji liczącymi ponad 5000 lat, pięknymi lagunami i licznymi formacjami skalnymi. Wielkość Malty jest taka, że łatwo ją zwiedzać, a na upartego to można ją obejść dookoła (linia brzegowa głównej wyspy to tylko 140 km). Na Malcie nie ma jezior i rzek! Maltańczycy pozyskują wodę pitną poprzez odsalanie wody morskiej. Myjąc zęby można poczuć lekko słonawy posmak wody.

Malta_1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja na Malcie

Telewizja na Malcie została uruchomiona w 1959 r. Istnieje 5 głównych, ogólnokrajowych kanałów telewizyjnych na Malcie: TVM, One Television, Net Television, Smash Television i Favourite Channel. Obecnie emitowane są w wersji FTA przez naziemną telewizję analogową. Dwa kanały TVM1 i TVM2 oprócz wersji SD są także nadawane w wersji HD, ale tylko w wersji kablowej lub IPTV.
 

Komercyjne stacje telewizyjne przyciągają widownię na poziomie zaledwie 2%. Odbiór kablowy, naziemny i satelitarny jest ogólnie dostępny, choć usługi kablowe są najbardziej rozproszone, głównie dostępne z Melita Cable. Wiadomo, że pod koniec 2012 r. na Malcie było 147.896 aktywnych subskrypcji płatnej telewizji, co obejmuje analogowy i cyfrowy kabel oraz płatną, naziemną telewizję cyfrową i IPTV. Co ciekawe, według ostatniego spisu na Malcie jest 139.583 gospodarstw domowych.
 

Z anten satelitarnych dostępne są inne europejskie stacje telewizyjne, takie jak RAI i Mediaset z Włoch i BBC z Wielkiej Brytanii. W hotelu bez problemu są stacje zagraniczne, głównie włoskie, angielskie, niemieckie, francuskie i rosyjskie. Oczywiście o jakiejkolwiek polskiej stacji można zapomnieć – brak i to mimo tego, że to była rozbudowana oferta IPTV!
 

Anteny satelitarne, jeśli są na budynkach, to nigdy na elewacjach (zabytki), a jak już to na dachu – najczęściej 80–90 cm. Spotyka się większe anteny satelitarne, np. 1,2 m dla instalacji zbiorczych, albo 2 m, ustawione w kierunku pozycji 28,2°E, czyli dla odbiorców z Wielkiej Brytanii, którzy rezydują na Malcie.
 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...