reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dubaj - jeden wielki las anten

dodano: 2018-01-31 12:10 | aktualizacja: 2018-02-20 20:30
autor: Janusz Sulisz / Anna Sulisz | źródło: SAT Kurier 4/2009

Dubaj Burdż al-Arab W Dubaju byliśmy przy okazji wystawy CABSAT MENA 2009 w dniach 2-4 marca. Co ciekawego można zobaczyć w tym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ile i jakie są tam anteny satelitarne?

Dubaj anteny na dachu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po drugiej stronie kanału byliśmy wieczorem. Liczba małych sklepów, zakładów usługowych i barów robi wrażenie, ale im dalej wieczorem się tam idzie, tym bardziej można się przestraszyć, zwłaszcza gdy idzie się z dwiema blondynkami z Polski. Zawróciliśmy dość szybko, bo zarówno Arabowie, jak i zarobkowi imigranci nie są przyzwyczajeni do widoku europejskich kobiet, co często na plaży w piątek kończyło się tłumem obserwatorów - siedzących gapiów na murku.
 
Dubaj - wieżowce w budowie z perspektywy pięknie utrzymanego ogrodu
Dubaj z góry o zachodzie słońca - widać wieżowce w budowie

Plaże są ładne i przygotowane dla turystów (na miejskie wstęp 5 dirhamów), ale na niektórych nie wolno... fotografować, nie mówiąc o zbyt skąpym kostiumie kąpielowym. Do tego w wolne dni (nasza niedziela to tutaj piątek) na plażach jest tłum napływowych kolorowych pracowników, którzy grillują, co się uda - niestety zapach jest mało przyjemny. Siła robocza z Azji i Afryki jest swoistą potęgą budującą wieżowce, drogi i palmowe wyspy w morzu - wszystko to ma uświetnić wielkość arabskiego Dubaju w tym rejonie. Polaków wtedy w 2009 r. prawie nie było widać, bo nie latała do Warszawy tamtejsza, znana z luksusu linia lotnicza Emirates. Także polskiej waluty nie było można wymienić w kantorach.
 
Plaża w Dubaju
Plaża w Dubaju

Dubaj jest znany z najdroższego 6-gwiazdkowego, nadmorskiego hotelu Burdż al-Arab, gdzie drobny lunch dla jednej osoby kosztuje zaledwie 550 złotych, nie wspominając nawet o cenie doby w pokoju.
 
Hotel Burdż al-Arab z charakterystycznym lądowiskiem helikopterów

W 2009 roku ukończona została budowa jednego z najwyższych budynków w tym rejonie świata - Burdż Chalifa o wysokości 829 m - widać go było z prawie każdego zakątka Dubaju.
 
Burdż Chalifa tuż przed zakończeniem budowy w 2009 roku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Triax TD88 grafit

Nowa portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z...

139 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...
reklama