reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vu+ Duo 4K - test odbiornika

dodano: 2019-01-21 11:51 | aktualizacja: 2019-01-21 14:52
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 11-12/2018

Vu+ Duo 4K Słowacka firma AB-COM Europe, odpowiadająca za oficjalną dystrybucję odbiorników marki Vu+ na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej, przekazała świetną wiadomość na koniec 2018 roku. Od 1 grudnia do sprzedaży trafił nowy, oczekiwany model odbiornika Ultra HD od Vu+, zapowiadany już wcześniej Vu+ Duo 4K.

Vu+ Duo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

PODSUMOWANIE

Vu+ Duo 4K to kolejny etap w rozwoju oferty koreańskiego producenta odbiorników cyfrowych z oprogramowaniem opartym o system operacyjny Linux. Urządzenie oferuje w tej chwili procesor taktowany zegarem o najwyższej częstotliwości, nawet biorąc pod uwagę niejasności, czy jest to 2,1 GHz (taka deklaracja pojawia się nawet na pudełku), czy 1,87 GHz. Pierwsze eksperymenty pokazały, że producent zadbał, aby nie było problemów z działaniem i stabilnością. Urządzenie pracuje niezwykle szybko, oferuje czas przełączania kanałów nawet poniżej 1 s, w zależności od typu stacji i sposoby odbioru (deszyfrowanie itp.).

Vu+ Duo 4K jest przy okazji gotowy do odbioru kanałów w jakości Ultra HD (rozdzielczość 4K), wspiera technologie HDR i HLG10 oraz oferuje więcej niż Solo 4K i starsi bracia (w tym 2 gniazda na moduły CAM, dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth, wejście HDMI). Urządzenie zbudowano w oparciu o najwyższej klasy podzespoły od dostawcy Broadcom, bez żadnych kompromisów. Dzięki temu mamy gwarancję, że dostajemy towar z górnej półki, jeśli chodzi o świat linuksowych tunerów E2. A to wszystko za całkiem rozsądne, jak przy tym wyposażeniu, pieniądze – odbiornik kosztuje ok. 1600 zł.

Z aktualnych minusów w zasadzie jedynie trzeba mieć na uwadze, że to bardzo świeży sprzęt. W związku z tym na wybranych systemach może nie oferować od początku wszystkich możliwości (jak brak wsparcia CI+ na OpenATV 6.3). Może też z początku brakować niektórych popularnych image (tak jak na koniec listopada nie było jeszcze Black Hole dla Vu+ Duo 4K). Jesteśmy jednak przekonani, że to stan przejściowy i krok po kroku wydawcy oprogramowania (trzeba podkreślić, że są oni niezależni od producenta i nie ma on bezpośredniego wpływu na szybkość pojawiania się wydań) będą uzupełniać braki.
 

PLUSY:
 • sprzęt od sprawdzonego koreańskiego producenta, specjalizującego się od lat w odbiornikach linuksowych E2 i mającego największą gamę modeli Ultra HD w stałej ofercie
 • urządzenie zbudowane w oparciu o najwyższej jakości komponenty, w tym procesor i głowicę na bazie rozwiązań od cenionego dostawcy Broadcom
 • sprawdzone architektura ARMv7, bogata liczba istniejących dodatków
 • pewne, szybkie i stabilne działanie
 • wsparcie UHD 4K wraz z HDR i HLG10
 • pełna niezależność, ogromne możliwości konfiguracyjne listy, opcji, webinterface i ogólnie wszystko to, co jest znane z odbiorników linuksowych E2
 • dobre wyposażenie: czytnik kart, 2 gniazda CAM (pracujące niezależnie)
 • głowica Full Band Capture, 8 demodulatorów, fabrycznie DVB-S2X, dodatkowe gniazdo na kolejny tuner satelitarny lub kablowy FBC albo podwójny naziemny
 • dwuzakresowy Wi-Fi, Bluetooth, wejście HDMI do przechwytywania
 • łatwość instalacji dysku twardego 2,5’’ i zamiana urządzenia w rasowy PVR

MINUSY:
 • na początku skromna liczba dostępnego oprogramowania
 • różne drobne problemy tzw. wieku dziecięcego na wybranych image (np. niekiedy teksty „wychodzą” poza wyświetlacz lub brak obsługi CI+ w OpenATV)

Na koniec zachęcamy do zapoznania się z raportami z testów innych odbiorników 4K Vu+:


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...