reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże z anteną - Hua Hin [wideo]

dodano: 2019-08-12 15:08 | aktualizacja: 2023-02-17 22:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

Hua Hin Hua Hin jest najstarszym, nadmorskim kurortem w Tajlandii. Często jest wymieniane na jednym oddechu z kurortem Cha-am, który znajduje się zaledwie 25 km od Hua Hin. Nazwę miejscowości Hua Hin tłumaczy się z tajskiego jako „kamienna głowa”, a wiąże się to z faktem, że w niektórych miejscach na wybrzeżu z wody wystają kamienie, które z oddali wyglądają jak głowy. Ponieważ jest tam dużo nieruchomości dla obcokrajowców, to jest też dużo emerytów i turystów z bogatych krajów, a także mnóstwo kitesurferów, którzy wzdłuż 6 km plaży przy wietrze fruwają i skaczą na falach. Mają gdzie trenować (trenowała tam m.in. kadra narodowa Japonii).

Hua Hin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Khao Takiab – wzgórze o wysokości 112 m położone około 4 km na południe od miasta. Można tam dojść plażą z centrum lub dojechać zielonym, otwartym busikiem, jeżdżącym spod marketów Market Village czy Bluport. Na końcu plaży jest duża statua Buddy. Na północnym zboczu znajduje się świątynia buddyjska Wat Khao Takiap, na górze jest piękny widok na zatokę Hua Hin. Na terenie jest wiele makaków.
 
Wzgórze z posągiem Buddy na plaży Khao Takiab
Posąg Buddy na Khao Takiab

Pałac Mrigadayavan jest letnim pałacem królewskim w Sirindhorn International Environmental Park. Pałac jest otwarty dla odwiedzających.
Tham Khao Luang słynie ze świątyni w jaskini położonej w miejscowości Phetchaburi na północ od Hua Hin. Jaskinia ta znana jest z gigantycznej postaci leżącego Buddy. Ze wszystkich jaskiń w prowincji Phetchaburi, Khao Luang jest najważniejszą i najczęściej odwiedzaną ze względu na dużą liczbę obrazów Buddy – jest ich tam 170, w tym 4 m.

Imponujące jaskinie znajdują się na wzgórzu Khao Luang, które ma prawie 100 m wysokości, na północ od miasta Petchaburi. Składają się z kilku jaskiń wypełnionych pięknie oświetlonymi, złotymi wizerunkami Buddy, kilkoma chedi (stupami) i dużą liczbą stalaktytów zwisających z sufitu. Promienie słońca wpadające przez otwory w suficie jaskiń oświetlają komory jaskiniowe, nadając wizerunkom Buddy mistyczny wygląd. Król Mongkut (Rama IV), który rządził królestwem Tajlandii od 1851 do 1868 r., używał tej jaskini do studiowania buddyzmu i medytacji. Miał dużą liczbę obrazów Buddy umieszczonych w tej jaskini. Warto ją odwiedzić – wystarczy godzina jazdy z Hua Hin lub dwie godziny z Bangkoku.

Wat Huay Mongkol to kompleks świątynny z ogromnym posągiem prawego mnicha buddyjskiego Luang Pu Thuata.
 
Cicada Market – mały park w Hua Hin z knajpkami i sklepikami, w których wieczorem można kupić wiele domowych pamiątek.

Hua Hin Hills Vineyard – winnica z winiarnią Monsoon Valley Vineyard – 17 km od Hua Hin, oprócz pięknych widoków, można jeździć na słoniach, a także skosztować lokalnego tajskiego wina Monsoon Valley, którego w Polsce nikt nie zna.

Wat Na Yang to świątynia z gigantyczną figurą mnicha w wiosce Na Yang 10 km na północ od miejscowości Cha-Am.
 
Kitesurferzy na plaży w Hua Hin

Wodospad Pala-U z 15 progami znajduje się w gęstym lesie tropikalnym na terenie Kaeng Krachan, największego parku narodowego Tajlandii, który znajduje się około 65 km od Hua Hin przy granicy z Birmą (można dojechać skuterem lub wynająć taxi) i zajmuje terytorium 2914 km2. W okolicy jest dużo motyli.

Brązowy mnich w świątyni Wat
Tanjetyod to gigantyczna statua czcigodnego mnicha Somdet Phra Puttajarn (Toh Phromrangsri), zainstalowana w 2007 r. w świątyni Tan Tan Yod (Wat Tan Jet Yot).

Jaskinia świątynia Wat Cha Am znajdująca się na szczycie niewielkiego wzgórza.

Wat Ta Nod Luang – piękna świątynia w postaci statku, położona w pobliżu wioski rybackiej Bang Kao.

Elephant Village Hua Hin – wioska słoni, podobno ma 18 słoni (faktycznie może z 5-6), znajduje się 3 km na zachód od Hua Hin. Można tam pojeździć na słoniu, oglądać pokaz słoniątek i kupić banany, aby karmić słonie. Można obserwować, jak słonie biorą codzienną kąpiel w strumieniu, zanim zacznie się demonstracja techniki wyrębu używanej w dżungli. Przejażdżka słoniem do pobliskiej wioski trwa około 1 godziny w obie strony. Opinie ma to średnie, a niektórzy uważają to za męczenie słoni.
 
Słoń w Elephant Village Hua Hin

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...