reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże z anteną - Hua Hin [wideo]

dodano: 2019-08-12 15:08 | aktualizacja: 2023-02-17 22:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

Hua Hin Hua Hin jest najstarszym, nadmorskim kurortem w Tajlandii. Często jest wymieniane na jednym oddechu z kurortem Cha-am, który znajduje się zaledwie 25 km od Hua Hin. Nazwę miejscowości Hua Hin tłumaczy się z tajskiego jako „kamienna głowa”, a wiąże się to z faktem, że w niektórych miejscach na wybrzeżu z wody wystają kamienie, które z oddali wyglądają jak głowy. Ponieważ jest tam dużo nieruchomości dla obcokrajowców, to jest też dużo emerytów i turystów z bogatych krajów, a także mnóstwo kitesurferów, którzy wzdłuż 6 km plaży przy wietrze fruwają i skaczą na falach. Mają gdzie trenować (trenowała tam m.in. kadra narodowa Japonii).

Hua Hin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ciekawostki o Hua Hin

Co ciekawe w Hua Hin znajduje się parafia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pod wezwaniem Świętych Królewskich Męczenników.

Hua Hin Jazz Festival – co roku w czerwcu odbywają się tutaj koncerty „Jazz na plaży”. Światowej sławy muzycy grają razem z tajskimi muzykami.

Hua Hin Vintage Car Rally – miejscowi hotelarze, „Vintage Car Club of Thailand” i „Tourism Authority of Thailand” organizują w grudniu paradę klasycznych samochodów. Wieczorem odbywa się impreza w stylu lat 20. XX wieku.

Istnieje tam kilka wysokiej jakości pól golfowych, m.in. najstarsze pole golfowe w Tajlandii Royal Hua Hin Golf Course, które znajduje się samym środku Hua Hin, otwarte w 1924 r. i zaprojektowane przez OA Robins of Scotland. Jednym z ostatnio otwartych pól golfowych jest Black Mountain Golf Club, około 10 km na zachód od Hua Hin.

Hua Hin jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez Szwedów na zamieszkanie w Tajlandii.

Góra z milionem nietoperzy – to ciekawostka, bo każdego wieczoru około godz. 18:30 chmura nietoperzy wylatuje z jaskini na górze w pobliżu wioski Na Yang.
 
Kitesurfing popularnym sportem w Hua Hin

Khao Sam Roi Yot National Park

Khao Sam Roi Yot to morski park narodowy w okręgu Kui Buri w prowincji Prachuap Khiri Khan w Tajlandii. Obejmuje 98,08 km2, z czego 20,88 km2 to obszary morskie. Jest tam jaskinia Phraya Nakhon – gigantyczna jaskinia, położona wysoko na wzgórzu. Wysokość łuku jaskini wynosi około 130 m, szerokość głównej sali wynosi kilkaset metrów. Park powstał w 1966 r. i był pierwszym, nadmorskim parkiem narodowym Tajlandii. Park obejmuje największe słodkowodne bagno Tajlandii. W parku żyje blisko 316 gatunków ptaków. Znajduje się 58 km na południe od Hua Hin. Można dojechać tam wynajętym tuk-tukiem (1300 batów) lub taxi.
 
Mapka Khao Sam Roi Yot National Park

Są tam wapienne wzgórza – najwyższe wzniesienie to Khao Krachom na wysokości 605 m. Między wzgórzami są słodkowodne bagna. Niestety kilka z tych bagien zostało przekształconych w farmy krewetek, ponieważ tylko 35 km2 z całkowitej liczby 69 km2 bagien stanowią część parku narodowego.
 
Jaskinie Hua Hin

Na terenie parku są dwie piaszczyste plaże – Hat Laem Sala i Hat Sam Phraya. Hat Laem Sala znajduje się 17 km od siedziby parku i można do niego dotrzeć z wioski Ban Pu łodzią lub wspinając się po wzgórzu przez prawie 30 minut.

Pochodzenie nazwy „Khao Sam Roi Yot” jest nieokreślone. Lokalne źródła twierdzą, że oznacza to „górę z 300 szczytami”. Tyle ich może nie ma, ale trudno policzyć.
 
Piękne plaże Khao Sam Roi Yot

Park jest bezwzględnie wykorzystywany jako farmy krewetek. Dochodzi do tego, że międzynarodowe organizacje ekologiczne wyraziły swoje obawy co do zagrożenia dla parku. Najbardziej zagrożone są krajobrazy o pow. około 40 km², w których osiedlili się liczni hodowcy krewetek. Mokradła z jednej strony są wysuszone przez kanały odwadniające zbiorników hodowlanych, z drugiej strony gleba jest trwale uszkodzona przez antybiotyki i słoną wodę.
 
Widok ze wzgórza

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...