reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Uruchomiono Eutelsat IoT FIRST

dodano: 2019-10-30 20:36 | aktualizacja: 2019-10-30 23:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat satelitka 360 Z okazji światowego kongresu IOT Solutions w Barcelonie Eutelsat Communications ogłosił uruchomienie pionierskiej usługi łączności satelitarnej IoT: Eutelsat IoT FIRST.

IoT Internet rzeczy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po niedawnym zaprezentowaniu konstelacji ELO nanosatelitów na niskiej orbicie Ziemi, poświęconej Internetowi rzeczy, Eutelsat podjął dalsze kroki w kierunku ambicji, aby stać się wiodącą firmą satelitarną IoT poprzez uruchomienie Eutelsat IoT FIRST: w pełni zintegrowanej usługi łączności IoT działającej w paśmie Ku za pośrednictwem satelitów geostacjonarnych Eutelsat.

Firmy docelowe obejmują wybranych dostawców usług satelitarnych, operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług Internetu Rzeczy. W cenie zaproponowanej na równi z komórkowymi usługami IoT, Eutelsat IoT FIRST integruje terminale satelitarne, segmenty kosmiczne i naziemne, pakowane w ramach dostarczania usług opartych na API.

Dzięki temu produktowi Eutelsat rozwiązuje problemy związane z łącznością w branżach detalicznych, bankowych i bezpieczeństwa, a także w energetyce, górnictwie i rolnictwie, które szukają opłacalnego i niezawodnego rozwiązania IoT do łączenia swoich środków trwałych, niezależnie od ich lokalizacji.

Eutelsat IoT FIRST działa również jako usługa dosyłowa IoT, umożliwiając operatorom telekomunikacyjnym podłączenie stacji bazowych i bram IoT do ich sieci bazowej. Koncentrując się obecnie na traktowaniu środków trwałych, od przyszłego roku Eutelsat rozszerzy swoje portfolio usług Internetu Rzeczy, aby uwzględnić łączność zasobów mobilnych.

Infrastruktura naziemna zaprojektowana do obsługi Eutelsat IoT FIRST składa się z sieci specyficznych dla Internetu Rzeczy hubów hostowanych w teleportach na całym świecie. Te węzły są monitorowane i kontrolowane przez całą dobę przez zespół świadczący usługi Eutelsat z Turynu we Włoszech.

Luis Jimenez-Tunon, wiceprezes grupy ds. danych firmy Eutelsat powiedział:

- Niezawodność i nieograniczony zasięg, jaki oferuje satelita, oznacza, że ​​będzie on odgrywał integralną rolę w sektorze Internetu Rzeczy i pod tym względem z przyjemnością wprowadzamy Eutelsat IoT FIRST, nazwany na cześć tej usługi jako pionier w swoim rodzaju i inauguracyjnego rozwiązania Eutelsat w ambitnej mapie drogowej Internetu Rzeczy. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...