reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Komediówka” i kinomaniacy w maju w TNT

dodano: 2020-04-27 04:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

TNT W maju br. kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak - w cyklu „Piątki w akcji” takie produkcje jak „Pan i pani Smith”, „Speed: Niebezpieczna prędkość”, „Dragon”, „Predator” i „Kill Bill”, w cyklu „Wieczór kinomaniaka” takie filmy jak „Taksówkarz”, „Działa Navarony”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” i „Swobodny jeździec”, w cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Walkiria”, „Linia życia”, „Edward Nożycoręki” i „Straż nocna”, a w ramach pasma „Komediówka” takie filmy jak „Simpsonowie: Wersja kinowa”, „Głupi i głupszy”, „Mała Miss”, „Straszny film”, „Straszny film 2”, „Tootsie”, „Zabójcza broń”, „Zabójcza broń 2” i „Zabójcza broń 3”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Komediówka”:
emisja: w weekend 1-3 maja br.
Jak zapowiada nadawca, tegoroczna majówka upłynie widzom TNT w towarzystwie najlepszych komediowych produkcji. Przez wszystkie 3 wolne, wiosenne dni stacja wyemituje starannie wyselekcjonowane i  najbardziej znane produkcje komediowe w gwiazdorskiej obsadzie, które zdecydowanie przyprawią o dobry humor. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie kultowe tytuły lub nadrobić swoje kinowe zaległości. Wśród wielu pozycji, które będą emitowane przez 3 dni niemal przez całą dobę znajdzie się m.in. kinowa wersja znanych „Simpsonów” („Simpsonowie: Wersja kinowa” - więcej tutaj), popularny i lubiany duet kumpli z filmu „Głupi i głupszy” (więcej tutaj), a nawet „Mała Miss”. Fani „Strasznego filmu” będą mogli obejrzeć dwie części tej znanej produkcji („Straszny film” i „Straszny film 2” - więcej tutaj), a dla miłośników klasyki TNT przygotowało m.in. przewrotną komedię z Dustinem Hoffmanem „Tootsie” (więcej tutaj) czy kolejne odsłony „Zabójczej broni” z Melem Gibsonem („Zabójcza broń” - więcej tutaj, „Zabójcza broń 2” - więcej tutaj, i „Zabójcza broń 3” - więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki (od 1 maja br.) o 21:00
„Pan i pani Smith” (emisja w piątek, 1 maja br. o godzinie 21:00) wiodą podwójne życia (więcej tutaj). Jane (w tej roli Angelina Jolie) oraz John (Brad Pitt) to z pozoru udane i przykładne małżeństwo mieszkające w stylowym domu na przedmieściach. Oboje ukrywają swoją prawdziwą profesję - są niezwykle skutecznymi i dobrze opłacanymi płatnymi zabójcami. Żadne z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z prawdziwego zawodu wykonywanego przez partnera - pracują bowiem dla konkurencyjnych organizacji. Ich spokojne, wręcz nudne życie nabiera pikanterii, kiedy oboje w tym samym czasie otrzymują zlecenie, by zlikwidować swojego współmałżonka. Któremu z nich uda się szybciej zrealizować zadanie (więcej tutaj)

Howard Payne (Dennis Hopper) to psychopatyczny terrorysta, któremu już nie raz plany pokrzyżował uzdolniony policjant z Los Angeles - Jack Traven (Keanu Reeves). Tym razem Payne obmyśla jednak niezwykle przebiegły plan. Żądając wysokiego okupu zainstalował w jednym z zatłoczonych autobusów Los Angeles bombę. Ładunek wybuchnie w momencie, kiedy pojazd zwolni do 50 mil na godzinę. Za kierownicą autobusu zasiada jedna z odważnych pasażerek - Annie (Sandra Bullock). Do środka pojazdu dostaje się Traven i próbuje opanować sytuację. Jak czytamy w opisie, „Speed: Niebezpieczna prędkość” (emisja w piątek, 8 maja br. o godzinie 21:00) trzyma widzów w napięciu aż do ostatnich minut. Czy uda się ocalić pasażerów (więcej tutaj)?

„Dragon” (emisja w piątek, 15 maja br. o godzinie 21:00) to przewrotna historia życia spokojnego człowieka. Liu Jinxi i jego żona Yu są pozornie zwykłą parą z dwoma synami. Rodzina mieszka w niewielkiej wiosce i wiedzie zwyczajne życie. Pewnego dnia podczas rutynowych zakupów Liu jest świadkiem ataku dwóch groźnych bandytów. Mężczyzna bez zastanowienia zaczyna działać, walcząc z agresywnymi przestępcami i ostatecznie zabija rabusiów. Okazuje się, że jeden z nich jest niebezpiecznym przestępcą poszukiwanym przez rząd. Liu zostaje narodowym bohaterem. Wkrótce zainteresowany sprawą detektyw Xu Baiju odkrywa, że pozornie ustatkowany mężczyzna jest w rzeczywistości doskonale wyszkolonym artystą sztuk walki i posiada dwie tożsamości. Kto jeszcze pozna prawdę o podwójnym życiu Liu?

„Predator” (emisja w piątek, 22 maja br. o godzinie 21:00) jest dziś klasyką gatunku science-fiction oraz jedną z najważniejszych życiowych ról Arnolda Schwarzeneggera. Major Dutch Schaeffer (Schwarzenegger) jest dowódcą elitarnej jednostki specjalnej, która otrzymuje trudne zadanie. Żołnierze mają odbić ważnych dyplomatów z rąk partyzantów stacjonujących w Ameryce Środkowej. W trakcie ataku na obóz partyzancki jednostka dokonuje wstrząsającego odkrycia odartych ze skóry zwłok. Wkrótce okazuje się, że atakuje ich także groźny, kosmiczny drapieżnik, a dżungla wydaje się być pułapką bez wyjścia. Bohaterowie za wszelką cenę chcą pokonać nieznanego wroga i wydostać się z przerażającego potrzasku (więcej tutaj i tutaj)

„Kill Bill” (emisja w piątek, 29 maja br. o godzinie 21:00) to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych produkcji Quentina Tarantino. Film przedstawia historię atrakcyjnej Beatrix Kiddo (Uma Thurman), która pragnie zemścić się na swoich oprawcach. Kilka lat wcześniej Bill - przywódca organizacji zrzeszającej profesjonalnych morderców próbuje zabić młodą kobietę podczas jej ślubu w kaplicy w El Paso. Kula wycelowana w bohaterkę jest chybiona - dziewczyna zapada w śpiączkę. Giną jednak wszyscy jej najbliżsi oraz niedoszły mąż. Po latach Czarna Mamba budzi się i chce pomścić swoje krzywdy (więcej tutaj)

„Wieczór kinomaniaka”:
emisja: w poniedziałki (od 4 maja br.) o 21:00
Jak czytamy w opisie, „Taksówkarz” (emisja w poniedziałek, 4 maja br. o godzinie 21:00) w reżyserii Martina Scorsese to popis aktorskich umiejętności Roberta De Niro, odtwórcy tytułowej roli. Gwiazda wciela się w postać Travisa Bickle’a, który walczył podczas wojny w Wietnamie. Po powrocie z pola walki trudno mu wrócić do normalności. Dręczony przez bezsenność postanawia się przekwalifikować i zatrudnić jako taksówkarz w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Nowego Jorku. Przewożąc kolejnych klientów Travis stopniowo poznaje przestępczy półświatek. Wszystko zmienia się, gdy trafia na nieletnią prostytutkę Iris (Jodie Foster). Od tego czasu jest zdeterminowany, by ochronić dziewczynę przed wykorzystującymi ją przestępcami i nakłonić do zmiany pracy. Taksówkarz postanawia też samemu wymierzyć sprawiedliwość... (więcej tutaj)

„Działa Navarony” (emisja w poniedziałek, 11 maja br. o godzinie 21:00) to trzymająca w napięciu opowieść o grupie najodważniejszych, brytyjskich żołnierzy pod dowództwem majora Franklina oraz dawnego alpinisty, kapitana Mallory (Gregory Peck), którzy muszą zrealizować niemal niewykonalne zadanie. Mają zniszczyć ogromne działa o olbrzymim zasięgu znajdujące się na jednej z wysp strzeżonej przez niemieckie wojska. Szansą, by dostać się do śmiercionośnej broni okazują się strome klify niestrzeżone przez wroga, który uznał, że zdobycie fortecy od tej strony wyspy jest niemożliwe dla żadnej armii. Jeżeli grupie uda się wejść na strome zbocze i rozbroić działa, droga ewakuacji dla 2 tysięcy brytyjskich żołnierzy zostanie otwarta.

„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” (emisja w poniedziałek, 18 maja br. o godzinie 21:00) to widowisko w reżyserii  Stevena Spielberga zrealizowane z ogromnym rozmachem. Elektryk, Roy Neary (Richard Dreyfuss) podczas swojej pracy przypadkiem dostrzega na niebie kosmiczny pojazd. Niezidentyfikowany obiekt obserwuje także Jillian Guiler (Melinda Dillon), której syn zaginął bez wieści. Temat odwiedzin kosmitów jest też bliski profesorowi Claude Lacombe (François Truffaut). To jednak elektryka od tej pory prześladują niepokojące wizje, które postanawia skonfrontować z rzeczywistością. Wierzy, że do spotkania z przybyszami z kosmosu dojdzie u stóp góry Devils Tower. Gdy dociera w to miejsce okazuje się, że nie jest jedynym wybrańcem, który ma doświadczyć tego niezwykłego wydarzenia, a w sprawę zamieszane jest nawet wojsko... (więcej tutaj)

Jak czytamy w opisie, dwóch przyjaciół wybiera się w motocyklową podróż po całej Ameryce. Swoją przygodę finansują dzięki sprzedaży narkotyków. Wyatt (Peter Fonda) i Billy (Dennis Hopper) na swojej drodze spotykają wiele barwnych i ciekawych osobowości. Korzystają z życia, spędzają czas w hipisowskiej komunie, uwodzą piękne kobiety oraz wpadają w narkotykowe transe. Tej dwójce nie brakuje też niebezpiecznych sytuacji i nieprzyjaznych osób, które stają im na drodze. Do szalonej wyprawy przyłącza się także młody, zbuntowany adwokat (Jack Nicholson). „Swobodny jeździec” (emisja w poniedziałek, 25 maja br. o godzinie 21:00) to barwna opowieść o poszukiwaniu prawdziwej wolności i przyjaźni. Film w ciekawy sposób przedstawia też realia życia i uwarunkowania społeczne panujące w Ameryce lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.  

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
„Walkiria” (emisja w środę, 6 maja br. o godzinie 21:00) została oparta na faktach z okresu II wojny światowej. Pułkownik Claus von Stauffenberg (Tom Cruise)  wraca ranny z frontu w Afryce, gdzie traci jedno oko. Po długiej rehabilitacji obejmuje nowe stanowisko i wraz ze swoimi współpracownikami zaczyna planować śmiercionośny atak na Adolfa Hitlera (w tej roli David Bamber) oraz przejęcie władzy w III Rzeszy. Claus mimo swojego kalectwa postanawia samodzielnie dokonać morderstwa. 20 lipca 1944 roku udaje się do Wilczego Szańca - strzeżonej kwatery głównej wodza. Oprócz wielu dokumentów, w swoim bagażu zabiera dwa ładunki wybuchowe... (więcej tutaj)

Akcja „Linii życia” (emisja w środę, 13 maja br. o godzinie 21:00) dzieje się w szpitalu uniwersyteckim w Chicago. Jeden ze studentów - Nelson Wright (Kiefer Sutherland) namawia swoich kolegów (Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin) do bardzo ryzykownego doświadczenia. Grupa chce przeprowadzić naukowy eksperyment, który ma udowodnić, czy naprawdę istnieje życie po śmierci. Każdy z nich doprowadza się za pomocą leków do stanu śmierci klinicznej. Nikt nie przypuszcza nawet, jak poważne konsekwencje może mieć ten eksperyment. Po reanimacji młodych ludzi prześladują koszmary z przeszłości i okropne wyrzuty sumienia. Czy studentom uda się powrócić do normalności (więcej tutaj)?

W tajemniczym zamku mieszka niedoceniony naukowiec (Vincent Price), który właśnie opracował dzieło swojego życia - wrażliwego cyborga.  „Edward Nożycoręki” (emisja w środę, 20 maja br. o godzinie 21:00) - w tytułowej roli Johnny Depp - przypomina wyglądem młodzieńca, który zamiast rąk ma nożyczki i posługuje się nimi w wirtuozerski sposób. Gdy wynalazca umiera, Edward zostaje sam. W końcu rezolutna przedstawicielka handlowa - Peg namawia go na odwiedziny w swoim domu znajdującym się w pobliskim miasteczku. Uroczy chłopak stopniowo pokonuje niechęć mieszkańców i staje się ich ogrodnikiem i fryzjerem. Nikt jednak nie ma zamiaru się z nim zaprzyjaźniać. Wspiera go jedynie rodzina Peg. To właśnie dzięki niej poznaje Kim (Winona Ryder), z którą łączy go ogromna wrażliwość.

„Straż nocna” (emisja w środę, 27 maja br. o godzinie 21:00) przez stulecia kontroluje ciemne siły zła działające na Ziemi: wampiry, czarownice czy magów. W tym samym czasie przedstawiciele mrocznej strony mocy kontrolują poczynania dobra w świecie. Wszystko dzięki rozejmowi, który został zawarty podczas średniowiecznej bitwy. Odwieczna przepowiednia głosi też, że w momencie, gdy pojawi się Ten Wielki, który opowie się po jednej ze stron nastanie apokaliptyczna wojna. Okazuje się, że czasy ostateczne nadeszły... Film to świetnie zrealizowany thriller science-fiction rozgrywający się na ulicach współczesnej Moskwy. Która ze stron wygra ostateczne starcie: Mrok czy Światłość (więcej tutaj)?
 
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...