reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kobiety, wizjonerzy i cyberpunk w marcu w TNT

dodano: 2020-02-09 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W marcu br. kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak - w cyklu „Cyberpunkowe niedziele” takie produkcje jak „Gattaca - Szok przyszłości”, „Matrix”, „Uciekinier”, „Łowca androidów” i „Człowiek demolka”, w cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Underworld”, „Taksówkarz”, „Blade: Wieczny łowca II” i „Oszukać przeznaczenie 5”, w cyklu „Wizjonerskie piątki” takie produkcje jak „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „Pacific Rim”, „Rollerball” i „Tylko jeden”, a w ramach pasma „W kobiecie siła” w Dzień Kobiet takie filmy jak „Jackie Brown”, „Tootsie”, „Wzgórze nadziei”, „Legalna blondynka”, „Legalna blondynka 2”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Matrix”, „Resident Evil” i „Kill Bill”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Cyberpunkowe niedziele”:
emisja: w niedziele o 21:00
Świat opanowuje obsesja kreowania doskonałych ludzi. Jest to możliwe dzięki naukowym odkryciom z dziedziny DNA. Cała ludzkość podzielona jest na tych, którzy zostali stworzeni poprzez genetyczne modyfikacje (valid) oraz tych poczętych w naturalny sposób (invalid). Główny bohater filmu „Gattaca - Szok przyszłości” (emisja w niedzielę, 1 marca br. o godzinie 21:00) - Vincent (w tej roli Ethan Hawke) mimo swojego gorszego pochodzenia postanawia nie rezygnować z marzeń i polecieć w kosmos. Vincent krok po kroku zaczyna realizować swój cel. Pomaga mu w tym Jerome (Jude Law), który jest posiadaczem idealnego genotypu. Ostatecznie Vincentowi udaje się podstępem dostać na pokład statku kosmicznego Gattaca - a to dopiero początek jego największej przygody (więcej tutaj i tutaj).

„Matrix” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 21:00) to dziś prawdziwa klasyka gatunku. Punktem zwrotnym w życiu nieprzeciętnie uzdolnionego hakera Neo (Keanu Reeves) jest spotkanie z tajemniczym przywódcą rebeliantów Morfeuszem (Laurence Fishburne). Mężczyzna dowiaduje się, że świat, w którym żyje to fikcja. Bohater postanawia stopniowo zaczyna dostrzegać, że jego życiem od samego początku kierowały maszyny. Wraz z Morfeuszem oraz Trinity (Carrie-Anne Moss) przechodzi kolejne etapy wtajemniczenia i próbuje uwolnić świat z wirtualnej pułapki. Film zrealizowany przez rodzeństwo Wachowskich został nagrodzony 4 Oscarami (więcej tutaj).

Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) jest policjantem z Los Angeles, który zostaje wrobiony w morderstwo cywili. Niewinny bohater filmu „Uciekinier” (emisja w niedzielę, 15 marca br. o godzinie 21:00) odsiaduje swój wieloletni wyrok w więzieniu. W tym czasie świat jest zafascynowany  nowym, telewizyjnym show, w którym zamknięci na kilkuset metrach ryzykanci walczą o życie próbując uciec przed myśliwymi. Zadanie uczestników to przebiegnięcie całego obszaru gry. Twórca tego krwawego show Damon Killian (Richard Dawson) szuka sposobów na uatrakcyjnienie programu. Wpada na pomysł, by znienawidzony przez społeczeństwo policjant stał się jednym z graczy.

„Łowca androidów” (emisja w niedzielę, 22 marca br. o godzinie 21:00) w reżyserii Ridleya Scotta to dystopijna produkcja stworzona na bazie powieści Philipa K. Dicka. Replikanci są powstałymi w wyniku modyfikacji genetycznych istotami, które do złudzenia przypominają ludzi. Zostały powołane do realizowania niebezpiecznych misji w kosmosie. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i stworzenia buntują się, w wyniku czego otrzymują zakaz przebywania na Ziemi. Specjalna jednostka ludzi ma za zadanie wytropić oraz wyeliminować replikantów, którzy nie zostali jeszcze odesłani na odległe planety. Rick Deckard (Harrison Ford) jest niezwykle skutecznym łowcą - osiągnięcie kolejnych sukcesów może jednak skomplikować fakt, że stopniowo zakochuje się w uciekającej przed nim Rachael (Sean Young) (więcej tutaj).

Sierżant Spartan (Sylvester Stallone) czyli tytułowy „Człowiek Demolka” (emisja w niedzielę, 29 marca br. o godzinie 21:00) jest bezwzględnym i niezwykle skutecznym policjantem walczącym z przestępcami. Jego główny oponent to psychopatyczny kryminalista  Simon Phoenix (Wesley Snipes). Oboje zostają zamrożeni na wiele lat z powodu wydarzeń w przeszłości, podczas których Spartanowi nie udaje się uratować trzydziestu zakładników przetrzymywanych przez Phoenixa. Po odhibernowaniu przestępcy udaje się jednak uciec z więzienia. Jedyną osobą, która może ocalić Los Angeles od niebezpiecznego mordercy okazuje się być właśnie Spartan (więcej tutaj i tutaj).

„W kobiecie siła”:
emisja: w niedzielę, 8 marca br. o 6:25
Tytułowa „Jackie Brown” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 6:25), w tej roli Pam Grier, jest stewardessą, która regularnie przemyca fałszywe pieniądze z Meksyku do Los Angeles. Współpracuje z gangsterami, na których czele stoi handlarz broni - Ordell Robbie (Samuel L. Jackson). Na trop przemytniczki trafia jednak policja i zaczyna ją śledzić. Stewardessa szuka sposobu na to, jak jednocześnie przechytrzyć Ordella oraz śledczych. Spotyka Maxa, starszego mężczyznę wiodącego spokojne życie. Razem wpadają na genialny plan wyjścia z opresji. Jeśli przebiegły pomysł się powiedzie, para nie tylko uniknie więzienia, ale także zyska fortunę (więcej tutaj).

W „Tootsie” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 9:25) Michael Dorsey (Dustin Hoffman) jest aktorem, który desperacko poszukuje nowej roli. Z powodu swojego perfekcjonizmu oraz trudnego charakteru od dłuższego czasu nie otrzymuje jednak żadnego angażu. Jego agent wpada na szalony pomysł. Dorsey idzie na przesłuchania w przebraniu kobiety i otrzymuję jedną z głównych ról w operze mydlanej. Grana przez niego bohaterka jest uwielbiana przez widzów, a główny bohater w damskiej odsłonie jako Dorothy Michaels zyskuje sławę. Jego życie zaczyna się komplikować, gdy zakochuje się w koleżance z planu. Jak zachowa się Michael? Czy ujawni swoją prawdziwą tożsamość?  

„Wzgórze nadziei” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 11:45) to epicka o powieść o wielkiej miłości rozgrywająca się na tle XIX wieku i wojny secesyjnej. Ubogiego robotnika Inmana (Jude Law) oraz zamożną Adę Monroe (Nicole Kidman) łączy prawdziwa miłość. Zostają jednak rozdzieleni przez wojnę. W końcu Inman zostaje dezerterem i postanawia powrócić do ukochanej. Droga do domu jest jednak pełna niebezpieczeństw - ścigających go oficerów wojska, łowców nagród czy zdegenerowanych żołnierzy. Tymczasem Ada w towarzystwie bezpośredniej i odważnej Ruby (Renée Zellweger) walczy o to, by utrzymać farmę, którą pozostawił jej zmarły ojciec (więcej tutaj).

Elle Woods, główna bohaterka „Legalnej blondynki” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 14:40), w tej roli Reese Witherspoon, jest niekwestionowaną gwiazdą w szkole. W dodatku dobrze zna się na modzie, ma najlepszą średnią w całym liceum i najprzystojniejszego chłopaka - Warnera (Matthew Davis). Jej idealne życie kończy się w momencie, gdy jej ukochany postanawia z nią zerwać. Załamana Elle traci swoje poczucie wartości i po tygodniu objadania się czekoladkami wpada na pomysł udowodnienia byłemu chłopakowi ile jest warta. Postanawia dołączyć do grona studentów prawa i odzyskać ukochanego. Początkowo ten plan idzie jej doskonale. Szybko okazuje się jednak, że nie pasuje do poważnego świata przyszłych prawników i nikt nie traktuje jej poważnie (więcej tutaj).

„Legalna blondynka 2” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 16:40) to kontynuacja przygód pięknej prawniczki w różowej marynarce. Blondynka kończy studia i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Bostonie. Trwają intensywne przygotowania do jej ślubu. Elle chce zaprosić na niego wszystkich najbliższych, a wśród nich, matkę swojego psa rasy chihuahua. Okazuje się, że potencjalny psi gość nie miał w życiu dużo szczęścia i został zamknięty w laboratorium kosmetycznym. Elle postanawia walczyć o prawa zwierząt. Gdy okazuje się, że jej kancelaria ma w tej sprawie inne poglądy niż ona, dziewczyna zatrudnia się jako asystentka pani kongresman Victorii Rudd i wyrusza do Waszyngotnu. Chce zmienić prawo i wkracza do świata polityki.

Mistrz Li Mu Bai (Chow Yun-Fat) jest zrezygnowany i zmęczony, gdy po wielu latach skupienia i medytacji na górze Wudan nie osiąga oświecenia. Nie udało się mu też pomścić swojego nauczyciela zabitego przez Nefrytową Lisicę (Pei-pei Cheng). Postanawia zatem powierzyć w dobre ręce swój największy skarb, 400-letni miecz zwany „Zielonym Fatum”. O dostarczenie  legendarnej broni do Pana Te mieszkającego w Pekinie prosi swoją wieloletnią przyjaciółkę, która jest w nim skrycie zakochana - Yu Shu Lien (Michelle Yeoh). „Przyczajony tygrys, ukryty smok” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 18:40) to fascynująca opowieść o XIX-wiecznych Chinach z charakterystycznymi elementami azjatyckiego kina akcji oraz romantycznymi scenami i dylematami. Produkcja została nagrodzona czterema Oscarami, m.in. za „Najlepszą scenografię” i „Zdjęcia” (więcej tutaj).

„Matrix” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 21:00) to dziś prawdziwa klasyka gatunku. Punktem zwrotnym w życiu nieprzeciętnie uzdolnionego hakera Neo (Keanu Reeves) jest spotkanie z tajemniczym przywódcą rebeliantów Morfeuszem (Laurence Fishburne). Mężczyzna dowiaduje się, że świat, w którym żyje to fikcja. Bohater postanawia stopniowo zaczyna dostrzegać, że jego życiem od samego początku kierowały maszyny. Wraz z Morfeuszem oraz Trinity (Carrie-Anne Moss) przechodzi kolejne etapy wtajemniczenia i próbuje uwolnić świat z wirtualnej pułapki. Film zrealizowany przez rodzeństwo Wachowskich został nagrodzony 4 Oscarami (więcej tutaj).

„Resident Evil” (emisja w niedzielę, 8 marca br. o godzinie 23:50) to intrygująca mieszanka science fiction, kina akcji oraz horroru. Ogromna korporacja Umbrella prowadzi tajne badania nad bronią bakteriologiczną w swoim laboratorium. Niebezpieczny wirus, którego ukrywa nagle wymyka się spod kontroli zamieniając pracowników laboratorium w krwiożercze Zombie. By uratować sytuację na miejsce wezwana zostaje specjalna grupa komandosów. Wśród nich jest także piękna Alice (Mila Jovovich). Zadanie unieszkodliwienia wirusa jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nie ułatwia go także Czerwona Królowa - wyposażony w sztuczną inteligencję komputer, który steruje całym budynkiem (więcej tutaj i tutaj).

„Kill Bill” (emisja w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 marca br. o godzinie 1:55) to jeden z najważniejszych filmów Quentina Tarantino. Płatna zabójczyni - Beatrix Kiddo (Uma Thurman) należąca do Plutonu Śmiercionośnych Żmij postanawia rozpocząć normalne, spokojne życie. W dniu ślubu przywódca Plutonu - Bill zabija wszystkich jej bliskich oraz niedoszłego męża. Próbuje także zlikwidować samą Beatrix. Kula wymierzona w kobietę jest jednak chybiona. Bohaterka zapada w długą, czteroletnią śpiączkę. Gdy się z niej przebudza postanawia zemścić się na swoich oprawcach i zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
„Underworld” (emisja w środę, 4 marca br. o godzinie 21:00) przedstawia świat, który od ponad 500 lat jest niszczony przez konflikt pomiędzy wampirami a wilkołakami (więcej tutaj). Niezwykle uzdolniona wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) jest zaangażowaną w odwieczny konflikt pogromczynią wilkołaków. Pewnego dnia ratuje z rąk wrogów niewinnego człowieka Michaela Corvina (Scott Speedman), którego krew ma niezwykłe właściwości - może stać się niemal niezniszczalny, jeżeli w jego żyłach zacznie płynąć mieszana, wampirzo-wilkołacza krew. Akcja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że Selenę i Michaela zaczyna łączyć uczucie (więcej tutaj).

„Taksówkarz” (emisja w środę, 11 marca br. o godzinie 21:00) to jedna z pierwszych, rozpoznawalnych ról Roberta De Niro w reżyserii Martina Scorsese. Aktor wciela się w  Travsa Bickle’a, filmie w weterana wojny w Wietnamie, który dręczony przez bezsenność postanawia zatrudnić się jako taksówkarz w Nowym Jorku. Obszarem jego pracy jest jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic. Wykonując swój nowy zawód Travis poznaje przestępczy świat oraz przeżywa sporo przygód. Próbuje zwrócić na siebie uwagę kobiety zaangażowanej w kampanię wyborczą oraz desperacko usiłuje chronić nieletnią prostytutkę - Iris (Jodie Foster). Chce namówić dziewczynkę do zerwania z bezlitosną branżą (więcej tutaj).

Blade (Wesley Snipes), który sam jest w połowie wampirem, znany jest jako pogromca tych krwiożerczych stworzeń. W produkcji „Blade: Wieczny łowca II” (emisja w środę, 18 marca br. o godzinie 21:00) bohater zmuszony jest jednak zawrzeć przymierze z swoimi wrogami. Wszystko przez to, że na świecie pojawia się nowa, zmutowana rasa istot żywiących się ludzką krwią. Przywódcą zmutowanych potworów jest bezwzględny Nomak (Luke Goss). Blade wraz z specjalnie wyszkoloną grupą wampirów wyrusza do walki, by ocalić świat przed nieznanymi dotąd potworami (więcej tutaj).  

„Oszukać przeznaczenie” (emisja w środę, 25 marca br. o godzinie 21:00) to znana na całym świecie seria horrorów, których bohaterowie próbują uciec śmierci i bezwzględnemu losowi. Piąta część ukazuje wydarzenia mające miejsce jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego z filmów. Sam Lawton (Nicholas D'Agosto) jest pracownikiem bankrutującego przedsiębiorstwa i wraz ze znajomymi z pracy wybiera się na wyjazd integracyjny. Przejeżdżając autokarem przez most bohater doznaje wizji, w której konstrukcja się zawala powodując śmiertelny w skutkach wypadek. Samowi udaje się przekonać towarzyszy, by wyszli z pojazdu. Ostatecznie wypadek dochodzi do skutku. Grupa podróżujących sądzi, że szczęśliwie udało się im uniknąć śmierci. Czy bezlitosne przeznaczenia dopadnie po kolei każdego z uczestników wycieczki (więcej tutaj i tutaj)?

„Wizjonerskie piątki”:
emisja: w piątki o 21:00
Roy Neary (Richard Dreyfuss) podczas pracy przypadkiem dostrzega na niebie kosmiczny pojazd. W tym samym czasie niezidentyfikowany obiekt na niebie obserwuje też Jillian Guiler (Melinda Dillon), której syn zaginął bez wieści. Tematem przybyszów z kosmosu jest także zainteresowany profesor Claude Lacombe (François Truffaut). Czy któremuś z bohaterów uda się bezpośrednio spotkać z kosmitami? „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” (emisja w piątek, 6 marca br. o godzinie 21:00) to widowisko w reżyserii Stevena Spielberga zrealizowane z wielkim rozmachem. Film otrzymał Oscara za „Najlepsze zdjęcia” oraz siedem nominacji m.in. za „Najlepsze efekty specjalne” i „Reżyserię” (więcej tutaj).

Akcja „Pacific Rim” (emisja w piątek, 13 marca br. o godzinie 21:00) rozgrywa się w przyszłości i rozpoczyna w momencie, gdy na dnie Oceanu Spokojnego otwiera się wejście do innego wymiaru wszechświata. Na Ziemię docierają ogromnych rozmiarów potwory z kosmosu. Kaiju atakują ludzkość niszcząc kolejne miasta i zabijają miliony ludzi. Mieszkańcy Ziemi postanawiają się jednak nie poddawać i znaleźć sposób na ocalenie. Doktor Newton Gejszler (Charlie Day) wraz z całym zespołem naukowców próbuje znaleźć najsłabsze strony obcych, a armie z całego świata wystawiają do walki roboty Jaegery (więcej tutaj).

„Rollerball” (emisja w piątek, 20 marca br. o godzinie 21:00) to wyjątkowo ekstremalny sport, który bije rekordy popularności i przyciąga miliony widzów. Jest brutalnym połączeniem futbolu amerykańskiego, hokeja oraz motocrossu. Nowym, dobrze zapowiadającym się zawodnikiem w tej dyscyplinie jest Jonathan Cross (Chris Klein), który dzięki swoim umiejętnościom w krótkim czasie zostaje prawdziwą gwiazdą. Ligą rollerballu sterują wielkie, światowe korporacje oraz Alex Petrovich (Jean Reno). Aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w oglądalności są w stanie przekroczyć wiele granic.  Główny bohater decyduje się jednak podjąć wyzwanie i narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo postanawia zmierzyć się z korporacjami oraz ich przywódcą.

Gabriel Yulawa (Jet Li) jest agentem podróżującym pomiędzy równoległymi wszechświatami. Pewnego dnia bohater filmu „Tylko jeden” (emisja w piątek, 27 marca br. o godzinie 21:00) przez przypadek zabija samego siebie - alternatywną wersję własnego „ja” w innym wymiarze. Od tej pory chce unicestwić wszystkie swoje wcielenia. Z każdą kolejną wygraną walką zyskuje coraz większą siłę. Na końcu eskapady pomiędzy wymiarami spotyka jednak godnego siebie przeciwnika - Gaba Lawa, który jest odpowiedzialnym mężem oraz weteranem Departamentu Szeryfów Los Angeles. Jaki będzie wynik ich ostatecznego starcia?
 
Jessica Cauffiel, J Barton, Reese Witherspoon, Mary Lynn Rajskub i Alanna Ubach w filmie „Legalna blondynka 2”, foto: Turner Broadcasting, Inc./Time Warner Company
Jessica Cauffiel, J Barton, Reese Witherspoon, Mary Lynn Rajskub i Alanna Ubach w filmie „Legalna blondynka 2”, foto: Turner Broadcasting, Inc./Time Warner Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...