reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Lato z dreszczykiem” i przeboje w sierpniu w TNT

dodano: 2020-07-28 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W sierpniu br. kanał TNT poleca widzom - w ramach pasma „Lato z dreszczykiem” takie produkcje jak „28 tygodni później”, „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”, „Oszukać przeznaczenie 4”, „Oszukać przeznaczenie 5”, „Z piekła rodem”, „The Grudge - Klątwa”, „Krzyk”, „Koszmar minionego lata”, „Blair Witch Project” i „Halloween - 20 lat później”, w cyklu „Przygodowe piątki” takie filmy jak „Wielka draka w chińskiej dzielnicy”, „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, „Siedem lat w Tybecie” i „Gniew tytanów”, a w cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Predator”, „Filadelfia”, „Bohater ostatniej akcji” i „Siedem”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Lato z dreszczykiem”:
emisja: w niedziele (od 2 sierpnia br.) o 21:00
Akcja „28 tygodni później” (emisja w niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach z poprzedniej części - „28 dni później” (więcej tutaj). Armia ogłasza, że niebezpieczna choroba została pokonana i pora rozpocząć odbudowę kraju. Mieszkańcy wracają do swoich domów i chcą rozpocząć normalne życie. Wśród nich znajduje się także Don (w tej roli Robert Cyrlyle), który jako jeden z nielicznych ocalał podczas minionej masakry. Bohater nie poradził sobie jeszcze z traumą wywołaną śmiercią żony. Teraz chce jednak skupić się na odbudowaniu swojego życia w stworzonej przez rząd „strefie bezpieczeństwa” oraz poświęcić się opiece nad dziećmi. Jego córka i syn nie chcą jednak przyjąć do wiadomości śmierci mamy - oboje udają się poza bezpieczny obszar, do dawnego domu rodziny. To wydarzenie może sprawić, że groźna choroba może powrócić... Czy kataklizm ponownie spustoszy miasto (więcej tutaj)?

„Abraham Lincoln: Łowca wampirów” (emisja w niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 22:50) to film stworzony przez Tima Burtona i Timura Bekmambetova. Produkcja została zrealizowana na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Setha Grahame-Smitha. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki (Benjamin Walker) ze wszystkich sił stara się ochronić Amerykę przed przerażającymi, krwiopijczymi stworzeniami. Może zapłacić za to najwyższą cenę: naraża nie tylko swoją prezydenturę, ale także rodzinę, a nawet życie... Demoniczne stworzenia pod przywództwem przerażającego Adama (Rufus Sewell) chcą przejąć władzę w kraju, a jedynymi, którzy mogą ich powstrzymać są Abraham Lincoln i garstka jego zaufanych współpracowników.

„Oszukać przeznaczenie 4” (emisja w niedzielę, 9 sierpnia br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się w momencie, gdy Nick (Bobby Campo) wraz z grupą swoich przyjaciół wybiera się na weekendowe wyścigi samochodowe. Podczas tego spektakularnego widowiska dochodzi do tragicznego wypadku - bolid rozpędzony do prędkości 180 km/h uderza w widownię masakrując uczestników show. Powoduje potężne uderzenie, za sprawą którego ci, którym udało się ocaleć, zostają przygnieceni gruzami walącego się toru. Nick zdaje sobie sprawę, że wszystko to tak naprawdę wydarzyło się w jego głowie - przestraszony swoją wizją ucieka ze stadionu przekonując do tego samego także kilkanaście innych osób. Przeznaczenie jest jednak bezlitosne (więcej tutaj)

„Oszukać przeznaczenie 5” (emisja w niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 23:00) to ostatnia z części serii filmów grozy, których bohaterowie próbują uciec bezwzględnemu losowi. Śmiercionośna moc zostaje zatrzymana dzięki proroczej wizji głównego bohatera - Sama Lawtona (Nicholas D’Agosto). Uczestnikom wycieczki, w której bierze udział Sam, udaje się uniknąć tragicznego wypadku autobusu, którym podróżują. Od tego czasu wszystkich, którzy ocaleli, próbuje dopaść bezwzględne przeznaczenie. Osobom, którym udało się uniknąć śmierci podczas fatalnego wyjazdu zaczynają przytrafiać się niespodziewane wypadki - kto w tej rozgrywce będzie mieć ostatnie słowo (więcej tutaj)?  

Akcja kolejnej propozycji filmowej od TNT - „Z piekła rodem” (emisja w niedzielę, 16 sierpnia br. o godzinie 21:00), rozgrywa się w Londynie w 1888 roku. W mieście grasuje wyjątkowo wyrafinowany morderca nazywany Kubą Rozpruwaczem, który zabija prostytutki i z chirurgiczną dokładnością nacina i rozczłonkowuje ich ciała. Gdy policja rozkłada ręce, do akcji wkracza młody i zdolny inspektor Frederick Abberline (Johnny Depp). Mężczyzna posiada unikalne zdolności - precyzyjnie przewiduje, która kobieta będzie kolejną ofiarą. W śledztwie pomaga mu jedna z kurtyzan - Mary Kelly (Heather Graham), w której bohater stopniowo zaczyna się zakochiwać... Czy tej parze uda się zdemaskować mordercę?

Studentka pomocy społecznej (Sarah Michelle Gellar) przyjeżdża do Japonii w ramach uczelnianej wymiany. Mieszkając w Tokio chce zdobyć dodatkowe punkty jako wolontariuszka i godzi się zająć starszą kobietą Emmą. Dom, w którym mieszka seniorka tylko z pozoru wygląda na zwyczajny - w środku panuje okropny bałagan, a gdy Karem zabiera się za porządki, znajduje w szafie kota, podejrzany dziennik i małego chłopca. Jak czytamy w opisie, „The Grudge - Klątwa” (emisja w niedzielę, 16 sierpnia br. o godzinie 23:25) to historia o przerażającym, śmiercionośnym przekleństwie spadającym na każdego, kto przekroczy próg nawiedzonego domostwa. Karen jest jednak wyjątkowo zdeterminowana, by ocaleć.

W spokojnym, niewielkim miasteczku Woodsboro tajemniczy morderca pozbawia życia nastolatkę i jej chłopaka. Wybucha panika, a lokalne władze wprowadzają wyjątkowe środki bezpieczeństwa. Mimo to wkrótce zostaje zaatakowana kolejna młoda dziewczyna - Sidney Prescott (Neve Campbell). Morderca ma niezwykle kreatywne metody - dzwoni do swoich ofiar i wciąga je w przerażającą grę. Prosi o rozwiązanie quizu ze znajomości najpopularniejszych filmów grozy. Każda błędna odpowiedź przybliża gracza do tragedii... Jak czytamy w opisie, „Krzyk” (emisja w niedzielę, 23 sierpnia br. o godzinie 21:00) to prawdziwa klasyka gatunku, która mrozi krew w żyłach i dostarcza autentycznie mocnych emocji (więcej tutaj i tutaj)

Nastoletni bohaterowie „Koszmaru minionego lata” (emisja w niedzielę, 23 sierpnia br. o godzinie 23:05) Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Ray (Freddie Prinze Jr.) i Barry (Ryan Phillippe) hucznie świętują zakończenie ostatniej klasy liceum. Podczas zwariowanej imprezy postanawiają wybrać się na plażę. Niestety w drodze powrotnej powodują fatalny wypadek. Przekonani, że potrącony przez nich człowiek nie żyje, chcą zrzucić ciało ofiary do oceanu i zatrzeć ślady. Wszystkim wydaje się, że zdołali już zapomnieć o tej feralnej nocy, jednak dokładnie rok po wydarzeniu Helen otrzymuje anonimowy list o wymownej treści: „Wiem, co zrobiliście minionego lata”. Dziewczyna namawia pozostałych uczestników zdarzenia do tego, by spróbować odnaleźć nadawcę - nikt nie chce, by zajście wyszło na jaw... (więcej tutaj)

Jest rok 1994, grupa studentów szkoły filmowej postanawia nakręcić film dokumentalny o legendzie, która do dziś przeraża mieszkańców Burkittsville. Plotki głoszą, że pobliski las jest nawiedzony przez wiedźmę z Blair. Heather (Heather Donahue), Josh (Joshua Leonard) i Mike (Michael C. Williams) na początku spotykają się z miejscową ludnością, a następnie zabierając ze sobą sprzęt filmowy udają się do „przeklętego lasu”. Początkowo świetnie się bawią. Okazuje się jednak, że nie mogą odnaleźć drogi powrotnej do samochodu, który zaparkowali na obrzeżach lasu… Co przyjaciele zarejestrują na swoich nagraniach? Jak czytamy w opisie, „Blair Witch Project” (emisja w niedzielę, 30 sierpnia br. o godzinie 21:00) to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów grozy ostatnich lat, który celowo zaciera granice pomiędzy dokumentem a filmem fabularnym i budzi ogromne emocje wśród widzów.

Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jako nastolatka przeżyła prawdziwy koszmar. Była jedyną osobą, która uszła z życiem podczas krwawej masakry, jaką przeprowadził groźny psychopata - Michael Myers (Chris Durand). Do dziś mierzy się z traumą po tamtym wydarzeniu, co więcej ma też silne przeczucia, że oprawca ma zamiar powrócić... Czy sprawca masakry sprzed lat rzeczywiście planuje kolejne przestępstwo? Jak czytamy w opisie, „Halloween - 20 lat później” (emisja w niedzielę, 30 sierpnia br. o godzinie 22:35) w reżyserii Steve’a Minera to zaskakująca historia utrzymana w konwencji klasycznego horroru, którą docenią wszyscy miłośnicy kina grozy (więcej tutaj i tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
„Predator” (emisja w środę, 5 sierpnia br. o godzinie 21:00) to obraz w reżyserii Johna McTiernana i jedna z najlepszych życiowych ról Arnolda Schwarzeneggera, który wciela się w odważnego majora Dutcha Schaefera (więcej tutaj). Jego oddział otrzymuje wyjątkowo trudne zadanie – żołnierze mają uwolnić z niewoli ważnych dyplomatów. Podczas zdobywania partyzanckiego obozu i próby odbicia jeńców jednostka zastaje na miejscu przerażający widok oskalpowanych zwłok. Okazuje się też, że drużyna będzie musiała zmierzyć się z o wiele bardziej przerażającym wrogiem, niż przypuszczano. Bohaterów atakuje niezidentyfikowany, kosmiczny drapieżnik... (więcej tutaj)

Andrew Beckett (Tom Hanks) to prawdziwe objawienie branży prawniczej. Bohater pracuje w prestiżowej kancelarii i odnosi kolejne sukcesy. Wszyscy wokół są przekonani, że czeka go najlepsza, zawodowa przyszłość. Niespodziewanie okazuje się jednak, że jego życie może wyglądać zupełnie inaczej - bohater jest zakażony wirusem HIV. Postanawia się jednak nie poddawać i walczyć o swoje prawa. Chce wnieść do sądu pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Jednak w Filadelfii żaden adwokat nie ma zamiaru walczyć przeciwko znanej i wpływowej kancelarii. Ostatecznie obrońcą Becketta zostaje Joe Miller (Denzel Washington). Jak czytamy w opisie, „Filadelfia” (emisja w środę, 12 sierpnia br. o godzinie 21:00) po dziś dzień jest aktualnym i ważnym elementem dyskusji o wykluczeniu chorych na AIDS, a odtwórca głównej roli, Tom Hanks zdobył Oscara w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” (więcej tutaj)

Danny Madigan to nastoletni chłopiec, którego pasją jest kino akcji. Chłopak uwielbia jednego z bohaterów tego typu produkcji - odważnego superpolicjanta Slatera. Pewnego dnia Danny otrzymuje od przyjaciela magiczny bilet - przepustkę do świata swojego idola. Dzięki temu, że dzieciak doskonale zna fabułę wszystkich swoich ulubionych filmów, udaje się mu pomóc policjantowi sprostać niejednemu wyzwaniu. Prawdziwe zamieszanie powoduje jednak filmowy bandyta, który okrada chłopca i zabiera mu połówkę biletu. Dzięki temu złoczyńca dostaje się do realnej rzeczywistości. Chcąc nie dopuścić do katastrofy Danny i Slater również przenoszą się do „prawdziwego świata”. Czy uda im się powstrzymać zło? Jak czytamy w opisie, „Bohater ostatniej akcji” (emisja w środę, 19 sierpnia br. o godzinie 21:00) to umiejętna mieszanka międzygatunkowa, która w satyryczny sposób ukazuje absurdy kina akcji oraz gatunku science-fiction. 

Miasto, w którym pracują główni bohaterowie filmu „Siedem” (emisja w środę, 26 sierpnia br. o godzinie 21:00): William Somerset (Morgan Freeman) i David Mills (Brad Pitt) jest trawione przez siedem grzechów: lenistwo, chciwość, żądzę, obżarstwo, pychę, zazdrość i gniew. William i David to policyjni partnerzy, których celem jest złapanie tajemniczego Mściciela. Tajemniczy morderca w bardzo kreatywny sposób zabija swoje kolejne ofiary. Jedna z nich ginie z powodu zmuszania do spożycia ogromnej ilości jedzenia, kolejną jest bogaty adwokat, w którego domu morderca zostawił krwawą pamiątkę. Somersetowi do emerytury zostało już tylko kilka dni, decyduje się jednak pomóc w rozwikłaniu tej zagadki swojemu młodszemu koledze. Psychopatyczny złoczyńca swoimi działaniami dąży do nieuniknionej konfrontacji z funkcjonariuszami prawa...

„Przygodowe piątki”:
emisja: w piątki o 21:00
„Wielka draka w chińskiej dzielnicy” (emisja w piątek, 7 sierpnia br. o godzinie 21:00) została wyreżyserowana przez twórcę kina grozy - Johna Carpentera (więcej tutaj). Jack Burton (Kurt Russell) wyrusza na poszukiwanie porwanej żony swojego przyjaciela. Jak czytamy w opisie, ta historia na oczach widzów zmienia się w mistyczną, niezwykłą podróż, która zaprowadzi głównego bohatera do świata, w którym panuje Lo Pan - czarownik żyjący od dwóch tysięcy lat. Jack podróżuje przez mroczne królestwo i mierzy się z nadprzyrodzonym niebezpieczeństwem. Bohater jest zdeterminowany, by zrealizować cel swojej wyprawy. Uratowanie ukochanej przyjaciela nie będzie jednak łatwe - Lo Pana ma dla niej szczególne zadanie... (więcej tutaj)

Sean Anderson (Josh Hutcherson) odbiera pewnego dnia zaszyfrowaną wiadomość z prośbą o pomoc. Jest przekonany, że nadawcą jest jego zaginiony dziadek (Michael Caine). Autor listu znajduje się na wyspie, której nie ma na żadnej z map i prosi o pomoc. Sean postanawia odnaleźć krewnego, wyruszając z rodziną w tytułową „Podróż na Tajemniczą Wyspę” (emisja w piątek, 14 sierpnia br. o godzinie 21:00). Okazuje się, że jest to miejsce zamieszkiwane przez pradawne zwierzęta. Ta kraina pełna jest także pięknych, przyrodniczych zjawisk. Czy ta brawurowa misja ratunkowa ma szansę na powodzenie (więcej tutaj)?

„Siedem lat w Tybecie” (emisja w piątek, 21 sierpnia br. o godzinie 21:00) to zrealizowana z rozmachem opowieść o przygodach alpinisty Heinricha Harrera (Brad Pitt), który postanawia odbyć niebezpieczną wyprawę na jedną z najwyższych gór w Himalajach - Nanga Parbat. Tymczasem wybucha II wojna światowa, która krzyżuje jego plany. Bohater wraz z towarzyszami zostają aresztowani i trafiają do obozu jenieckiego. Heinrichowi Harrerowi udaje się jednak z niego uciec. Po dwóch latach wycieńczającej tułaczki przez Himalaje trafia do stolicy Indii. Z biegiem czasu, głównie dzięki przyjaźni z młodym Dalaj Lamą, bohater zaczyna odzyskiwać spokój. Ta relacja odmieni życie obu mężczyzn i na zawsze zmieni ich życia... (więcej tutaj)
 
„Gniew Tytanów” (emisja w piątek, 28 sierpnia br. o godzinie 21:00) to kontynuacja historii opowiedzianej w „Starciu Tytanów” (więcej tutaj). Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po wyprawie Perseusza (Sam Worthington) do podziemnej, piekielnej krainy by pokonać Hadesa (Ralph Fiennes) oraz zmierzyć się z potwornym Krakenem. Po tych przygodach heros wiedzie życie prostego rybaka i samodzielnie wychowuje swojego syna. Spokój na Olimpie nie trwa jednak długo. Na mitycznym wzgórzu rozpoczyna się walka o wpływy pomiędzy Bogami na czele których stoi Zeus (Liam Neeson), a Tytanami i ich groźnym przywódcą - Kronosem, który próbuje uwolnić swoich popleczników z lochów Tartaru. Źle dzieje się także na Ziemi - wszystko przez to, że Ares i Hades przyłączają się do Kronosa i zdradzają Zeusa, którego siły stopniowo słabną. Perseusz ponownie wkracza do akcji i wyrusza w niebezpieczną wyprawę by uratować swojego ojca i pokonać Tytanów (więcej tutaj).
 
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Gwyneth Paltrow w filmie „Siedem”, foto: WarnerMedia
Gwyneth Paltrow w filmie „Siedem”, foto: WarnerMedia
Haley Webb i Shantel VanSanten w filmie „Oszukać przeznaczenie 4”, foto: Warner Brothers
Haley Webb i Shantel VanSanten w filmie „Oszukać przeznaczenie 4”, foto: Warner Brothers
Takako Fuji w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: GHP 2 - Grudge, LLC.
Takako Fuji w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: GHP 2 - Grudge, LLC.
Bill Pullman i Sarah Michelle Gellar w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: GHP 2 - Grudge, LLC.
Bill Pullman i Sarah Michelle Gellar w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: GHP 2 - Grudge, LLC.
Jason Behr i Sarah Michelle Gellar w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: Kenji Takeuchi/GHP 2 - Grudge, LLC.
Jason Behr i Sarah Michelle Gellar w filmie „The Grudge - Klątwa”, foto: Kenji Takeuchi/GHP 2 - Grudge, LLC.
Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: WarnerMedia
Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: WarnerMedia
Sarah Michelle Gellar i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: Columbia Pictures/Turner Broadcasting, Inc./Time Warner Company
Sarah Michelle Gellar i Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: Columbia Pictures/Turner Broadcasting, Inc./Time Warner Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...