reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: „Best of George Michael” w STARS.TV

dodano: 2020-12-20 20:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

GM Cztery lata temu, w Boże Narodzenie odszedł wybitny brytyjski piosenkarz, producent i kompozytor muzyczny George Michael. Utwory, które przyniosły mu największą sławę, przypisuje się gatunkom popu, białego soulu i współczesnego R&B. Kto z nas nie zna nastrojowej ballady „Careless Whisper” z charakterystycznym saksofonowym riffem czy rytmicznego przeboju „Freedom! '90” – ponadczasowego manifestu wolności? Pamięć George’a Michaela uczci STARS.TV – jako jedyna w świątecznym czasie telewizja w Polsce. Zapraszam 26 grudnia na blok muzyczny „Best of George Michael”.

GM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Osiągnąłem to, czego pragnie każdy artysta: część mojej twórczości mnie przeżyje – czytamy w jego biografii. I rzeczywiście – płyty George’a Michaela sprzedały się w liczbie ponad 80 milionów egzemplarzy, a jego muzyka wryła się głęboko w nasze serca. To niepowetowana strata, że musieliśmy pożegnać George’a Michaela tak wcześnie, że już nigdy nie będziemy mieli okazji uczestniczyć w jego koncertach. Dziś jedynym sposobem na obcowanie z jego twórczością jest słuchanie płyt, a przecież George Michael należał do grona tych artystów, których to właśnie występy na żywo budziły jedyne w swoim rodzaju emocje. Wszystko za sprawą ciepłego, zmysłowego głosu, ale i duszy, jaką wkładał w każde wykonanie. Dla prawdziwego fana muzyki George’a Michaela niezwykle cenne są nagrania z The Freddie Mercury Tribute Concert, Live Aid czy MTV Unplugged, dzięki którym można choć częściowo wczuć się w niesamowitą atmosferę, jaką stwarzał wokół siebie ten żywiołowy, ale i wrażliwy artysta.

George Michael urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie. W 1981 roku założył z Andrew Ridgeleyem duet Wham!, w ramach którego nagrał trzy albumy: „Fantastic” (1983) „Make It Big” (1984) i „Music from the Edge of Heaven” (1986), z takimi singlami, jak „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Careless Whisper”, „Everything She Wants”, „Last Christmas”, „Freedom” oraz „I'm Your Man”.

Debiutancki album George’a Michaela „Faith” ukazał się w 1987 roku. Trzy lata później, w 1990 roku artysta wydał płytę „Listen Without Prejudice Vol. 1”. W 1996 roku na rynku pojawił się jego album „Older”, a w 1999 roku „Songs from the Last Century” zawierający głównie standardy jazzowe. Ostatnią płytą studyjną w jego twórczości było „Patience” z 2004 roku.

George Michael ma też na swoim koncie kompilacje „Ladies & Gentlemen: The Best of George Michael” (1998) i „Twenty Five” (2006), album „Symphonica” (2014), stanowiący zapis trasy koncertowej, oraz minialbum „Five Live” (1993) z nagraniami występów na żywo, także tych z udziałem zespołu Queen i Lisy Stansfield.

Muzyka Georga Michaela dojrzewała wraz z nim samym. Była zapisem doświadczeń i emocji, jakie mu towarzyszyły, wędrówką przez różne style i gatunki muzyczne. Właśnie dlatego jest taka prawdziwa i poruszająca, a w jego tekstach nierzadko można odnaleźć swoje lustrzane odbicie. To twórczość pełna pasji, wyrażająca uczucia, nie tylko te gorące i gwałtowne, lecz także te bolesne i dojmujące, niemniej jednak zawsze głębokie, autentyczne i szczere.

Zapraszam w sobotę, 26 grudnia na godz. 15:56 do STARS.TV. W trwającym godzinę paśmie zaprezentowany zostanie wybór znakomitych teledysków George’a Michaela. Jednocześnie dziękuję STARS.TV za wyjątkową możliwość współtworzenia playlisty – wśród 10 utworów wyemitowanych w „Best of George Michael” znajdzie się kilka moich ulubionych.

Tymczasem zachęcam do obejrzenia zrekonstruowanego w tym roku do rozdzielczości 4K teledysku „Freedom! '90” oraz zamieszczam linki do innych wideoklipów, które koniecznie trzeba zobaczyć. Obowiązkową pozycją dla każdego fana jest również dokument „George Michael: Freedom” z 2017 roku.Careless Whisper
A Different Corner
Faith
Father Figure
One More Try
Kissing A Fool
Don't Let the Sun Go Down on Me (live with Elton John)
Somebody to Love (live with Queen)
Jesus to a Child
Spinning the Wheel
I Can't Make You Love Me (live from MTV Uplugged)
You Have Been Loved (live from MTV Unplugged)
Let Her Down Easy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Anita Kaźmierska


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...