reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2019 roku?

dodano: 2019-12-11 14:41 | aktualizacja: 2020-01-02 20:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

2019 Przyszedł czas na podsumowanie 2019 roku na portalu satkurier.pl. Jakie artykuły z tego okresu uzyskały największą liczbę wyświetleń? Jakie informacje okazały się najbardziej interesujące dla naszych czytelników - czy te dotyczące Platformy CANAL+ i Cyfrowego Polsatu, czy też te na temat zmian w naziemnej telewizji cyfrowej? W zestawieniu nie braliśmy pod uwagę poradników, testów i blogów, które choć cieszą się dużą popularnością, nie są bezpośrednio związane z wydarzeniami 2019 roku.

SAT Kurier telewizor telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy” - Marilyn Monroe. Za co płacimy?
Największą liczbę wyświetleń wśród artykułów z 2019 roku na portalu satkurier.pl miał tekst „Cyfrowy Polsat: Zmiana numerów kont płatności”, który odnotował 124 tys. odsłon. Abonenci Cyfrowego Polsatu intensywnie poszukiwali w internecie informacji na temat zmian numerów rachunków bankowych, jakie zostały przeprowadzone w połowie lipca przez największą w Polsce platformę satelitarną. Trzeba przyznać, że temat ten budził duże zainteresowanie również na forach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w komentarzach pod artykułami.

Drugie miejsce zajął artykuł zatytułowany „Ile za kanały Polsat Sport Premium zapłacą abonenci nc+?” ze 111 tys. odsłon. Generalnie temat dostępności kanałów Polsat Sport Premium należy do jednych z najbardziej poczytnych na satkurier.pl. Napisany w 2018 roku tekst „Kanały Polsat Sport Premium w platformie nc+” ma 221 tys. wyświetleń. Niewiele mniej odsłon ma artykuł „Polsat Sport Premium: W jakich pakietach w Cyfrowym Polsacie?” (203,5 tys.). Przypomnijmy, że od lutego kanały Polsat Sport Premium z transmisjami Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA są dodatkowo płatne dla abonentów Platformy CANAL+.

Z drugiej strony abonenci Cyfrowego Polsatu poszukiwali informacji na temat cen za kanały CANAL+ Sport 3 i 4. Tekst „CANAL+ Sport 3 i 4 w Cyfrowym Polsacie. Jaka cena?” wygenerował 52,5 tys. odsłon.

TVP1, TVP2, TVP3, TVP4...?
Podium zamyka tekst „Plansze TVP 4 i TVP 6 w MUX 8”, który uzyskał 72,5 tys. odsłon. Pod tym tajemniczym tytułem kryje się informacja, że 18 lutego w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej pojawiły się dwie nowe pozycje testowe o nazwach TVP 4 i TVP 6. Rozpoczęto tam emisję statycznych plansz promujących wybrane pozycje z oferty TVP1.

Nowy test - nowy kanał
Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również artykuły dotyczące nowych przekazów testowych na satelicie Eutelsat Hot Bird 13°E. Ten z 27 marca („Nowy test na tp. platformy nc+”) miał aż 64,5 tys. odsłon. Natomiast 7. miejsce w zestawieniu zajął „Nowy test na tp. nc+” z 1 marca - 56,5 tys. odsłon.

Naziemna telewizja cyfrowa nadal budzi zainteresowanie
Mimo że w temacie DVB-T raczej niewiele się zmieniło w 2019 roku, to czytelnicy z dużym zaciekawieniem śledzili informacje dotyczące zapowiedzi wdrożenia w Polsce DVB-T2 i HEVC, m.in. na temat wejścia w życie nowego rozporządzenia. „Nowe wymagania dla odbiorników - będzie DVB-T2 i HEVC” (53 tys. odsłon). Hitem okazała się również informacja o testowym odkodowaniu Polsatu News w NTC - „MUX 4: Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2” z 64 tys. odsłon.

Listy kanałów też istotne
Nawet nieznaczne korekty w układach kanałów polskich platform satelitarnych budziły emocje wśród naszych czytelników. Tekst „nc+: Zmiany w układzie kanałów od 15.04” uzyskał 57 tys. odsłon. Podobny artykuł z października pt. „Zmiany na liście kanałów Platformy CANAL+” ma 35 tys. odsłon.

Zabezpieczenia
„Unifikacja systemu kodowania”. To hasło z pewnością wywołało w 2019 roku niepokój wśród części abonentów Platformy CANAL+. Uszczelnianie systemu zabezpieczeń zapowiedziano na lipiec 2020 roku. Artykuł „Koniec unifikacji systemu kodowania nc+ w lipcu 2020” ma już 54 tys. odsłon. Jak zabezpieczenia, to i ataki. Tekst „Oświadczenie nc+ po hakerskim ataku DDoS” uzyskał 48,5 tys. wyświetleń.

Nowości
Było jeszcze kilka innych tematów, które budziły szczególne zainteresowanie w 2019 roku. Były to m.in. wspólna oferta CANAL+ i NetflixaCyfrowy Polsat z usługą IPTV i dekoderem Evobox IP, zapowiedź wprowadzenia przez Platformę CANAL+ dekodera Android TVTVP Kultura HD w MUX 8 telewizji naziemnej i NASA TV UHD na liście kanałów Platformy CANAL+.


Artykuły z 2019 roku na satkurier.pl z największą liczbą wyświetleń:

1. Cyfrowy Polsat: Zmiana numerów kont płatności - 124 tys.
2. Ile za kanały Polsat Sport Premium zapłacą abonenci nc+? - 111 tys.
3. Plansze TVP 4 i TVP 6 w MUX 8 - 72,5 tys.
4. Nowy test na tp. platformy nc+ - 64,5 tys.
5. MUX 4: Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2 - 64 tys.
6. nc+: Zmiany w układzie kanałów od 15.04 - 57 tys.
7. Nowy test na tp. nc+ - 56,5 tys.
8. Koniec unifikacji systemu kodowania nc+ w lipcu 2020 - 54 tys.
9. Nowe wymagania dla odbiorników - będzie DVB-T2 i HEVC - 53 tys.
10. CANAL+ Sport 3 i 4 w Cyfrowym Polsacie. Jaka cena? - 52,5 tys.


Zachęcamy do podzielenia się w komentarzach, co dla Was było najważniejszym wydarzeniem 2019 roku jeśli chodzi o telewizję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Anita Kaźmierska


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama