reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2020 roku?

dodano: 2020-12-29 16:28 | aktualizacja: 2021-01-04 14:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

2020 I w tym roku nie mogło zabraknąć na satkurier.pl podsumowania przedstawiającego najbardziej poczytne na naszym portalu artykuły z ostatnich dwunastu miesięcy. 2020 rok niewątpliwie należał pod tym względem do telewizji naziemnej i Platformy CANAL+. Nasi czytelnicy byli szczególnie zainteresowani zmianami w nadawaniu DVB-T oraz zapowiedziami wdrożenia DVB-T2/HEVC. Wielkim hitem było również marcowe otwarte okno CANAL+ po wybuchu pandemii oraz start usługi CANAL+ telewizja przez internet. Jakie jeszcze tematy cieszyły się dużą popularnością na satkurier.pl?

Czym żyli czytelnicy satkurier.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Numerem jeden 2020 roku na satkurier.pl okazał się artykuł poradnikowy „DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi”. Jak wiadomo, do zmiany standardu nadawania z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC w Polsce ma dojść w pierwszej połowie 2022 roku. W związku z tym już teraz trzeba zachować szczególną ostrożność przy nabywaniu nowego telewizora lub odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej, by nie okazało się potem, że nie umożliwia on oglądania kanałów NTC (zwracała na to uwagę również KRRiT). W artykule omawiamy najważniejsze kwestie praktyczne dotyczące planowanych zmian w nadawaniu bezpłatnych kanałów naziemnych. Duże zainteresowanie budziły również teksty o emisjach testowych DVB-T2/HEVC prowadzonych przez TVP oraz Telewizję Polsat, a także poradnik, jaki odbiornik DVB-T2/HEVC kupić.

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu uplasował się artykuł „Zmiana częstotliwości nadawania TV naziemnej”. W połowie roku przeprowadzony został kolejny etap refarmingu, co mogło skutkować koniecznością ponownego wyszukania kanałów NTC w odbiornikach telewizyjnych. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej część pasma obecnie wykorzystywanego przez telewizję naziemną zostanie przeznaczona na rozwój telefonii komórkowej w standardzie 5G. Powoduje to konieczność zwolnienia pasma 700 MHz oraz reorganizację multipleksów telewizji naziemnej. Proces ten nazywany jest właśnie refarmingiem. W artykule dołączone są mapki i wykaz nowych, obowiązujących częstotliwości.

Nie tylko tematy związane z naziemną telewizją cyfrową cieszyły się dużą poczytnością na naszym portalu, lecz także marcowa informacja o odkodowaniu dla abonentów Platformy CANAL+ części kanałów. Promocja ta miała na celu umilenie czasu lockdownu będącego skutkiem wybuchu pandemii. Ogromne zainteresowanie wzbudził również majowy start usługi CANAL+ telewizja przez internet oraz październikowe wprowadzone na rynek dekodera CANAL+ BOX 4K. Dużą liczbę wyświetleń miał też raport z testów tego androidowego urządzenia.

Jeśli Platforma CANAL+, to również tegoroczne zmiany w zakresie zabezpieczeń, które miały na celu utrudnienie pirackiego odbioru oferty telewizyjnej. To także wprowadzenie nowego modułu CAM CI+ 4K z ECP, który przetestowaliśmy tu u nas redakcji, oraz rozpoczęcie testów ECP.

Natomiast najbardziej poczytnym na satkurier.pl tematem związanym z Cyfrowym Polsatem był raport z testów dekodera Evobox Stream, który pojawił się w ofercie platformy w połowie 2019 roku, wraz z wprowadzeniem usługi internetowej OTT.

Artykułem z 2020 roku o tematyce sportowej o największej liczbie wyświetleń był tekst „Faza pucharowa LM i LE UEFA - plan transmisji”. Niezmienną, wysoką popularnością cieszy się codzienny cykl „Sport w polskiej TV”, który każdego dnia generuje około 4 tys. wyświetleń. Poniżej lista TOP 10 artykułów z 2020 roku na satkurier.pl.


Artykuły z 2020 roku na satkurier.pl z największą liczbą wyświetleń:

1. DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi - 65 tys.
2. Zmiana częstotliwości nadawania TV naziemnej - 60 tys.
3. Platforma CANAL+ odkoduje abonentom część kanałów - 51 tys.
4. CANAL+ uruchamia usługę OTT z telewizją przez internet. Jaka oferta i ceny? - 47 tys.
5. Platforma CANAL+ rozpoczyna testy nowych zabezpieczeń - 44 tys.
6. KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry! - 43 tys.
7. Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w NTC - 42 tys.
8. Nowy moduł CAM CI+ 4K z ECP w ofercie Platformy CANAL+ - 42 tys.
9. Evobox Stream - test dekodera Cyfrowego Polsatu - 40 tys.
10. Koniec testów Polsatu News HD i Polsatu Film HD w NTC - 40 tys.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Anita Kaźmierska


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...