reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Piątki w akcji” i serialowe klasyki we wrześniu w TNT

dodano: 2020-08-26 03:42 | aktualizacja: 2020-08-26 12:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT We wrześniu br. kanał TNT poleca widzom - seriale „Cudotwórcy” i „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, w ramach pasma „Serialowe klasyki w TNT” takie seriale jak „Domek na prerii”, „Doktor Quinn”, „MacGyver” i „Strażnik Teksasu”, w cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Nożownik”, „American Pie”, „Krwawa rozgrywka”, „Babel” i „Stalingrad”, w cyklu „Piątki w akcji” takie produkcje jak „Lwie serce”, „Blade: Mroczna trójca”, „Pacific Rim” i „Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych”, a w ramach pasma „Wstęp do jutra” takie filmy jak „Człowiek demolka”, „Equilibrium”, „Krwawa rozgrywka”, „Matrix”, „Pacific Rim”, „Tylko jeden” i „Rollerball”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Serialowe klasyki w TNT”:
emisja: od poniedziałku do piątku o 11:35
Rodzina amerykańskich pionierów przeprowadza się do niewielkiego miasteczka Walnut Grove w Minessocie. Charles (w tej roli Michael Landon) i Caroline (Karen Grassle) to zgrane małżeństwo z trójką córek. Nowe miejsce do życia to dla nich nie tylko wielkie nadzieje, ale przede wszystkim dużo wyzwań. Charles zajmuje się budową domu i pracą w polu, podczas gdy jego żona organizuje domowe życie. Serial „Domek na prerii” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 11:35), którego akcja rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku, powstał w 1974 roku i szybko stał się jedną z najpopularniejszych, telewizyjnych historii na świecie. - Ciepły, pełen humoru, ale także przedstawiający dramatyczne wydarzenia serial, obrazuje zupełnie odmienne od dzisiejszych realia życia, wskazując jednocześnie na ważne, współczesne problemy - czytamy w opisie (więcej tutaj).

Akcja „Doktor Quinn” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 13:20) rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Świetnie wykształcona lekarka porzuca swoje wygodne życie w Bostonie i otwiera prywatną praktykę medyczną w niewielkim miasteczku Colorado Springs. Kobieta wykonująca zawód lekarza nie wzbudza zaufania mieszkańców, którzy spodziewali się na tej posadzie mężczyzny. Wkrótce Michaela Quinn (Jane Seymour) musi zmierzyć się także z kolejnymi trudnościami. Na swojej drodze spotyka trójkę osieroconych dzieci i tajemniczego samotnika z górskich zboczy, Byrona Sully’iego (Joe Lando). Te spotkania wywrócą życie młodej kobiety do góry nogami. Serial był wieloletnim hitem, a losy tej odważnej i mądrej bohaterki śledziły z zapartym tchem miliony widzów (dane za WarnerMedia) (więcej tutaj).

Do dziś bohater serialu „MacGyver” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 15:20) jest synonimem złotej rączki i sprytnego wychodzenia z każdej opresji. To były agent specjalny, który teraz pracuje dla fundacji Pheonix. W każdym odcinku mierzy się z groźnym przeciwnikiem - rozgrywki wygrywa jednak nie siłą, a ogromnym sprytem. Posiada wiedzę, która pozwala mu wykorzystywać najprostsze przedmioty codziennego użytku. Potrafi skonstruować z nich niesamowite urządzenia, a nawet wykorzystywać ich skład chemiczny (więcej tutaj)

Tytułowy „Strażnik Teksasu” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 17:10) grany przez Chucka Norrisa, to prawdziwie nieustraszony funkcjonariusz państwowych służb, który cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców. To lojalna i sprawiedliwa postać. Do walki z najgroźniejszymi przestępcami częściej niż broni używa sztuk walki. Cordell Walker, bo tak nazywa się główny bohater, stanowczo nie jest nowoczesny - kieruje się tradycyjnymi wartościami i nosi nieco staroświeckie ubrania. W pracy partneruje mu jego zupełne przeciwieństwo - Jimmy Trivette. Ważną rolę w ściganiu przestępców odgrywa także tutejsza pani prokurator - Alex Cahill Walker (Sheree J. Wilson). Każdą zakończoną sukcesem akcję ta trójka świętuje w barze emerytowanego strażnika - C.D. Parkera (Noble Willingham) (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
 L.T. Bonham (Tommy Lee Jones) - były instruktor sił specjalnych przez długie lata uczył swoich podopiecznych sztuki skutecznego zabijania. Jego podopieczny Aaron Hallam (Benicio del Toro) wraca z misji na wojnie w Kosowie. Głęboka trauma, z jaką się zmaga, sprawia, że przeobraża się w seryjnego mordercę. Bonham zostaje wytypowany, by schwytać swojego wychowanka. Instruktor rusza w pościg - rozpoczyna się przerażający pojedynek dwóch komandosów. Któremu z nich uda się ujść z życiem? Jak czytamy w opisie, „Nożownik” (emisja w środę, 2 września br. o godzinie 21:00) to pełna emocji produkcja, która przewartościowuje stereotypowe pojmowanie relacji pomiędzy uczniem a mistrzem (więcej tutaj i tutaj)

„American Pie” (emisja w środę, 9 września br. o godzinie 21:00) to kultowa amerykańska komedia, która łamie niejedno tabu i opowiada o seksualnej inicjacji. Jim (Jason Biggs) wraz ze swoimi kumplami ma do zrealizowania jeden, niezwykle ważny cel. Jeszcze przed balem maturalnym wszyscy chcą mieć za sobą swój „pierwszy raz”. Przyjaciele podejmują ostateczne kroki i kierowani hormonalną burzą, choć są niezwykle kreatywni, nie zawsze odnoszą sukcesy w tej delikatnej materii. Zupełnie inne podejście do tej sprawy mają w szkole dziewczyny, które marzą o wielkiej i romantycznej miłości. Czy uda się połączyć te różnorodne punkty widzenia (więcej tutaj)?

Bohaterem „Krwawej rozgrywki” (emisja w środę 16 września br. o godzinie 21:10) jest agent specjalny Lin Dong (Jackie Chan). Pisarz Rick Rogers (Damien Garvey) wydaje książkę, w której opowiada historię pewnej dziewczyny. Po publikacji tajne dane z jego komputera zostają skradzione, a autor zostaje torturowany w celu ujawnienia źródła swoich inspiracji. Do akcji wkracza Lin Dong, który chce obezwładnić prześladowców pisarza. W tym samym czasie kobieta imieniem Nancy Nancy (Na-Na OuYang) regularnie ma koszmary o przerażającym laboratorium. Okazuje się, że ta bohaterka nie zna swojej prawdziwej tożsamości i jest mocno zaangażowana w sprawę autora kontrowersyjnej książki…

„Babel” (emisja w środę, 23 września br. o godzinie 21:00) to produkcja o wielowątkowej fabule, w której splatają się historie wielu osób. W obsadzie znajdziemy gwiazdy światowego formatu, w tym m.in. Brada Pitta, Cate Blanchett czy Elle Fanning. Wspólnym mianownikiem wszystkich czterech przedstawionych w filmie historii jest ogromny problem bohaterów z rozmawianiem, komunikowaniem się i otwarciem na drugiego człowieka. Rodzina z Maroka, małżeństwo podróżujące po świecie, opiekunka dzieci, która pochodzi z Meksyku, oraz niesłysząca młoda dziewczyna - losy tych postaci będą się podczas filmu krzyżować w niespodziewany sposób... (więcej tutaj i tutaj)

„Stalingrad” (emisja w środę, 30 września br. o godzinie 21:00) to opowieść, której akcja dzieje się w 1942 roku. Armia radziecka planuje kontratak na niemieckie wojska stacjonujące na brzegu Wołgi. Ostatecznie działania te zostają gwałtownie przerwane i jedynie niewielkiej grupie żołnierzy udaje się przedostać przez rzekę i rozbić obóz w jednym ze zniszczonych domów. Drużyna dostaje rozkaz utrzymania tego ważnego przyczółku. Bohaterowie znajdują w zniszczonym domostwie jego dawną mieszkankę - niespełna dwudziestoletnią Katię. Tymczasem niemiecki oficer otrzymuje rozkaz odbicia tej bazy od Rosjan. Rozpoczyna się bezlitosna, krwawa bitwa, która staje się jednocześnie tłem dla wielkich uczuć i gwałtownych emocji... (więcej tutaj)

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki (od 4 września br.) o 21:00
„Lwie serce” (emisja w piątek, 4 września br. o godzinie 21:00) to opowieść o Lyonie (Jean-Claude Van Damme), który uciekł z wojska na wieść o śmierci swojego brata parającego się handlem narkotyków. Bohater przedostaje się do Stanów Zjednoczonych Ameryki i wkracza w świat nielegalnych, ulicznych walk. Tymczasem bratowa nie chce widzieć go na oczy... Bohater jest wyjątkowo dobry w swoim nowym zawodzie i pnie się w górę w bokserskich rankingach. Ma jednak jeszcze jeden kłopot - jego koledzy z poprzedniej pracy otrzymali rozkaz ściągnięcia go z powrotem do Legii Cudzoziemskiej... (więcej tutaj)

„Blade: Mroczna trójca” (emisja w piątek, 11 września br. o godzinie 21:00) to kolejna część historii legendarnego, filmowego łowcy wampirów. Tym razem wampiry przejmują władzę nad Ziemią, a główny bohater (Wesley Snipes) jest zmuszony walczyć nie tylko z podłymi stworzeniami, ale także z FBI (Federal Bureau of Investigation), które ściga go po serii oszczerstw, jakie ukazały się na jego temat w lokalnych gazetach. Co gorsza, wampiry wskrzeszają także Draculę - przerażającą istotę, która ma za zadanie wygrać ostateczne starcie z Bladem. Jak zakończy się ta bitwa (więcej tutaj i tutaj)?

„Pacific Rim” (emisja w piątek, 18 września br. o godzinie 21:00) to - jak zapowiada nadawca, fascynujące widowisko science fiction przedstawiające jeden z wielu scenariuszy spotkania ludzkości z kosmicznymi stworzeniami, ale także trafnie diagnozujące relacje pomiędzy człowiekiem a technologią. Akcja filmu dzieje się w przyszłości, gdy na dnie oceanu otwiera się tajemnicze przejście do innego wymiaru. Przez ten zagadkowy portal docierają na Ziemię ogromne i przerażające potwory z kosmosu o nazwie Kaiju. Przybysze atakują ludzkość i demolują kolejne miasta. Wśród mieszkańców Ziemi znajdują się śmiałkowie, którzy decydują się bronić swojej planety. Wśród nich jest Newton Geiszler (Charlie Day), usiłujący wraz ze swoim zespołem naukowców znaleźć najsłabsze punkty Kaiju umożliwiające ich pokonanie. W tym samym czasie armie z całego świata wystawiają do walki zaawansowane technologicznie roboty - Jaegery... (więcej tutaj)

„Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych” (emisja w piątek, 25 września br. o godzinie 21:00) to dalszy ciąg historii o braciach MacManus (Sean Patrick Flanery oraz Norman Reedus), którzy razem ze swoim ojcem wiodą spokojny żywot na irlandzkiej prowincji. Nadchodzi jednak dzień, gdy dowiadują się, że ich wuj został zamordowany przez przedstawicieli mafii. Paradoksalnie wszystkie podejrzenia o zabójstwo padają na braci. Cała trójka postanawia przestać się ukrywać. Mężczyźni są zdeterminowani, by szukać sprawiedliwości i oczyścić się z zarzutów oraz pomścić śmierć bliskiej osoby (więcej tutaj).

„Cudotwórcy”:
emisja: w sobotę i niedzielę, 12 i 13 września br. o 10:00
„Cudotwórcy” w pierwszej serii opowiadali o niezwykle specyficznej firmie, jaką jest Niebo. Jeden z głównych bohaterów produkcji Craig (Daniel Radcliffe) to anioł niższej rangi w tym specyficznym przedsiębiorstwie. Do jego obowiązków należy odpowiadanie na modlitwy ludzi. Szefuje mu sam Bóg (Steve Buscemi) przechodzący potężny kryzys. Ten wymagający szef jest szczerze rozczarowany Ziemią, którą stworzył wieki temu. Chce się ze swoją porażką kategorycznie rozprawić - ma w planach zamknięcie tego projektu. Do akcji wkracza wtedy Craig. Bohater ma jedynie 2 tygodnie na to, by dokonać prawdziwego cudu i uratować Ziemię od zagłady...

„Cudotwórcy: Wieki ciemne” to drugi sezon tej serialowej antologii. Tym razem bohaterowie zostają osadzeni w średniowieczu i zmagają się z trudami życia w dawnej epoce. Chauncley (Daniel Radcliffe) jest synem panującego króla - Cragnoora (Peter Serafinowicz). Chłopak mimo starań nie może sprostać wymaganiom swojego surowego ojca. Problemy i nierówności społeczne odczuwają także bohaterowie pochodzący ze społecznych nizin. Alexandra (Geraldine Viswanathan) to dziewczyna, która musi porzucić swoje ambicje i przejąć mało przyjemny zawód po swoim ojcu... Druga seria skupia się na temacie społecznych nierówności oraz trudności związanych z życiem w klasowym społeczeństwie. Czy Chauncley i Alexandra mogą mieć ze sobą coś wspólnego (więcej tutaj)

„Wstęp do jutra”:
emisja: codziennie (od 14 września br.)
Główny bohater „Człowieka demolki” (emisja w poniedziałek, 14 września br. o godzinie 21:00) to zdolny policjant John Spartan (Sylvester Stallone), który został przed laty niesłusznie oskarżony o śmierć zakładników przetrzymywanych przez groźnego psychopatę - Simone’a Phoenixa (Wesley Snipes). W konsekwencji tego wydarzenia oboje zostają zahibernowani. Po wielu latach przestępcy udaje się jednak uciec, a władze zdają sobie sprawę, że jedyną osobą, która może go schwytać jest Spartan. Miasto pod nieobecność niebezpiecznego psychopaty zostało całkowicie pozbawione przemocy. Teraz jego mieszkańcy są przerażeni nową sytuacją i brawurowymi, zaciekłymi pościgami. Czy Spartanowi uda się ostatecznie złapać Phoenixa (więcej tutaj)?

„Eqilibrium” (emisja we wtorek, 15 września br. o godzinie 21:05) to obraz antyutopii, która swoje początki ma po zakończeniu światowej wojny. Powstaje nowe państwo, którego zarządcom wydaje się, że znaleźli dobry sposób na uniknięcie kolejnych konfliktów - obywatele codziennie są zmuszeni pod groźbą śmierci do zażywania dawki specjalnego leku. Reżimem kieruje tajemniczy dyktator o pseudonimie Ojciec, który obwieszcza kolejne zakazy za pomocą wszechobecnych ekranów. Porządku pilnują natomiast tak zwani klerycy, którzy nie tylko są mistrzami w sztukach walki, ale także starannie przeszkolonymi psychologami. Czy w tym świecie jest miejsce dla emocjonalnych rebeliantów?

Bohaterem „Krwawej rozgrywki” (emisja w środę 16 września br. o godzinie 21:10) jest agent specjalny Lin Dong (Jackie Chan). Pisarz Rick Rogers (Damien Garvey) wydaje książkę, w której opowiada historię pewnej dziewczyny. Po publikacji tajne dane z jego komputera zostają skradzione, a autor zostaje torturowany w celu ujawnienia źródła swoich inspiracji. Do akcji wkracza Lin Dong, który chce obezwładnić prześladowców pisarza. W tym samym czasie kobieta imieniem Nancy Nancy (Na-Na OuYang) regularnie ma koszmary o przerażającym laboratorium. Okazuje się, że ta bohaterka nie zna swojej prawdziwej tożsamości i jest mocno zaangażowana w sprawę autora kontrowersyjnej książki...

„Matrix” (emisja w czwartek, 17 września br. o godzinie 21:05) przez ostatnie lata stał się prawdziwym, filmowym „musisz zobaczyć” i docenianą przez krytyków klasyką gatunku. Nieprzeciętnie uzdolniony haker Neo (Keanu Reeves) dowiaduje się, że rzeczywistość, w której się obraca, jest sterowana przez inteligentne maszyny. Postanawia przyłączyć się do ruchu rebeliantów, na których czele stoi tajemniczy przywódca Morfeusz (Laurence Fishburne). Neo przechodzi kolejne etapy wtajemniczenia do tajnej grupy buntowników, którzy chcą uwolnić rzeczywistość spod panowania sztucznej inteligencji. Czym tak naprawdę jest Matrix? I czy w ogóle można z niego uciec? Film zrealizowany przez rodzeństwo Wachowskich został nagrodzony czterema Oscarami (więcej tutaj).

„Pacific Rim” (emisja w piątek, 18 września br. o godzinie 21:00) to - jak zapowiada nadawca, fascynujące widowisko science fiction przedstawiające jeden z wielu scenariuszy spotkania ludzkości z kosmicznymi stworzeniami, ale także trafnie diagnozujące relacje pomiędzy człowiekiem a technologią. Akcja filmu dzieje się w przyszłości, gdy na dnie oceanu otwiera się tajemnicze przejście do innego wymiaru. Przez ten zagadkowy portal docierają na Ziemię ogromne i przerażające potwory z kosmosu o nazwie Kaiju. Przybysze atakują ludzkość i demolują kolejne miasta. Wśród mieszkańców Ziemi znajdują się śmiałkowie, którzy decydują się bronić swojej planety. Wśród nich jest Newton Geiszler (Charlie Day), usiłujący wraz ze swoim zespołem naukowców znaleźć najsłabsze punkty Kaiju umożliwiające ich pokonanie. W tym samym czasie armie z całego świata wystawiają do walki zaawansowane technologicznie roboty - Jaegery... (więcej tutaj)

W „Tylko jeden” (emisja w sobotę, 19 września br. o godzinie 21:00) główny bohater, Gabriel Yulaw (Jet Li), jest tajnym agentem podróżującym pomiędzy równoległymi wymiarami wszechświata. Podczas misji mężczyzna przypadkowo zabija jedno ze swoich wcieleń mieszkające w innym wymiarze. Okazuje się, że w zagadkowy sposób ten incydent dodaje mu fizycznych sił. Od tej pory Yulaw stawia przed sobą kolejne zadanie, jakim jest unicestwienie wszystkich alternatywnych wersji samego siebie. Początkowo konsekwentnie realizuje ten cel, jednak trafia na wyjątkowo trudnego przeciwnika - Gaba Lawa, który jest weteranem Departamentu Szeryfów w Los Angeles. Które ze wcieleń wygra to śmiertelne starcie (więcej tutaj)?

„Rollerball” (emisja w niedzielę, 20 września br. o godzinie 21:00) to niebezpieczny, ekstremalny sport, który staje się niezwykle popularny i przyciąga przed telewizory rzesze fanów. Na arenie pojawia się nowy, obiecujący zawodnik - Jonathan Cross (Chris Klein). W bardzo krótkim czasie bohater zostaje międzynarodową gwiazdą. Szybko okazuje się też, że Rollerball jest zabawką w rękach światowych korporacji, na których czele stoi Alexis Petrovich (Jean Reno). Biznesmen ma pomysł na podwyższenie słupków oglądalności i chce, by widzowie mogli na żywo zobaczyć tragiczny wypadek jednego z zawodników... Cross stopniowo zyskuje świadomość tych okrutnych mechanizmów i postanawia stanąć przeciwko korporacjom (więcej tutaj).
 
Geraldine Viswanathan w serialu „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, foto: Stanislav Honzík/Turner Entertainment Networks, Inc./WarnerMedia Company
Geraldine Viswanathan w serialu „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, foto: Stanislav Honzík/Turner Entertainment Networks, Inc./WarnerMedia Company
Jessica Lowe w serialu „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, foto: Stanislav Honzík/Turner Entertainment Networks, Inc./WarnerMedia Company
Jessica Lowe w serialu „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, foto: Stanislav Honzík/Turner Entertainment Networks, Inc./WarnerMedia Company
Julie Benz w filmie „Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych”, foto: Boondock Saints 2 Productions, LLC.
Julie Benz w filmie „Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych”, foto: Boondock Saints 2 Productions, LLC.
Clarence Gilyard Jr., Chuck Norris, Sheree J. Wilson i Noble Willingham w serialu „Strażnik Teksasu”, foto: CBS
Clarence Gilyard Jr., Chuck Norris, Sheree J. Wilson i Noble Willingham w serialu „Strażnik Teksasu”, foto: CBS
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...