reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fantastyczny weekend” i akcja w styczniu w TNT

dodano: 2020-12-27 23:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W styczniu 2021 roku kanał TNT poleca - w paśmie „Fantastyczny weekend” takie filmy jak „Hellboy”, „Mortal Kombat”, „Straż nocna”, „Straż dzienna”, „Most do Terabithii”, „Niekończąca się opowieść”, „Sok z Żuka”, „Maska”, „Starcie tytanów”, „Gniew tytanów”, „Conan Niszczyciel”, „Herkules II”, „Matrix”, „Jazon i Argonauci”, „Przygody Herkulesa”, „Pogromcy duchów”, „Pogromcy duchów II”, „Zmierzch”, „Underworld”, „Underworld: Evolution” i „Fisher King”, w cyklu „Piątki w akcji” takie produkcje jak „Mortal Kombat” , „Uciec, ale dokąd?”, „Tango i Cash”, „Szyfry wojny” i „Krwawa rozgrywka”, a w cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Trzy królestwa”, „Amerykański wilkołak w Londynie”, „Hamburger Hill” i „Młode strzelby”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2021 roku w ofercie kanału TNT:

„Fantastyczny weekend”:
emisja:  od piątku, 1 stycznia 2021 roku o 18:45
- W styczniu 2021 roku na widzów TNT czekać będzie wyjątkowy cykl, pełen fantastycznych opowieści o bohaterach nie z tej Ziemi. Każdy, kto chce uciec od zwykłego życia i przenieść się w świat, w którym supermoce nie są niczym dziwnym, niech zdecyduje się na seans filmów z cyklu „Fantastyczny weekend”. To 22 hitowe produkcje, wyświetlane w trakcie 3 dni. A wśród nich takie pozycje jak kultowy „Matrix”, „Hellboy”, zabawni „Pogromcy duchów”, opowieści o supersilnych Conanie czy Herkulesie i wiele innych - zapowiada nadawca. 

Maraton rozpocznie „Hellboy” (emisja w piątek, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 18:45), o jednym z najsłynniejszych bohaterów z supermocami. Tytułowy Hellboy (w tej roli Ron Perlman) to wszechmocny demon, wywołany z piekieł przez Niemców. Chcą zwrócić się do samego szatana, aby za wszelką cenę wygrać II wojnę światową. Ich działanie zakłócają wojska aliantów, którzy przygarniają wywołanego z czeluści piekieł Hellboya pod swoje skrzydła. Odtąd zbuntowany demon, przypominający wyglądem człowieka, będzie walczył u boku aliantów na rzecz wspólnego dobra. Kontynuuje swoje działanie już po wojnie, kiedy dołącza do Instytutu Zjawisk Paranormalnych. Jednak przed nim walka, której nie mógł się spodziewać - będzie musiał powstrzymać zmartwychwstałego Rasputina (Karel Roden) (więcej tutaj).

Jak zapewnia nadawca, w fantastycznym maratonie nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej klasycznych filmów gatunku, czyli produkcji „Niekończąca się opowieść” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 12:50). To adaptacja powieści, jej bohaterem jest chłopiec Bastian (Barret Oliver). Pewnego razu w jego ręce wpada książka, która całkowicie odmieni życie chłopca. Znajduje ją w księgarni, w której schronił się przed prześladującymi go dziećmi ze szkoły. Okazuje się, że magiczna księga przenosi go do innego świata. W Fantazji spotka Atreyu (Noah Hathaway), który uświadomi mu, że Bastian jest jedyną szansą na ocalenie krainy zagrożonej zagładą (więcej tutaj).

Na fanów słynnych komedii z fantastycznymi elementami czeka kultowa produkcja, czyli „Maska” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 16:20). W głównej roli przewrotnego bohatera, Maski - niezawodny król amerykańskich komedii, Jim Carrey. Na co dzień jest zwykłym urzędnikiem, Stanleyem Ipkissem, jednak gdy zachodzi taka potrzeba, zmienia się w super szybkiego Maskę. Wtedy z ogromną pewnością siebie przechytrza wrogów i zdobywa serce ukochanej Tiny (Cameron Diaz). Towarzyszy mu jego czworonożny przyjaciel, pies Milo. - „Maska” to pełna zabawnych perypetii i niespodziewanych zwrotów akcji komedia, którą zawsze warto sobie przypomnieć - zapewnia nadawca.

Odbędzie się także emisja opowieści o fantastycznych wojownikach, takich jak „Conan Niszczyciel” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 21:50). Zagrał go Arnold Schwarzenegger, a w obsadzie również legendarna Grace Jones, która wcieliła się w wojowniczą Zulę. Conan to potężny wojownik o nadludzkiej sile, który musi wyruszyć na misję odnalezienia zaginionej księżniczki. Wyznacza mu ją królowa Taramis (Sarah Douglas). W zamian za odnalezienie jego ukochanej i magicznego rogu, obiecuje Conanowi jej zwrócenie. Niestety, główny bohater jeszcze nie wie, że to niecny plan królowej, która chce zagarnąć znalezisko dla siebie, aby stać się wszechmocną władczynią. Conana czekają liczne bitwy i prawdziwy test odwagi i honoru.

„Pogromcy duchów” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 14:45) to kultowa produkcja opowiadająca o losach czterech przyjaciół, którzy z przypadku zostają łapaczami nadprzyrodzonych stworów. Choć zadania głównych bohaterów są całkiem wymagające, w filmie nie brakuje komicznych zwrotów akcji i zabawnych gagów. Przed nimi ogromne wyzwanie, mają bowiem złapać boga Gozera, który powraca z zaświatów, aby dokonać zagłady Ziemi. Kiedy przybywa, wraz z nim pojawiają się liczne upiory - wobec tej sytuacji, utalentowani naukowcy postanawiają rozpocząć działalność jako Pogromcy Duchów. Żadne inne służby specjalne nie są w stanie tak dobrze poradzić sobie z zadaniem, jak pogromcy (więcej tutaj).

Wampiry i wilkołaki Lykanowie od ponad tysiąca lat toczą ze sobą nieprzerwaną wojnę. „Underworld” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00) to opowieść o walce tych dwóch rodów. Choć toczy się ona na Ziemi, nieświadomi ludzie nie mają pojęcia o odwiecznej wojnie, a wampiry i wilkołaki są dla nich jedynie baśniowymi postaciami. Zacięta rywalizacja nie baczy na uczucia bohaterów: wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) obdarza nimi Michaela (Scott Speedman), który ratuje jej życie. Okazuje się, że nie jest on człowiekiem, ale wilkołakiem. Selene musi wybrać: życie bliskiego jej Michaela czy wierność rodowi wampirów (więcej tutaj)?

„Fantastyczny weekend” zakończy seans filmu „Fisher King” (emisja w nocy niedzieli na poniedziałek, z 3 na 4 stycznia 2021 roku o godzinie 1:15), wyreżyserowany przez samego Terry’ego Gilliama, byłego członka Monty Pythona. Produkcja przyniosła Złotego Globa za rolę męską dla Robina Williamsa i Oscara za kobiecą rolę drugoplanową dla Mercedes Ruehl. Rozrywkowy prezenter radiowy Jack Lucas (Jeff Bridges) jest znany z ciętego języka i bezpardonowych komentarzy. Pewnego razu przekroczył granicę, a jego komentarz prawdopodobnie sprawił, że słuchacz w depresji popełnił samobójstwo. To wydarzenie doprowadza Jacka do momentu, w którym sam chce odebrać sobie życie. Ale właśnie wtedy poznaje bezdomnego profesora, Parry’ego (Robin Williams). Spotkanie na zawsze odmieni jego życie, a prezenter zaangażuje się w niezwykłą misję profesora i pomoże mu podbić serce jego skrytej miłości.

Ponadto w ramach pasma „Fantastyczny weekend” widzowie zobaczą takie produkcje jak „Mortal Kombat” (emisja w piątek, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00) (więcej tutaj), „Straż nocna” (emisja w piątek, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 22:45) (więcej tutaj), „Straż dzienna” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 1 na 2 stycznia 2021 roku o godzinie 0:55) (więcej tutaj), „Most do Terabithii” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 11:00), „Sok z Żuka” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 14:40), „Starcie tytanów” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 18:15) (więcej tutaj), „Gniew tytanów” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 20:00) (więcej tutaj), „Herkules II” (emisja w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 23:45), „Matrix” (emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 2 na 3 stycznia 2021 roku o godzinie 1:25) (więcej tutaj), „Jazon i Argonauci” (emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 2 na 3 stycznia 2021 roku o godzinie 3:35), „Przygody Herkulesa” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 10:35), „Pogromcy duchów II” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 16:45) (więcej tutaj), „Zmierzch” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 18:45) (więcej tutaj) i „Underworld: Evolution” (emisja w niedzielę, 3 stycznia 2021 roku o godzinie 23:15).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki (od 1 stycznia 2021 roku) o 21:00
- Cykl dla wielbicieli kina pełnego adrenaliny powróci w styczniowej odsłonie. „Piątki w akcji” przypomną jeden z najsłynniejszych filmów o sztukach walki, a także historię zbiegłego więźnia, zmagania dwóch policjantów w nietypowej sprawie, heroiczną walkę żołnierza w II wojnie światowej i cyberpunkową opowieść science fiction. W rolach głównych m.in. Jean-Claude Van Damme, Jackie Chan, Sylvester Stallone i Kurt Russell - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Mortal Kombat” (emisja w piątek, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00) nie bez powodu ma fanów na całym świecie. To historia o odważnej próbie ocalenia Ziemi. Trójka wojowników bierze udział w kosmicznym turnieju - jego wygrana pozwoli zapobiec zagładzie planety, a wysłannicy są ostatnią szansą dla Ziemian. Liu, Johnny i Sonya staną w szranki z Imperatorem, a pomoże im Lord Raiden. Niespodziewanie otrzymają też wsparcie od Kitany - samej córki Imperatora. Czy waleczni bohaterowie wygrają wielką bitwę o Ziemię (więcej tutaj)?

Kolejny piątek to seans filmu „Uciec, ale dokąd?” (emisja w piątek, 8 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00). Sam Gillen (Jean-Claude Van Damme) to mężczyzna po przejściach, który miał odsiedzieć swoje lata za kratkami. Jednak zdecyduje się na ryzykowny krok ucieczki z więzienia. Choć ma zamiar ukryć się i żyć z wykradzionych pieniędzy, kiedy znajduje schronienie w ogrodzie niczego nieświadomej wdowy Clydie (Rosanna Arquette), jego plany całkowicie się zmienią. Sam przywiązuje się do Clydie i jej dzieci, a kiedy bezduszny biznesmen chce wykurzyć rodzinę z ich ziemi, aby przejąć ją dla swoich zysków, Sam postanawia pomóc kobiecie. Stawia na szali swój los i wkracza do akcji.

„Tango i Cash” (emisja w piątek, 15 stycznia 2021 roku o godzinie 21:10) opowiada o losach dwóch policjantów, którzy są swoim całkowitym przeciwieństwem. W role Tango i Casha wcielili się Sylvester Stallone i Kurt Russell. Tango jest opanowanym i spokojnym profesjonalistą, który kalkuluje każdy swój ruch. Prowadzi nieoficjalną rywalizację z Cashem, jego całkowitym przeciwieństwem. Żaden z nich nie przypuszcza, że wkrótce będą zmuszeni do współpracy. Wrobieni przez szefa w sprawę morderstwa, trafiają razem do więzienia. - „Tango i Cash” to pełna emocjonalnych zwrotów i zaskakujących perypetii komedia sensacyjna - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Szyfry wojny” (emisja w piątek, 22 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00) są idealną propozycją dla pasjonatów historii. Główny bohater, sierżant Joe Enders (Nicolas Cage), musi stanąć na wysokości zadania i ochronić młodego Bena Yahtzee (Adam Beach) z plemienia Nawaho, który jest nieocenionym szyfrantem. To dzięki niemu wojsko może utajniać swoje komunikaty w języku nieznanym przeciwnikom. Teraz Ben jest zagrożony i Joe musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby nie dopuścić do poznania szyfru przez wroga. Choć bohater godzi się na wszelką cenę chronić tajemnicę wojska, z upływem czasu pomiędzy nim a Benem tworzy się przyjaźń, a Enders stanie przed ostatecznym wyborem: czy odda życie utalentowanego przyjaciela, aby dochować żołnierskiej tajemnicy (więcej tutaj)?

Styczniowy cykl przygodowych filmów zakończy „Krwawa rozgrywka” (emisja w piątek, 29 stycznia 2021 roku o godzinie 21:25). Jak zapowiada nadawca, to unikatowa, cyberpunkowa produkcja z Jackiem Chanem w roli głównej. Gra on policjanta, którego życie nie oszczędza - Lin Dong musi dokonywać wyboru pomiędzy spędzeniem czasu z umierającą w szpitalu córką, a chronieniem cennego świadka. Główny bohater weźmie udział w walce i powstrzyma napastników przed porwaniem świadka, a ich przywódcą jest potężny Andre (Callan Mulvey), którego nie są w stanie pokonać ani kule pistoletu, ani uderzenia. W wyniku wybuchu zarówno Lin, jak i Andre trafiają do szpitala. Jednak Andre wybudza się ze śpiączki nie jako człowiek, ale cyborg. Nierozwiązany konflikt powróci w wyjątkowych okolicznościach po 13 latach, a bohaterowie będą musieli kolejny raz stanąć do walki (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
- Pierwsze „Wielkie kino” 2021 roku będzie zestawem produkcji o znanych bitwach i epickich wojnach. Widzowie TNT będą mogli przenieść się do starożytnych Chin, Londynu, czasu wojny w Wietnamie czy Dzikiego Zachodu - zapowiada nadawca (więcej tutaj)

Styczniową odsłonę rozpoczną „Trzy królestwa” (emisja w środę, 6 stycznia 2021 roku o godzinie 21:05). W Chinach trwa odwieczna wojna o zagarnięcie regionów państwa, które podzieliło się na tytułowe trzy królestwa. Jeden z władców snuje plany zjednoczenia terenów Chin i zdobycia absolutnej władzy nad pozostałymi regionami. To oznacza, że słabsi muszą się uzbroić i zrobić wszystko, aby nie przegrać bitwy. Jednak potężny władca Cao Cao zdaje się być niepokonany - czy los pozostałych królestw jest już przesądzony? Ciężar odpowiedzialności spada na barki kilku najważniejszych wojowników i wojowniczek, którzy będą musieli zrobić wszystko, aby wygrać wielką walkę pod Czerwonym Klifem (więcej tutaj).

„Amerykański wilkołak w Londynie” (emisja w środę, 13 stycznia 2021 roku o godzinie 21:20) to klasyk z gatunku horrorów lat 80. XX wieku. Dwójka przyjaciół z Ameryki wybrała się na wycieczkę w angielskim lesie. Zostali zaatakowani - początkowo lekarze w szpitalu zakładają, że ich poharatani pacjenci padli ofiarą silnych przestępców. Prawda okazuje się dużo bardziej niewiarygodna, bo ofiary twierdzą, że napadło na nich ogromne stworzenie podobne do wilka. W dodatku jeden z nich szybko dowie się, że został zakażony i niedługo sam zamieni się w żądnego krwi potwora. Czy poradzi sobie z metamorfozą w wilkołaka i powstrzyma się przed atakami na niewinnych ludzi?

„Hamburger Hill” (emisja w środę, 20 stycznia 2021 roku o godzinie 21:50) opowiada o jednej z najtrudniejszych bitew amerykańsko-wietnamskiej wojny. Na miejsce starcia wysłano 600 żołnierzy, ale tylko 200 powróciło do siedzib jednostek. Bitwa trwała 10 dni - film w reżyserii Johna Irvina to szczere rozliczenie z wojną w Wietnamie. Bezkompromisowo pokazuje, jak ogromną cenę musieli za nią zapłacić amerykańscy żołnierze i ich rodziny. Irvin odziera wydarzenie z monumentalnych stereotypów, pokazując fascynujące i jednocześnie przerażające oblicze wojny. - „Hamburger Hill” to jeden z tych filmów, które na zawsze pozostają w pamięci i robią ogromne wrażenie swoją autentycznością - zapowiada nadawca.

Cykl zakończy seans „Młodych strzelb” (emisja w środę, 27 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00). Tym razem widzowie TNT będą mogli wybrać się w podróż na Dziki Zachód w Nowym Meksyku. Jest rok 1878, a trzech zbiegów oskarżonych o przestępstwa - w tych rolach Kiefer Sutherland, Emilio Estevez i Charlie Sheen - szuka schronienia. Pod swoje skrzydła decyduje się wziąć ich John Tunstall (Terence Stamp), jednak będzie musiał zapłacić sporą cenę za akt miłosierdzia. Zajmuje się transportem żywności, tym razem chce dostarczać ją do rezerwatu rdzennych Amerykanów, za oficjalną zgodą rządu. Ten lukratywny interes jest równie łakomym kąskiem dla przeciwnika Tunstalla, który zabija go, aby całkowicie przejąć biznes. Jego młodzi podopieczni nie pozostawią sprawy samej sobie i planują dokonać krwawej zemsty za śmierć opiekuna.
 
Todd Armstrong i Nancy Kovack w filmie „Jazon i Argonauci”, foto: WarnerMedia
Todd Armstrong i Nancy Kovack w filmie „Jazon i Argonauci”, foto: WarnerMedia
Erica Xia-Hou i Jackie Chan w filmie „Krwawa rozgrywka”, foto: WarnerMedia
Erica Xia-Hou i Jackie Chan w filmie „Krwawa rozgrywka”, foto: WarnerMedia
Robin Williams, Mercedes Ruehl, Jeff Bridges i Amanda Plummer w filmie „Fisher King”, foto: Stephen Vaughan/Columbia Pictures/Photofest
Robin Williams, Mercedes Ruehl, Jeff Bridges i Amanda Plummer w filmie „Fisher King”, foto: Stephen Vaughan/Columbia Pictures/Photofest
Bridgette Wilson-Sampras i Trevor Goddard w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Bridgette Wilson-Sampras i Trevor Goddard w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Cary-Hiroyuki Tagawa i Bridgette Wilson-Sampras w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Cary-Hiroyuki Tagawa i Bridgette Wilson-Sampras w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...