reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pokarmy obniżające ciśnienie krwi

dodano: 2021-05-20 10:36
autor: Marta Sochacka | źródło: Amael.pl/satkurier.pl

jabłko na nadciśnienie 360px.jpg O dawna wiadomo, że siedzący tryb życia i zła dieta prowadzą do nadciśnienia. Dlatego dietetycy mówią o produktach, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Według nich przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jabłka. Zawierają błonnik - pektynę, która pozytywnie wpływa na układ pokarmowy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Dzienna norma w celu zapobiegania nadciśnieniu to 1-2 jabłka.
 


satkurier.pl
pokarmy na nadciśnienie buraki jabłka morele fasola 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiadomo też, że niedoceniane buraki są ważnym produktem w walce z nadciśnieniem tętniczym. Oprócz pektyny zawierają tlenek azotu, który odpowiada za rozszerzenie naczyń krwionośnych. Kiedy ciśnienie wzrasta, lekarz zaleca picie soku z buraków.
 
Powinno się też jeść jak najwięcej suszonych moreli, ponieważ 2/3 dziennej wartości potasu znajduje się w tym suszonym owocu. Potas jest potrzebny do regulacji skurczu mięśni, w tym skurczu mięśnia sercowego i rozszerzenia naczyń krwionośnych.
 
Powszechnie wiadomo, że kwas tłuszczowy Omega-3 jest również korzystny dla układu sercowo-naczyniowego - występuje m.in. w śledziach. Dla osób cierpiących na nadciśnienie przy normalnym ciśnieniu odpowiedni jest lekko solony śledź.
 
Nie należy zaniedbywać produktów zawierających białko roślinne. Głównie chodzi tu o rośliny strączkowe i ciecierzycę. Lekarz zaleca stosowanie ich jako przystawki 2-3 razy w tygodniu. To dość niezwykłe, ale o dziwo fasola najlepiej smakuje ze... śledziem.
 
Według lekarzy zalecana dzienna ilość soli dla pacjentów z nadciśnieniem to 5 g (łyżeczka).
Należy zauważyć, że ​​wielu z nas przekracza normę 3-4 razy, w związku z czym lepiej zastąpić sól suchymi wodorostami, przy czym powinny być zmiażdżone tak bardzo, jak to możliwe.
 
Uwaga:

Przed zastosowaniem wymienionych produktów należy skonsultować się z lekarzem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Eko produkty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...