reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Expo 2020” w kanale CNN International

dodano: 2021-10-02 10:46 | aktualizacja: 2021-10-02 12:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Expo 2020 Od piątku, 1 października br. przez okres 6 miesięcy stacja CNN - jako oficjalny nadawca - będzie regularnie relacjonowała „Expo 2020”, czyli światową wystawę. „Expo” po raz pierwszy ma miejsce na Bliskim Wschodzie, w Dubaju. Nadawca pokaże takie programy jak „Connect the World”, „Quest Means Business”, „One World”, „CNN Talk”, „Road to Expo”, „Innovate”, „Eco Solutions”, „Tomorrow Transformed: Beyond Expo 2020” i „CNN Arabic”. Na zakończenie „Expo” odbędzie się wydarzenie CNN „Thinkubator”.

Expo 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na samej górze programu „Expo 2020” w Dubaju znajdują się najpilniejsze zagadnienia - od kryzysu klimatycznego po trwającą pandemię. Od tych tematów CNN rozpoczyna kompleksową relację z wydarzenia, na którym spotkają się światowi liderzy polityki, biznesu i innowacji. CNN dostarczy widzom mieszankę programów informacyjnych i fabularnych oraz interaktywnych treści cyfrowych „na żywo” z samego serca wystawy, odbywającej się na powierzchni liczącej ponad 438 hektarów.

Jako oficjalny nadawca „Expo 2020” w Dubaju stacja przeprowadzi wywiady z przywódcami, inicjatorami zmian i innowatorami ze 192 krajów uczestniczących w „Expo” oraz setkami organizacji, które wezmą udział w wystawie, a także przyjrzy się pomysłom i potencjalnym rozwiązaniom, które zostaną na niej zaprezentowane. Obejmie to eksplorację kluczowych tematów i zagadnień, takich jak: klimat i bioróżnorodność, kosmos, tolerancja i inkluzywność, wiedza i nauka oraz zdrowie i dobre samopoczucie (więcej tutaj).  
 

- „Expo” to forum, które w odpowiednim czasie porusza jedne z największych wyzwań, przed którymi obecnie stoimy, od kryzysu klimatycznego i związanych z nim kwestii, takich jak bezpieczeństwo żywnościowe, po edukację, prawa kobiet, handel i rolę technologii. Jest to miejsce, w którym koncentrują się różne perspektywy, a my dajemy naszym widzom wgląd w ważne toczące się dyskusje i oferowane rozwiązania

- mówi Becky Anderson, prezenterka i redaktorka prowadząca CNN Abu Dhabi.

 
W tygodniu otwierającym imprezę program „Connect the World” z Becky Anderson będzie nadawany „na żywo” ze specjalnie przygotowanego na „Expo” studia, wykorzystując temat otwierający imprezę - „Klimat i bioróżnorodność”. 

Programy CNN International „Quest Means Business”, „One World” (więcej tutaj) i „CNN Talk” będą również nadawane „na żywo” ze studia CNN na „Expo” w najważniejszych momentach harmonogramu wystawy. Prezenterka i korespondentka Eleni Giokos będzie prowadzić „One World” i relacjonować na miejscu „Africa Global Business Forum” w październiku br. Inni korespondenci CNN dołączą do transmisji stacji w kluczowych punktach programu. W innych programach CNN pojawią się wywiady z przybyłymi gośćmi.
 
Transmisja w CNN International rozpoczęła się w piątek, 1 października br., od rozmowy Becky Anderson z Reem Al Hashimy, minister stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich do spraw współpracy międzynarodowej i dyrektor generalną „Expo 2020” w Dubaju, oraz Aminą Mohammed, zastępcą sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Kanał CNN Arabic również transmitował ceremonię otwarcia, która była relacjonowana na bieżąco także na cnn.com.
 
Podczas tego sześciomiesięcznego wydarzenia CNN zaoferuje szereg programów fabularnych w telewizji i w mediach cyfrowych, w których zostaną szczegółowo przeanalizowane niektóre z kluczowych tematów „Expo”. Wśród nich pojawią się:
 
- „Road to Expo” - seria reportaży prezentowanych przez cały tydzień otwarcia „Expo 2020” w Dubaju oraz 30-minutowy program poświęcony złożonemu procesowi, który doprowadził do realizacji Expo, a także analizie kluczowych motywów przyświecających powstaniu pawilonów: „Sustainability” („Zrównoważony Rozwój”), „Mobility” („Mobilność”) i „Opportunity” („Szanse”). Emisję programu zaplanowano na sobotę, 9 października br.;
- „Innovate” - program będzie poświęcony pomysłom i innowacjom technologicznym zmieniającym świat, w którym żyjemy. Emisja odbędzie się w grudniu br.;
- „Eco Solutions” - podkreśla innowacje, inspiracje i wspólne działania, które budują bardziej zrównoważoną przyszłość. Emisja zaplanowana jest na styczeń 2022 roku (więcej tutaj)
- „Tomorrow Transformed: Beyond Expo 2020” - CNN porozmawia z najwybitniejszymi umysłami świata i przyjrzy się temu, w jaki sposób „Expo” w całej swojej historii przyczyniło się do kształtowania celów rozwoju ludzkości. Emisja odbędzie się w kwietniu 2022 roku (więcej tutaj);
- „CNN Arabic” pokaże serię reportaży na temat treści, pomysłów i unikalnych doświadczeń z poszczególnych pawilonów „Expo” (więcej tutaj).
 
Oprócz swojego studia na „Expo” CNN będzie również uczestniczyć w kilku wydarzeniach w ramach programu „Expo”, w tym w dyskusjach i panelach w różnych pawilonach. Obejmie to również wydarzenie CNN „Thinkubator” na zakończenie „Expo”, które będzie dotyczyło rozwiązań, inspiracji i dziedzictwa, a program poświęcony temu wydarzeniu zostanie wyemitowany na antenie CNN.
 
Reem Al Hashimy to minister stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich do spraw współpracy międzynarodowej i dyrektor generalna „Expo 2020” w Dubaju, foto: WarnerMedia
Reem Al Hashimy to minister stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich do spraw współpracy międzynarodowej i dyrektor generalna „Expo 2020” w Dubaju, foto: WarnerMedia
CNN oficjalnym nadawcą „Expo 2020” w Dubaju, foto: WarnerMedia
CNN oficjalnym nadawcą „Expo 2020” w Dubaju, foto: WarnerMedia


„Expo 2020” - emisja w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...