reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Złota jesień” i bitwy w listopadzie w Warner TV

dodano: 2021-10-18 05:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

Warner TV Polska W listopadzie br. kanał Warner TV (obecnie pod nazwą TNT) poleca swoim widzom takie filmy jak „Mroczny Rycerz” i „Mroczny Rycerz powstaje”, w ramach cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Dzień próby”, „Ława przysięgłych”, „Wielki Gatsby” i „Chłopcy z ferajny”, w ramach pasma „Bitwy filmowe” takie filmy jak „Sucker Punch” lub „Na skraju jutra”, „Kac Vegas III” lub „Focus”, „Magic Mike XXL” lub „Kryptonim U.N.C.L.E.” i „Tango i Cash” lub „Zabójcza broń”, a w ramach pasma „Złota jesień” takie produkcje jak „Pan i pani Smith”, „Człowiek w ogniu”, „Godziny szczytu”, „Liberator”, „Najczarniejsza godzina”, „Amerykański ninja”, „Blast Vegas” i „Mad Max: Na drodze gniewu”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż - jak zapowiada nadawca, od soboty, 23 października br. marka TNT należąca do WarnerMedia stanie się Warner TV. Stacja zachowa to, co widzowie kochają w niej najbardziej: bogatą ofertę kinowych klasyków i hitowych produkcji. To właśnie ta wytwórnia odpowiada za takie franczyzy filmowe jak cykle o Batmanie, „Władca pierścieni” czy „Harry Potter”. Rebranding odbywa się pod hasłem „Rozrywka bez końca” i odzwierciedla główną myśl, która będzie przyświecać Warner TV: filmowe doświadczenie gwarantowane przez kanał nie ma żadnych limitów. To wspomnienia najlepszych chwil spędzonych z rodziną, pierwsze spotkania z ulubionymi gwiazdami kina, małe, codzienne filmowe radości i wielkie hollywoodzkie emocje (więcej tutaj).

Listopad 2021 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:00
„Wielkie kino” to pasmo filmowe kanału Warner TV (więcej tutaj). „Dzień próby” (emisja w środę, 3 listopada br. o godzinie 22:05) - Ethan Hawke i Denzel Washington to nietypowy duet aktorski. W „Dniu próby” łączą siły, aby pokazać, że dzięki ich kreacjom aktorskim jakość filmu może wejść na wyższy poziom. Hawke gra młodego chłopaka, Jake’a, który będzie szkolić się u starszego policjanta Alonzo (w tej roli Denzel Washington). Policjant słynie nie tylko z dużej skuteczności, ale także z niekonwencjonalnych metod. Teraz będzie musiał współpracować z młodszym kolegą, który spróbuje go do siebie przekonać. „Ława przysięgłych” (emisja w środę, 10 listopada br. o godzinie 20:10) posiada gwiazdorską obsadę. W głównych rolach można zobaczyć Rachel Weisz, Dustina Hoffmanna, Johna Cusacka czy Gene’a Hackmana. Reżyser Gary Fleder wraz z aktorami i resztą ekipy filmowej zadbali o to, aby napięcie było widoczne i wyczuwalne również na ekranie. Produkcja przedstawia historię wdowy, która wnosi oskarżenie przeciwko producentowi broni. Ta broń przyczyniła do śmierci jej męża. W sprawę zamieszana jest tytułowa ława przysięgłych, która być może nie jest tak neutralna, jak wydaje się na początku. „Wielki Gatsby” (emisja w środę, 17 listopada br. o godzinie 20:20) - druga kinowa adaptacja powieści Scotta Fitzgeralda została wyreżyserowana przez Baza Luhrmanna, twórcy „Moulin Rouge”. Reżyser jest wielbicielem pisarza, a w jednej ze scen można wychwycić zdjęcie żony Fitzgeralda powieszone na ścianie. Zarówno adaptacja z Robertem Redfordem, jak i ta z Leonardo DiCaprio, otrzymała „Oscara” za „Kostiumy” (więcej tutaj). „Chłopcy z ferajny” (emisja w środę, 24 listopada br. o godzinie 21:50) - Martin Scorsese jest mistrzem reżyserii kina mafijnego. Jego filmy o przestępcach to klasyka gatunku. Jednym z nich są „Chłopcy z ferajny”. W głównych rolach wystąpili m.in. Samuel L. Jackson, Joe Pesci czy ulubieniec Scorsesego, Robert De Niro. W tej produkcji wciela się w gangstera Jimmy’ego Conwaya, który przyjmuje pod swoje skrzydła młodego chłopaka, Henry’ego (Ray Liotta). Choć Henry dobrze radzi sobie w mafijnych strukturach, zgubić może go handel narkotykami. Konflikt z innymi gangsterami będzie początkiem spirali wydarzeń (więcej tutaj).

„Bitwy filmowe”:
emisja: w piątki około 20:00
- Niech wygra najlepszy - zapewnia nadawca. W Warner TV widzowie zdecydują, który film obejrzą w piątkowy wieczór. Co tydzień w ramach „Bitew filmowych” mogą wybrać jeden z dwóch proponowanych filmów. Konkurs powstał we współpracy z serwisem filmweb i odbywać się będzie na stronie filmweb.pl. Potrwa od piątku, 22 października i skończy się we wtorek, 23 listopada br. Przez prawie cały miesiąc widzowie mogą głosować i wygrać nagrody. Każdego tygodnia zostanie wylosowanych 20 zestawów nagród, a w nich skarpetki, vouchery do HBO GO i bilety do Multikina. Po zakończeniu akcji stacja rozda wśród głosujących trzy 55 calowe telewizory Samsung LED. - W listopadzie br. Warner TV przygotował duety znanych produkcji - rywalizacja z pewnością będzie zacięta - zapowiada nadawca (więcej tutaj). W piątek, 5 listopada br. o godzinie 21:05 do walki staną „Sucker Punch” i „Na skraju jutra” (więcej tutaj). Zostały wyreżyserowane przez Zacka Snydera i Douga Limana, którzy wiedzą, jak tworzyć trzymające w napięciu obrazy. W piątek, 12 listopada br. o godzinie 20:10 w Warner TV pojawi się „Kac Vegas III” (więcej tutaj) lub „Focus” (więcej tutaj). To ostatnia część imprezowej trylogii o kumplach, którzy nie mają szczęścia do powodzenia w zabawie, i „Focus”, gdzie Margot Robbie i Will Smith wcielają się w parę oszustów. W piątek, 19 listopada br. o godzinie 20:10 wyemitowany zostanie „Magic Mike XXL” (więcej tutaj) lub „Kryptonim U.N.C.L.E.” (więcej tutaj). „Magic Mike XXL” to komediowe ujęcie perypetii grupy chippendales, którzy chcą zorganizować swój ostatni, wielki występ. „Kryptonim U.N.C.L.E.” jest remakiem produkcji z lat 60. ubiegłego wieku. W piątek, 26 listopada br. o godzinie 21:00 ostatnia bitwa rozegra się pomiędzy takimi filmami jak „Tango i Cash” (więcej tutaj) i „Zabójcza broń” (więcej tutaj). Obydwie produkcje to klasyki gatunku filmów policyjnych. Każda z nich pokazuje parę skrajnie różnych charakterów.

„Złota jesień”:
emisja: w niedziele (od 7 listopada br.) o 20:00
Jak zapowiada nadawca, „Złota jesień” filmów w Warner TV wydarzy się w listopadzie. W głównych rolach wystąpią m.in. Dakota Fanning, Charlize Theron, Angelina Jolie, Brad Pitt, Tom Hardy i Denzel Washington. Każdy, kto lubi połączenie komedii i kina akcji, powinien wyczekiwać emisji „Pana i pani Smith” (emisja w niedzielę, 7 listopada br. o godzinie 20:00) (więcej tutaj) i „Godzin szczytu” (emisja w niedzielę, 14 listopada br. o godzinie 20:00) (więcej tutaj). Tam pościgi, wybuchy i poszukiwania winnych zgrabnie łączą się z komediowymi gagami - to filmy policyjne i szpiegowskie z przymrużeniem oka. Na ekranie pojawi się też kino akcji. „Człowiek w ogniu” (emisja w niedzielę, 7 listopada br. o godzinie 22:20) opowiada o bohaterze, który chce porzucić powiązania z policją. Godzi się jednak na ochronę małej dziewczynki przed mafią (więcej tutaj). Tytułowy Max z „Mad Max: Na drodze gniewu” (emisja w niedzielę, 28 listopada br. o godzinie 21:35) chce się wyrwać z niewoli. Skonfrontowany z grupą buntowniczek w dystopijnym świecie, postanawia im pomóc i stawić czoła bezdusznej władzy (więcej tutaj). W paśmie pojawią się także produkcje mrożące krew w żyłach, jak „Najczarniejsza godzina” (emisja w niedzielę, 21 listopada br. o godzinie 20:00), gdzie Ziemię atakują kosmici, a grupa postaci stara się przetrwać najazd obcych. Bohaterowie „Blast Vegas” (emisja w niedzielę, 28 listopada br. o godzinie 20:00) stają twarzą w twarz z ogromną burzą piaskową. Nie jest to zwykła burza piaskowa, a egipska klątwa. Przed nimi walka z nadnaturalną siłą i własnymi słabościami. Ponadto stacja pokaże takie filmy jak „Liberator” (emisja w niedzielę, 14 listopada br. o godzinie 22:00) (więcej tutaj i tutaj) i „Amerykański ninja” (emisja w niedzielę, 21 listopada br. o godzinie 21:40) (więcej tutaj).

Batman:
emisja: od soboty, 13 listopada br.
W Warner TV widzowie będą mogli zobaczyć drugą i trzecią część trylogii o Batmanie, czyli takie jak „Mroczny Rycerz” (emisja w sobotę, 13 listopada br. o godzinie 20:00, we wtorek, 16 listopada br. o godzinie 22:15 i w piątek, 19 listopada br. o godzinie 22:30) (więcej tutaj) i „Mroczny Rycerz powstaje” (emisja w sobotę, 20 listopada br. o godzinie 20:00, we wtorek, 23 listopada br. o godzinie 22:00 i w piątek, 26 listopada br. o godzinie 22:55) (więcej tutaj). Pierwsza z dwóch produkcji opowiada o starciu Batmana z Jokerem, a w drugiej stróż Gotham City musi mierzyć się z potężnym Banem. We wszystkich filmach w Batmana wcielił się Christian Bale, który stworzył mroczną postać, targaną egzystencjalnymi rozterkami. Bale jest znany z tak zwanego aktorstwa. Nic dziwnego, że w trylogii Nolan postanowił przeciwstawić mu wrogów, w których wcielą się aktorzy stosujący podobne metody. Heath Ledger tak bardzo stał się Jokerem w „Mrocznym Rycerzu”, że już pierwszego dnia na planie zrobił ogromne wrażenie na całej ekipie filmowej. Tom Hardy, filmowy Bane, w „Mroczny Rycerz powstaje” również bardzo metodycznie podszedł do realizacji zadania i zmienił swoją fizyczność, przybierając na wadze. Był tak zachwycony propozycją Nolana, że nawet nie przeczytał scenariusza przed wyrażeniem zgody na wystąpienie w filmie. Poza Hardym, Balem i Ledgerem, w obydwu filmach pojawia się cała plejada gwiazd jak Marion Cotillard, Anne Hathaway, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman czy Michael Cane. Heath Ledger nie bez powodu otrzymał pośmiertnego „Oscara” za rolę w filmie „Mroczny Rycerz”. Już na samym początku zdjęć jego kunszt doceniła legenda kina: brytyjski aktor Michael Cane, który w trylogii wcielił się w Alfreda. Cane stwierdził, że kreacja aktorska Ledgera jest jeszcze lepsza niż Joker Jacka Nicolsona, bo młodszy aktor oddał na ekranie obraz porażającego psychopaty. „Mroczny Rycerz powstaje” - niekwestionowaną gwiazdą tej części trylogii Nolana jest Tom Hardy. Aktor postanowił, że stworzy postać Bane’a wprost z komiksów: ogromnego bohatera o niezwykłej sile. Przytył 14 kg i korzystał z rekwizytów zwiększających wzrost, by uczynić się jeszcze bardziej monumentalnym.
 
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Anne Hathaway w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Ron Phillips/Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Anne Hathaway w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Ron Phillips/Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Emily Browning w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Emily Browning w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Abbie Cornish, Jena Malone, Emily Browning, Scott Glenn, Vanessa Hudgens i Jamie Chung w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Abbie Cornish, Jena Malone, Emily Browning, Scott Glenn, Vanessa Hudgens i Jamie Chung w filmie „Sucker Punch”, foto: Warner Brothers
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Jennifer Beals i Guy Torry w filmie „Ława przysięgłych”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Jennifer Beals i Guy Torry w filmie „Ława przysięgłych”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Carey Mulligan w filmie „Wielki Gatsby”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Carey Mulligan w filmie „Wielki Gatsby”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...