reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wizjonerzy i parodie we wrześniu w TNT

dodano: 2021-08-11 02:21 | aktualizacja: 2021-08-11 21:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT We wrześniu br. kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak „Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Birdman” i „Big Short”, w ramach pasma „Wieczór parodii” takie produkcje jak „Straszny film 2”, „Wampiry i świry”, „Komedia romantyczna”, „Poznaj moich Spartan” i „Wielkie kino”, w ramach pasma „Wizjonerskie piątki” takie filmy jak „Na skraju jutra”, „Interstellar”, „Matrix” i „Matrix Rewolucje”, a w ramach pasma „W dobrym stylu” takie produkcje jak „Seks w wielkim mieście 2”, „Ocean’s 13”, „Sin City - Miasto grzechu”, „Wampiry i świry”, „Matrix”, „Sherlock Holmes: Gra cieni” i „Wściekłe psy”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału TNT:

„Wieczór parodii”:
emisja: w czwartki (od 2 września br.) około 21:00
Dobra parodia to szczególny rodzaj komedii: cieszy możliwością wyłapania nawiązań do innych popularnych i powszechnie lubianych produkcji. W tym gatunku przodują filmy ze słynnej serii o horrorach, jak „Straszny film 2” (emisja w czwartek, 2 września br. o godzinie 22:20). Choć pierwsza część parodiowała głównie horrory, w kolejnych produkcjach twórcy poluzowali swoje artystyczne obostrzenia i chętnie sięgali także po inne gatunki. Bohaterowie sequelu wciąż walczą z duchami i innymi zjawiskami z zaświatów. Jednak w filmie umieszczono żarty z „Aniołków Charliego”, „Stary, gdzie moja bryka?”, „Egzorcysty” czy „Mission: Impossible 2” (więcej tutaj).

Aaron Seltzer, pomysłodawca i scenarzysta „Strasznego filmu”, poszedł za ciosem i stworzył „Komedię romantyczną” (emisja w czwartek, 16 września br. o godzinie 21:10). Jest wypełniona gagami prześmiewającymi znane romantyczne motywy. To historia nieszczęśliwej dziewczyny, która trafia na przemianę w ręce specjalistów. Widzowie wyłapią mrugnięcie okiem do „Dziennika Bridget Jones”, „Mojego wielkiego greckiego wesela”, czy filmu „Kill Bill”.

Scenarzysta przyłożył też rękę do stworzenia produkcji pokazującej absurdy i nieścisłości filmów historycznych, czyli „Poznaj moich Spartan” (emisja w czwartek, 23 września br. o godzinie 20:30). W poprzednich miesiącach TNT emitowało m.in. „300: Początek imperium” - prześmiewcza produkcja Jasona Friedberga i Aarona Seltzera czerpie pełnymi garściami z filmu Zacka Snydera. Tytułowi Spartanie są nieporadni życiowo i niezdarni, a ich wojenne kampanie do cykl pomyłek. W produkcji pojawiają się odniesienia do takich filmów jak „Transformers” i „Spider-Man 3”, czy telewizyjnego programu „Idol” (więcej tutaj).

Ponadto widzowie zobaczą takie filmy jak „Wampiry i świry” (emisja w czwartek, 9 września br. o godzinie 20:10) (więcej tutaj) i „Wielkie kino” (emisja w czwartek, 16 września br. o godzinie 20:50) (więcej tutaj).

„Wizjonerskie piątki”:
emisja: w piątki (od 3 września br.) około 21:00
Jak czytamy w komunikacie, wielcy reżyserowie angażują różne środki, żeby zrealizować swoją wizję. Christopher Nolan, siostry Wachowski czy Doug Liman to legendarne nazwiska w branży. To właśnie ich filmy znajdą się w paśmie „Wizjonerskie piątki” (więcej tutaj).

Doug Liman odpowiada za takie filmyy jak „Pan i Pani Smith” czy „Tożsamość Bourne’a”. Jak sam mówił w wywiadzie, daje się ponieść artystycznym inspiracjom i nie skupia się bardzo na procesie twórczym. Lubi grać na nosie osobom oczekującym sztampowych rozwiązań. W „Na skraju jutra” (emisja w piątek, 3 września br. o godzinie 20:40) interesowało go obsadzenie Toma Cruise’a, ponieważ chciał, aby aktor zagrał postać inną niż dotychczas - kogoś, kto ponosi porażki. Tom Cruise wciela się w żołnierza, który beznadziejnie utknął w pętli czasowej (więcej tutaj).

Siostry Wachowskie stworzyły film, w którym sztuczna inteligencja kreuje iluzję rzeczywistości. W czasie tworzenia serii z filmami „Matrix” (emisja w piątek, 10 września br. o godzinie 21:00) (więcej tutaj) i „Matrix Rewolucje” (emisja w piątek, 24 września br. o godzinie 21:00) postawiły na edukację i autentyczność (więcej tutaj). Podczas pracy nad produkcją poprosiły obsadę o przeczytanie filozoficznych książek. Twórczynie „Matrixa”, siostry Wachowski, swoją karierę rozpoczęły jako autorki komiksów dla marki Marvel. Nic dziwnego, że źródłowym materiałem „Matrixa”, podobnie jak w przypadku „Sin City - Miasta grzechu”, był komiks. Siostry narysowały go jako zarys historii, aby po zmianie formy przekształcić projekt w film.

Jak informuje nadawca, jednym z najbardziej wymagających reżyserów jest Christopher Nolan, reżyser „Interstellar” (emisja w piątek, 17 września br. o godzinie 20:30). Do pracy nad samymi efektami specjalnymi filmu o kosmicznej eskapadzie stworzono nowy program CGI, bo standardowe rozwiązania nie były dla niego wystarczające. Zdjęcia z lodowej planety realizowano na Islandii: trwały tak długo, że Anne Hathaway groziła hipotermia. Wszystko to zostało okraszone współpracą z fizykiem doktorem Kipem Thornem, laureatem Nobla - aby techniczny aspekt historii podróży w odległą galaktykę był jak najbardziej prawdopodobny. Christopher Nolan, reżyser filmu „Interstellar”, słynie z perfekcjonizmu i bezkompromisowości. Nie inaczej było na planie oscarowej produkcji sci-fi: postanowił, że jego inspirowane nauką pomysły muszą się ziścić. W ten sposób powstał TARS, autentyczna sztuczna inteligencja, wykorzystana w filmie. Aktorzy mogli odpuścić sobie nierealne odgrywanie scen na green screenie, z robotami generowanymi przez specjalistów od CGI (więcej tutaj).

„W dobrym stylu”:
emisja: codziennie (od 6 września br.) około 21:00
Garnitury od projektantów, szałowe suknie i historyczne kostiumy - wszystkie te stroje czekają na widzów TNT w cyklu „W dobrym stylu” (więcej tutaj). Kulisy przygotowania stylowych filmów mogą zaskakiwać, jak w przypadku debiutu Tarantino („Wściekłe psy”, emisja w niedzielę, 12 czerwca br. o godzinie 23:10) (więcej tutaj). Budżet produkcji był tak skąpy, że aktorzy przynieśli na plan swoje ubrania. Słynne garnitury to darmowy podarunek od projektantki, a Steve Buscemi nosił własne jeansy zamiast spodni z kompletu. Mimo to, garnitury od razu weszły do kanonu filmowej stylistyki. Znalazły się również w „Pulp Fiction”.

Szyku trudno odmówić także postaciom z „Ocean’s 13” (emisja we wtorek, 7 września br. o godzinie 20:35), w które wcielili się m.in. Brad Pitt, George Clooney czy Matt Damon. Tytułowy Danny Ocean decyduje się przeprowadzić kolejny przestępczy skok, do czego wykorzystuje członków słynnego gangu. Jak informuje nadawca, film wyreżyserowany przez Stephena Soderbergha charakteryzuje się doprecyzowanymi zdjęciami - był on też koproducentem niezwykle stylowego, czarno-białego „Good Night, and Good Luck” z Georgem Clooney’em w roli głównej (więcej tutaj i tutaj).

Wizualnością zachwyca „Sin City - Miasto grzechu” (emisja w środę, 8 września br. o godzinie 23:00) (więcej tutaj). Stworzony grupowym wysiłkiem Quentina Tarantino, Franka Millera i Roberta Rodrigueza przedstawia czarno-biały, surrealistyczny obraz skorumpowanego miasta rodem z komiksu. Niezwykła kolaboracja reżysera Roberta Rodrigueza, Quentina Tarantino i Franka Millera była oparta na komiksie autorstwa tego ostatniego. Frank Miller odpowiadał również za komiks, który zainspirował powstanie filmu „300”: a sam film był parodiowany w „Poznaj moich Spartan”.

W ramach cyklu o filmach dla wielbicieli estetyki wyemitowany zostanie także „Seks w wielkim mieście 2” (emisja w poniedziałek, 6 września br. o godzinie 21:35) (więcej tutaj), „Wampiry i świry” (emisja w czwartek, 9 września br. o godzinie 20:10), „Matrix” (emisja w piątek, 10 września br. o godzinie 21:00) czy „Sherlock Holmes: Gra cieni” (emisja w sobotę, 11 września br. o godzinie 20:25) (więcej tutaj).

„Kryptonim U.N.C.L.E.”
emisja: we wtorek, 7 września br. o 23:00

Jak zapewnia nadawca, Alicia Vikander, Henry Cavill, Armie Hammer - z taką obsadą nowoczesny film szpiegowski nie miał szans na klapę. Po premierze okazało się, że zabawna produkcja, niczym James Bond w krzywym zwierciadle, zdobyła serca widzów. Akcja dzieje się w złotej dekadzie szpiegowskiego kina, czyli latach 60. XX wieku. Główni bohaterowie to agent CIA (Central Intelligence Agency) Napoleon Solo (Henry Cavill) i agent KGB Illya Kuryakin (Armie Hammer). Zakopują topór sporu, aby wspólnie powstrzymać ludzi chcących wykorzystać broń jądrową, na czele których stoi tajemnicza Victoria Vinciguerra (Elizabeth Debicki). W trakcie poznają córkę znanego profesora, Gaby Teller (Alicia Vikander). 

„Birdman”
emisja: w poniedziałek, 13 września br. o 18:35

Jak czytamy w opisie, „Birdman” był dużym, wyczekiwanym projektem reżysera Alejandro Gonzáleza Iñárritu do anglojęzycznego kina. Produkcja przyniosła 4 Oscary, 2 Złote Globy i wiele innych nagród. Dała również szansę na spektakularny powrót Michaela Keatona do dramatu, który wciela się w tytułowego Birdmana - aktora zmagającego się ze skutkami sławy. Film wyróżnia się także nietypowymi ujęciami Emmanuela Lubezkiego, którego specyficzne spojrzenie na Nowy Jork przyniosło mu Oscara za „Najlepsze zdjęcia” (więcej tutaj).

„Big Short”
emisja: w środę, 15 września br. o 18:25

Jak zapewnia nadawca, wielkie pieniądze, wielkie gwiazdy, wielki reżyser - tak w skrócie można opisać „Big Short”. Film opowiada historię osób, którym udało się zbić kapitał na kryzysie finansowym z 2008 roku. Reżyserią i scenariuszem zajął się Adam McKay, twórca kinoman, znany z takich produkcji jak „Vice” czy „Sukcesja”. Do obsady „Big Short” zaangażował Ryana Goslinga, Brada Pitta, Christiane’a Bale’a i Steve’a Carella. Wybuchowa mieszanka talentów komediowych i dramatycznych sprawiła, że jest to uczta dla wszystkich wielbicieli popisowego aktorstwa.
 
Tara Leigh Patrick „Carmen Electra” w filmie „Poznaj moich Spartan”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Tara Leigh Patrick „Carmen Electra” w filmie „Poznaj moich Spartan”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Kim Cattrall, Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis w filmie „Seks w wielkim mieście 2”, foto: New Line Productions, Inc.
Kim Cattrall, Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis w filmie „Seks w wielkim mieście 2”, foto: New Line Productions, Inc.
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Emily Blunt w filmie „Na skraju jutra”, foto: Warner Bros.
Bruce Willis i Jessica Alba w filmie „Sin City - Miasto grzechu”, foto: Miramax, LLC
Bruce Willis i Jessica Alba w filmie „Sin City - Miasto grzechu”, foto: Miramax, LLC


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...