reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co w październiku pokaże kanał TNT/Warner TV?

dodano: 2021-09-29 04:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W październiku br. kanał TNT/Warner TV poleca swoim widzom takie filmy jak „Focus” i „Osaczeni”, w ramach pasma „Zabójczy tydzień” takie produkcje jak „Zabójcza broń”, „Zabójcza broń 2”, „Zabójcza broń 3” i „Zabójcza broń 4”, w ramach cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Zabójcza broń 2”, „Działa Navarony”, „Wąż i cień orła” i „Dragon”, a w ramach pasma „Bitwy filmowe” takie produkcje jak „Łowca androidów” i „Mad Max: Na drodze gniewu”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, od soboty, 23 października br. marka TNT należąca do WarnerMedia stanie się Warner TV (więcej tutaj). Stacja zachowa to, co widzowie kochają w niej najbardziej: bogatą ofertę kinowych klasyków i hitowych produkcji. To właśnie ta wytwórnia odpowiada za takie franczyzy filmowe jak cykle o Batmanie, „Władca pierścieni” czy „Harry Potter”. Rebranding odbywa się pod hasłem „Rozrywka bez końca” i odzwierciedla główną myśl, która będzie przyświecać Warner TV: filmowe doświadczenie gwarantowane przez kanał nie ma żadnych limitów. To wspomnienia najlepszych chwil spędzonych z rodziną, pierwsze spotkania z ulubionymi gwiazdami kina, małe, codzienne filmowe radości i wielkie hollywoodzkie emocje (więcej tutaj i tutaj).

Październik 2021 roku w ofercie kanału TNT/Warner TV:

„Zabójczy tydzień”:
emisja: codziennie (od 4 października br.) o 21:00
Seria „Zabójcza broń” („Zabójcza broń” - więcej tutaj, „Zabójcza broń 2” - więcej tutaj, „Zabójcza broń 3” - więcej tutaj, i „Zabójcza broń 4” - więcej tutaj) to jedne z najbardziej znanych buddy cop movies: filmów o dwóch policjantach, którzy mimo różnych charakterów muszą dogadać się, aby wspólnie rozwiązać trudną sprawę (więcej tutaj i tutaj). Relacja Mela Gibsona i Danny’ego Glovera sprawiła, że widzowie na całym świecie już od momentu premiery pokochali koleżeńskie sprzeczki filmowego Martina i Roggera. Utalentowany scenarzysta „Zabójczej broni”, Shane Black, napisał unikatowe dialogi i akcję. Na spółkę z talentami Danny’ego Glovera i Mela Gibsona stworzyli gwarantowany kinowy hit. Scenariusz powstał w zaledwie 6 tygodni. Wszystko zaczyna się w „Zabójczej broni”, kiedy Roger Murtaugh (Danny Glover) wraz z Martinem Riggsem (Mel Gibson) zostali przydzieleni do rozwiązania sprawy zabójstwa Amandy Hunsaker. W pozostałych częściach serii Murtaugh i Riggs będą wplątani w przemyt południowo-afrykańskich pieniędzy, kradzież z wykorzystaniem uzbrojonego samochodu i inwigilację chińskich przemytników. W kolejnych częściach serii do Danny’ego Glovera i Mela Gibbsona dołączyły inne gwiazdy, jak Joe Pesci, Rene Russo czy Chris Rock. Gościnne występujący aktorzy to nie jedyne sławy powiązane z franczyzą „Zabójczej broni”. Imponują również nazwiska gwiazd rozważanych do głównych ról już na etapie castingów: niemal sfinalizowano kontrakt z Brucem Willisem, który miał zagrać Riggsa. Z kolei Mel Gibson chciał wcielić się w głównego bohatera kultowej „Szklanej pułapki”. Poza tym do głównych ról rozważano Jeffa Goldbluma, Patricka Swayzego czy Pierca Brosnana. Najbardziej nieoczywista gwiazda z ekipy tych produkcji? Carrie Fisher. Filmowa księżniczka Leia z „Gwiezdnych wojen” była ekspertką i konsultantką scenariusza „Zabójczej broni 3”. Plan emisji przedstawia się następująco: w poniedziałek, 4 października br. o godzinie 21:00 pokazana zostanie „Zabójcza broń” a o godzinie 23:15 wyemitowana zostanie „Zabójcza broń 2”, we wtorek, 5 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń 3” i o godzinie 23:20 „Zabójcza broń 4”, w środę, 6 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń 2” i o godzinie 23:10 „Zabójcza broń 3”, w czwartek, 7 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń 4” i o godzinie 23:30 „Zabójcza broń”, w piątek, 8 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń” i o godzinie 23:15 „Zabójcza broń 2”, w sobotę, 9 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń 2” i o godzinie 23:10 „Zabójcza broń 3”, a w niedzielę, 10 października br. o godzinie 21:00 „Zabójcza broń 3” i o godzinie 23:20 „Zabójcza broń 4” (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
Jak zapowiada nadawca, w październiku br. „Wielkie kino” to produkcja będąca nowoczesnym ujęciem azjatyckiej kinematografii, jeden z klasycznych filmów wojennych, komedia z królem kina akcji, Jackiem Chanem, i kultowy film o dwóch policjantach: „Zabójcza broń 2” (emisja w środę, 6 października br. o godzinie 21:00) (więcej tutaj). Reżyser Peter Chan postanowił wykorzystać elementy kryminału i filmu sztuk walki w produkcji „Dragon” (emisja w środę, 27 października br. o godzinie 21:27). Opowiada historię Liu Jin-xi, który wiedzie pozornie proste i spokojne życie. Mieszkańcy nie wiedzą, że sąsiad skrywa tajemnicę: w przeszłości był wojownikiem. Kiedy miasteczko odwiedzi detektyw, by rozwiązać kryminalną zagadkę, Jin-xi zostanie wplątany w obce porachunki i będzie musiał wykorzystać swoje skrzętnie ukrywane umiejętności (więcej tutaj). Niespodziewany zwrot akcji czeka także na bohatera filmu „Wąż i cień orła” (emisja w środę, 20 października br. o godzinie 21:10). Chien Fu, w którego wciela się legendarny Jackie Chan, ma życiowego pecha. Jako sierota trafił do szkoły sztuk walki, gdzie nie szanują go ani nauczyciele, ani uczniowie - jest szkolnym dozorcą. Nikt nie chce uwierzyć, że Chien również ma talent do sztuk walki. Zdeterminowany chłopak postanawia, że udowodni innym swoje umiejętności w pełnej humoru produkcji (więcej tutaj). W „Wielkim kinie” pojawią się również „Działa Navarony” (emisja w środę, 13 października br. o godzinie 21:10) (więcej tutaj). Akcja filmu rozgrywa się w tytułowej Navaronie, gdzie trafia grupa brytyjskich komandosów. Muszą rozprawić się z niemieckimi wojskami, które mają w zanadrzu potężne działa. W rolach głównych m.in. Gregory Peck i David Niven (więcej tutaj).

„Focus”
emisja: w poniedziałek, 18 października br. o 23:05

W ramówce widzowie znajdą jeszcze legendarne duety aktorskie. Zanim Margot Robbie i Will Smith spotkali się na planie pierwszej odsłony „Suicide Squad”, zagrali w produkcji „Focus”. Aktorska chemia tej pary sprawia, że historię ogląda się z zapartym tchem. Początkowo ich relacja ma być wyłącznie zawodowa: starszy Nick, profesjonalny kłamca, chce uczyć młodszą od siebie Jess sztuki podstępu. Niespodziewanie wkrótce rodzi się pomiędzy nimi uczucie, a ich relacja już nigdy nie będzie taka sama (więcej tutaj).

„Osaczeni”
emisja: w czwartek, 21 października br. o 20:25

W ramówce widzowie znajdą legendarne duety aktorskie. Dobry film o oszustach i spiskach musi spełniać dwa warunki: mieć sprawny scenariusz i doskonałą obsadę, czego dowodzi owa produkcja. W rolach głównych wystąpił kolejny wybitny aktorski duet, czyli Catherine Zeta-Jones i Sean Connery. Eks-Bond doskonale odnajduje się w klimacie filmów akcji. Tym razem wciela się w złodzieja obrazów, który trafia na godną przeciwniczkę, sprytną agentkę ubezpieczeń. Ich nieoczywistą sytuację komplikuje romantyczne uczucie (więcej tutaj).

„Bitwy filmowe”:
emisja: od piątku, 29 października br. o 21:00
Jak zapewnia nadawca, w Warner TV widzowie są najważniejsi, dlatego oni zadecydują, jakie filmy zostaną wyświetlone w każdy piątkowy wieczór. „Bitwy filmowe” to wyjątkowe głosowanie - w starciu filmów zwycięzca może być tylko jeden. Na stronie serwisu filmweb.pl każdy widz co tydzień będzie mógł oddać swój głos na jeden z dwóch filmów. To nie tylko wybranie produkcji na piątkową emisję, ale również konkurs z nagrodami, a wśród nich m.in. telewizory, vouchery do HBO Go czy gadżety od Warner TV. Do pierwszej konkursowej walki staną produkcje dwóch legendarnych reżyserów: Ridleya Scotta i George’a Millera, czyli „Łowca androidów” i „Mad Max: Na drodze gniewu”. „Łowca androidów” był inspirowany książką Philipa K. Dicka i Williama S. Burroughsa, a Ridley Scott połączył film z później stworzonym, hitowym uniwersum „Obcego”. Produkcja aż skrzy się od nawiązań do wielu innych filmów, książek i gier - nic dziwnego, że do dziś jest jednym z najważniejszych dzieł science-fiction. Akcja dzieje się w przyszłości, gdzie ludzie i androidy zwane replikantami żyją w jednym świecie. Harrison Ford wciela się tam w Ricka Deckarda, który z ramienia policji ma wyśledzić buntowniczych replikantów. Na jego drodze stają ważne osobistości i niespodziewane uczucie (więcej tutaj). Na trzecią część z uniwersum „Mad Max” fani czekali 15 lat. Ostatecznie tak długi okres oczekiwania wyszedł wszystkim na dobre: nowoczesna technologia pozwoliła George’owi Millerowi zrealizować swoją nieposkromioną wizję. Większość efektów w filmie to tzw. efekty praktyczne, a tylko niektóre zostały dopieszczone komputerowo. Dzięki temu historia o Maxie i Furiosie, którzy buntują się przeciwko opresyjnej władzy w dystopijnym świecie, zachwyca realizmem (więcej tutaj). Harrison Ford już przed nakręceniem „Łowcy androidów” był wielką gwiazdą, znaną z trylogii „Gwiezdnych wojen”. Jednak początkowo do roli Deckarda rozważano inną kandydaturę. Ridley Scott bardzo chciał, aby głównego bohatera zagrał Dustin Hoffmann. Po kilku miesiącach aktor nagle zrezygnował z produkcji. Już w trakcie pierwszego etapu nowych zdjęć okazało się, że Ford był idealnym wyborem. „Mad Max: Na drodze gniewu” - film budził mieszane emocje wśród osób zaangażowanych w tworzenie produkcji. Charlize Theron i Tom Hardy mieli pretensje do reżysera George’a Millera: jego ekscentryczne, artystyczne metody nie miały dla nich sensu. Jednak przyznali, że ostatecznie dały oszałamiający efekt. Sam Tom Hardy przeprosił reżysera w trakcie konferencji w Cannes. Jeden z pierwszych pokazów tak bardzo zszokował i zachwycił oglądających, że reżyser legendarnego „Sin City”, Robert Rodriguez, wstał z kinowego fotela i zakrzyknął do George’a Millera: „Jak do cholery to sfilmowałeś?!”.
 
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...