reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Nauka coraz bliżej startu

dodano: 2021-11-25 15:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl/satkurier.pl

TVP Nauka W październiku br. uruchomiona została strona internetowa nauka.tvp.pl, gdzie można znaleźć artykuły z takich dziedzin, jak: kosmos, technologie, przyroda, medycyna, ekologia, fizyka, chemia, Ziemia, archeologia i ekonomia. Równolegle z portalem działają profile TVP Nauka w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku. Oznacza to, że TVP Nauka - nowy kanał Telewizji Polskiej, stopniowo przygotowuje się do startu.

TVP Nauka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Nauka ma być kanałem o charakterze edukacyjnym. Na jego ofertę składać się mają audycje edukacyjne, publicystyczne i filmy dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki oraz historii nauki. Emitowane o szerokim spektrum tematycznym, w tym treści medyczne (zdrowotne), techniczne, technologiczne, biologiczne i przyrodnicze, jak również badawczo-kulturowe. Charakter edukacyjny kanału realizować mają m.in. audycje wyjaśniające zmiany zachodzące na naszej planecie oraz promujące działania mające na celu jej ochronę, w tym w zakresie segregacji odpadów, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, innowacyjnych technologii energetycznych. Program miałby także wspierać promowanie polskiej myśli technicznej oraz dorobku i potencjału polskiej nauki.

Projekt logo TVP Nauka został zgłoszony do Urzędu Patentowego przez Telewizję Polską już 17 września br.

Kanał TVP Nauka ma ruszyć w 2022 roku. Na jego działalność Telewizja Polska będzie przeznaczać 40 mln zł rocznie, wynika z najnowszego projektu Karty powinności Telewizji Polskiej S.A. na lata 2020-2024. Dyrektorem TVP Nauka jest Robert Szaj.
 
Robert Szaj - dyrektor TVP Nauka, w wieczornym wydaniu „Wiadomości” TVP1 z 24.11.2021 r.

Po uruchomieniu w 2020 rok TVP Dokument i w 2021 roku kanałów TVP Kobieta i TVP World, Telewizja Polska - oprócz TVP Nauka - ma jeszcze w planach rozpoczęcie nadawania TVP Muzyka (muzyczno-rozrywkowego) i TVP Teen (skierowanego do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat). Wszystkie trzy miałby wystartować w 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...