reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Australia w styczniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-12-13 04:53 | aktualizacja: 2021-12-14 22:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W styczniu 2022 roku kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Australijscy łowcy węży” i „Weterynarze od dziwnych stworzeń”, a w ramach pasma „Niedziele z Wielką Rafą Koralową” taką produkcję jak „Wielka Rafa Koralowa”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:   

„Australijscy łowcy węży” („Aussie Snake Wranglers”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 stycznia 2022 roku) o 23:00

Jak czytamy w opisie, oto najbardziej zapracowany zespół łowców węży w całej Australii. Sprawdzona ekipa radząca sobie z jednymi z najbardziej niebezpiecznych stworzeń na naszej planecie. W malowniczym Sunshine Coast, obszarze miejskim położonym w australijskim stanie Queensland, pogromcy gadów mierzą się z jednymi z najbardziej jadowitych węży na świecie, takimi jak mulga czy pseudonaja textilis. Zespół kierowany przez Stuarta McKenzie - eksperta od jadowitych węży - odbiera nawet 30 telefonów dziennie od Australijczyków, w których domach zagnieździły się te gady. To zawsze walka z czasem, bo węże mogą zniknąć w mgnieniu oka, pozostawiając przerażonych mieszkańców obawiających się o swoje życie. Stuart McKenzie i jego zespół nie spoczną, dopóki wąż nie zostanie złapany i przeniesiony, nawet jeśli oznacza to narażanie własnego życia przez członków ekipy.

„Niedziele z Wielką Rafą Koralową”:
emisja: w niedziele (od 9 stycznia 2022 roku) o 15:00
- Spędźmy niedziele w najbardziej magicznym miejscu na Ziemi i bądźmy świadkami niezwykłych przemian najbardziej złożonego ekosystemu na naszej planecie - zachęca nadawca. Wielka Rafa Koralowa rozciąga się na długości 2300 km wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Australii i jest jedynym żywym organizmem widocznym z kosmosu. Jest także domem dla tysięcy gatunków dzikich zwierząt, od ogromnych wielorybów po maleńkie jeżowce, od agresywnych żarłaczy tygrysich po mikroskopijny plankton. Wielka Rafa Koralowa uważana jest za prawdopodobnie najpiękniejsze i najbardziej cenione dobro naturalne na naszej planecie. - Wspólnie dajmy się porwać wspaniałym materiałom filmowym, które zabiorą nas pod powierzchnię oceanu i zbliżą do tego kolorowego królestwa tak bardzo, jak to tylko możliwe - zachęca nadawca (więcej tutaj i tutaj).

„Niedziele z Wielką Rafą Koralową”:
„Wielka Rafa Koralowa” („Great Barrier Reef”)
emisja: w niedzielę, 9 stycznia br. o 15:00

Tarło koralowców na Wielkiej Rafie Koralowej jest największym masowym rozmnażaniem na naszej planecie i wspaniałym, przyrodniczym spektaklem. Obecnie ten piękny i delikatny proces aktywnie wspierają naukowcy pracujący nad zapewnieniem przyszłości zagrożonej rafy. Kolejne pokolenie larw koralowców wykluwa się, aby osiedlić i zbudować nowe kolonie. W tym samym czasie rozmnażają się także inni mieszkańcy rafy. 60 tysięcy żółwi zielonych założyło gniazda na wyspie Raine, a wśród zarośli pisonii gnieżdżą się ptaki morskie. Widzowie zobaczą kochliwe ośmiornice, spacerujące rekiny i ryby o nieustalonej płci - wszystkie przygotowane do rozmnażania się w tym samym okresie. To prawdziwe święto życia. We wspaniałym spektaklu na Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii rodzi się nowe pokolenie morskich stworzeń (więcej tutaj).

„Weterynarze od dziwnych stworzeń” („Bizarre Pet Vet”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 17 stycznia 2022 roku) o 20:00

Doktor James Haberfield i jego zespół z kliniki Unusual Pet Vets leczy najbardziej dziwaczne zwierzęta w Australii. Pacjentami są krokodyle i gadające papugi, lotopałanki karłowate i węże, żaby, jaszczurki, ssaki i różne naprawdę niebezpieczne zwierzęta. Mieszkający w stanie Wiktoria James Haberfield uwielbia pracę ze wszystkimi gatunkami zwierząt, ale szczególnie interesuje się gadami. Od ósmego roku życia hoduje jaszczurki i węże. W klinice w Wiktorii pracują również Hamish, Shane, Kiara i Michelle. W Australii Zachodniej widzowie odwiedzają Lucindę i Kelly, a w Queensland zwierzęta leczy Catherine. Dla weterynarza od dziwnych zwierząt domowych nie ma dwóch takich samych zwierzaków - a zdarza się, że także ich właściciele okazują się bardzo oryginalnymi stworzeniami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...