reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Klasyki Cartoon Network w styczniu w Warner TV

dodano: 2021-12-26 23:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W styczniu 2022 roku kanał Warner TV poleca swoim widzom takie filmy jak „Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła”, „Nikomu ani słowa” i „Rodzinny interes”, w ramach pasma „Złota kolekcja Cartoon Network” takie seriale jak „Laboratorium Dextera”, „Chojrak - tchórzliwy pies”, „Johnny Bravo”, „Jam Łasica”, „Krowa i Kurczak”, „Mroczni i źli” i „Mroczne przygody Billy’ego i Mandy”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie filmy jak „Sherlock Holmes: Gra cieni”, „Źródło”, „Klient” i „Brazil”, a w ramach pasma „Komediowe wieczory” takie produkcje jak „Miłość i inne używki”, „Empire Records”, „Zakręcony”, „Król komedii”, „Agent XXL”, „Czarny rycerz”, „Całe szczęście” i „Zgadnij kto”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Złota kolekcja Cartoon Network”:
emisja: w soboty i niedziele (od 1 stycznia 2022 roku) o 6:00
- Omelette du fromage - te trzy słowa już od dawna nie kojarzą się wyłącznie z kuchnią francuską. Gdy główny bohater serialu „Laboratorium Dextera” (emisja w soboty i niedziele, od 1 stycznia 2022 roku o godzinie 7:05) wyszeptał je do ucha koleżankom ze szkoły w odcinku „Dziura w serze”, nie tylko one bez reszty się w nim zakochały: kilka pokoleń widzów również zapałało sympatią do małego naukowca. Każdy odcinek to nowe przygody tytułowego Dextera i jego roztrzepanej siostry Dee Dee. Serial pojawił się na ekranach telewizorów pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Teraz fani mogą powrócić do kultowych kreskówek swojego dzieciństwa dzięki styczniowemu pasmu Warner TV: „Złota kolekcja Cartoon Network”. Początkowo stacja Cartoon Network emitowała głównie kultowe kreskówki Warner Bros. czy Hanna Barbera. W 1995 roku zdecydowano się na emisję oryginalnych animacji. Jedną z nich było właśnie „Laboratorium Dextera”. Jednak to nie od tytułowego bohatera rozpoczęła się produkcja serialu: pierwszą postacią narysowaną przez twórcę Tarkovsky’ego była wysoka, radosna Dee Dee. Dopiero w opozycji do niej Tarkovsky wymyślił niewielkiego i zgryźliwego Dextera (więcej tutaj).

Oprócz „Laboratorium Dextera” na antenie stacji pojawi się też „Chojrak - tchórzliwy pies” (emisja w soboty i niedziele, od 1 stycznia 2022 roku o godzinie 6:25) - jedna z najbardziej wciągających kreskówek o losach tytułowego Chojraka, który boi się wszystkiego i na swoje nieszczęście, wciąż wpada w kolejne wywołujące dreszcze przeszkody. Straszne potwory, owady - monstra: atakują nie tylko różowego psa, ale też jego właścicieli, dobrotliwą babcię Muriel Motykę i krewkiego dziadka Eustachego Motykę. Chojrak musi zebrać w sobie resztki odwagi i stawić czoła potworom, by ocalić swoich właścicieli. „Chojrak - tchórzliwy pies” to kreskówka, której fabuła i postaci bywają dla widzów niepokojące. Strachliwy, różowy kundelek, który mieszka z babcią Muriel i dziadkiem Eustachym, napotyka potwory i monstra bardziej przerażające niż w zwykłych kreskówkach. Potwory są szczególnie zainteresowane dobrotliwą Muriel, która dzięki swojej ufności jest dla nich łatwym celem. Mało kto wie, że w pierwszym odcinku oryginalnej wersji, głos pod Muriel podkładał mężczyzna - radiowiec Howard Hoffman (więcej tutaj).

W programie „Złotej kolekcji Cartoon Network” pojawi się też najsłynniejszy playboy animowanego świata: „Johnny Bravo”. Blond grzywa, której wysokość może zawstydzić wieżę Eiffla, muskuły w czarnym t-shircie i przeciwsłoneczne okulary - to jego cechy charakterystyczne. W polskiej popkulturze był moment, że charakterystyczny tekst: „Lubię placki!”, wykrzyknięty przez Marcina Kudełkę, aktora użyczającego głosu Johnny’emu w polskiej wersji dubbingowej, był rozpoznawany przez wiele osób. Johnny powróci w kolejnych niezręcznych i zabawnych podrywach na antenie Warner TV (więcej tutaj).

A to nie wszystko. W paśmie nie zabraknie również tak kultowych kreskówek jak „Jam Łasica”, „Krowa i Kurczak” (emisja w soboty i niedziele, od 1 stycznia 2022 roku o godzinie 6:00), „Mroczni i źli”, a także „Mroczne przygody Billy’ego i Mandy”.

„Krowa i Kurczak” - rodzice bez górnej części ciała, diabeł poruszający się na pośladkach i kuzyn kurczaka, którego ciało nie ma kości - to dopiero początek serii osobliwych cech kreatywnego, niepowtarzalnego i zabawnego serialu. Twórcy nie szczędzili widzom nieoczekiwanych jak na kreskówkę zwrotów akcji: już w pierwszym odcinku Kurczak trafił do piekła za palenie papierosów (więcej tutaj). Zdecydowali się także na kreskówkowy crossover pomiędzy dwoma serialami i umieścili diabła Czerwonego w animacji „Jam Łasica”.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:10
Jak zapowiada nadawca, styczniowe „Wielkie kino” to prawdziwa uczta dla każdego kinomana (więcej tutaj). Rozpocznie się emisją drugiej części przygód jednego z najsłynniejszych detektywów, Sherlocka Holmesa, w reżyserii Guy’a Ritchiego: „Sherlock Holmes: Gra cieni” (emisja w środę, 5 stycznia 2022 roku o godzinie 20:10). W tytułowego Sherlocka wciela się mistrz kreowania sarkastycznych, ponadprzeciętnie inteligentnych i charyzmatycznych postaci, czyli Robert Downey Jr. Wtóruje mu Jude Law w roli lekarza Watsona. Tym razem wybierają się na poszukiwania jednego z najpopularniejszych wrogów Sherlocka, znanego z książek Arthura Conana Doyle’a: profesora Moriarty’ego (więcej tutaj).

Na antenie Warner TV pojawi się też „Źródło” (emisja w środę, 12 stycznia 2022 roku o godzinie 20:15) od Darrena Aronofsky’ego. Reżyser słynie z filmów, gdzie symbolika i wybitne aktorstwo grają pierwsze skrzypce. Stworzył m.in. „Requiem dla snu” czy „Czarnego łabędzia”, który przyniósł Natalie Portman „Oscara” za „Pierwszoplanową rolę kobiecą”. W rolach głównych „Źródła” wystąpiła plejada gwiazd: Rachel Weisz, Ellen Burstyn, Hugh Jackman i inni. Film skupia się na historiach trzech osób: jedna z nich żyje w czasach średniowiecznych i chce odnaleźć mityczne Drzewo Życia. Druga w czasach teraźniejszych poszukuje cudownego leku, który pozwoli uleczyć żonę, a trzecia z nich w futurystycznym świecie szuka prawdy o wiecznym życiu.

W kolejną środę na antenie stacji pojawi się „Klient” (emisja w środę, 19 stycznia 2022 roku o godzinie 20:15) w reżyserii Joela Schumahera, znanego z filmów takich jak „Upadek” z Michaelem Douglasem w roli głównej czy komiksowy „Batman i Robin”. Do głównych ról w thrillerze „Klient” zaangażował legendę filmów akcji, Tommy’ego Lee Jonesa, i jedną z najsłynniejszych dramatycznych aktorek, Susan Sarandon. Film opowiada historię chłopca, Marka, który przez przypadek staje się świadkiem tajemniczego samobójstwa. Prawdę o tym wydarzeniu chce odkryć prokurator Foltrigg (w tej roli Tommy Lee Jones), dlatego szuka sposobu na zmuszenie chłopca do zeznań. Trafia jednak na prawniczkę Reggie (Susan Sarandon), która decyduje się bronić dziecka. Film jest historią starcia dwójki doskonałych specjalistów i próby rozwiązania zagadki (więcej tutaj).

Styczniowa odsłona cyklu Warner TV zakończy się emisją „Brazil” (emisja w środę, 26 stycznia 2022 roku o godzinie 20:10). To futurystyczna produkcja o moralnych dylematach bohaterów. Współautorem scenariusza i reżyserem jest Terry Gilliam, były członek kultowej komediowej grupy z Wielkiej Brytanii: Monty Pythona. Terry Gilliam słynie ze swojej nieposkromionej wyobraźni i w tym filmie również popuścił jej wodze. Główny bohater to urzędnik mieszkający w mieście z dalekiej przyszłości. Jego życiem rządzi rutyna, a on pragnie zmiany. Nie spodziewa się jednak, że będzie gwałtowna: pewnego dnia totalitarny rząd postawi mu zarzut uczestnictwa w działalności wywrotowej. Spotka także dziewczynę, która będzie miłością jego życia.

„Komediowe wieczory”:
emisja: w piątki (od 7 stycznia 2022 roku) około 20:10
Początek lat dwutysięcznych to złota era dla popularnych komedii. Przebrania tak misterne, że trudno poznać w nich aktora, gagi, charakterystyczne gwiazdy - to tylko kilka najważniejszych cech tego gatunku. W styczniowym paśmie „Komediowe wieczory” wystąpią m.in. Lindsay Lohan, Jonathan Fraser, Martin Lawrence, Paul Giamatti i Chris Pine.

Martin Lawrence pojawi się w dwóch produkcjach: „Agent XXL” (emisja w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godzinie 20:15) i „Czarny rycerz” (emisja w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godzinie 22:10). W pierwszym z nich odgrywa agenta Turnera, który później wciela się w gospodynię domową, by działać incognito. Wskakuje w rozmiar XXL i po przebraniu się jest nie do poznania. Próbuje znaleźć przestępcę, ale potrzebuje w tym celu dotrzeć do jego byłej dziewczyny (więcej tutaj). W „Czarnym rycerzu” postać aktora również przeżyje przemianę, jednak zamiast wizerunku, zmieni czas, w którym żyje. Grana przez niego postać, Jamal, w wyniku wypadku w miejscu pracy uderzy się w głowę. Mocno się zdziwi, gdy - zamiast w swoim czasie - obudzi się w średniowieczu (więcej tutaj).

Warner TV zaprasza także na seans filmu „Całe szczęście” (emisja w piątek, 28 stycznia 2022 roku o godzinie 20:15), w którym wystąpiła jedna z najbardziej popularnych gwiazd pierwszej dekady lat dwutysięcznych: znana z „Wrednych dziewczyn” i „Zakręconego piątku” Lindsay Lohan. Wciela się w młodą dziewczynę o imieniu Ashley. W roli obiektu jej westchnień, Jake’a Hardina, wystąpił Chris Pine. Są swoimi przeciwieństwami: jej zawsze się powodzi i wszystko idzie po jej myśli, a on jest skrajnym pechowcem. Pewnego dnia wymienią się swoimi zdolnościami: i choć Jake będzie wniebowzięty nową rzeczywistością, pełną szczęśliwych przypadków, Ashley nie odczuje entuzjazmu po utracie wszelkiej pomyślności. Ich losy zwiążą się na dobre, gdy dziewczyna rozpocznie starania o odzyskanie życiowego farta (więcej tutaj).

Warner TV zaprasza też na seans słodko-gorzkiej komedii romantycznej, która trafia w czułe struny uczuć widzów. „Miłość i inne używki” (emisja w piątek, 7 stycznia 2022 roku o godzinie 20:10) to opowieść o parze, w którą wcielają się Anne Hathaway (jako Maggie) i Jake Gyllenhaal (Jamie), jednak ich związek zostanie wystawiony na wielką próbę, gdy choroba Parkinsona uderzy w życie Maggie. Jamie będzie musiał zdecydować, czy jest w stanie kontynuować relację i wspierać swoją partnerkę. Zawodowo jest sprzedawcą Viagry, co stanie się źródłem zabawnych sytuacji (więcej tutaj).

W programie znajdą się również filmy takie jak „Empire Records” (emisja w piątek, 7 stycznia 2022 roku o godzinie 22:15), „Król komedii” (emisja w piątek, 14 stycznia 2022 roku o godzinie 22:05), „Zakręcony” (emisja w piątek, 14 stycznia 2022 roku o godzinie 20:15) czy „Zgadnij kto” (emisja w piątek, 28 stycznia 2022 roku o godzinie 22:15) (więcej tutaj).

„Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła”
emisja: w niedzielę, 9 stycznia 2022 roku o 23:35

W tym horrorze widza zaskoczą nie tylko straszne stwory, ale także zwroty akcji. To dziewiąta część serii filmowej o morderczej działalności psychopaty Jasona Voorheesa. W każdej odsłonie filmów Jason Voorhees wymyśla nowe straszne zbrodnie, a tym razem główni bohaterowie odkrywają jego ślad, kiedy w Nowym Jorku ktoś popełnia tajemnicze morderstwo. FBI (Federal Bureau of Investigation) rozpoczyna śledztwo, aby złapać seryjnego złoczyńcę.

„Nikomu ani słowa”
emisja: we wtorek, 11 stycznia 2022 roku o 22:35

W rolach głównych występują: Brittany Murphy, Famke Janssen, Michael Douglas i Sean Bean. Trzymający w napięciu thriller opowiada o losach psychiatry, którego córka pewnego dnia zaginęła. Bohater dowiaduje się, że została porwana dla okupu - ma nim być tajemnica lekarska. Jedna z pacjentek powierzyła mu tajemnicę o miejscu, w którym ukryto skradzione bogactwo. Bohatera czekają zmagania z własnym przekonaniem o etyce zawodowej i walka o uratowanie córki.

„Rodzinny interes”
emisja: w środę, 19 stycznia 2022 roku o 22:40

W rolach głównych występują Janett Carroll, Sean Connery, Dustin Hoffman i Matthew Broderick. „Rodzinny interes” to historia skoku przestępczego: w ten sposób bohaterowie chcą zgarnąć milion dolarów. Ma być to akcja rodzinna - zaplanowali ją dziadek i wnuczek. Obydwaj próbują namówić ojca wnuczka, aby również wziął udział w przestępczym skoku. Niestety, nie jest on przekonany do ich planu, ale zgadza się, by być blisko syna: wtedy wydarzenia nabiorą tempa (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...