reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HGTV od 5 lat na polskim rynku

dodano: 2022-01-07 13:28 | aktualizacja: 2022-01-07 15:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

HGTV W piątek, 7 stycznia 2022 roku kanał HGTV świętuje 5 lat swojej obecności na polskim rynku. Stacja HGTV w Polsce powstała w 2017 roku z przekształcenia nadającego od 2003 roku kanału TVN Meteo Active (do 2015 roku jako TVN Meteo). Marka TVN Meteo nie znikła jednak z rynku - funkcjonuje dalej jako strona internetowa tvnmeteo.pl w ramach serwisu tvn24.pl. W ramówce HGTV znajdują się takie programy jak „Nowa Maja w ogrodzie”, „Zgłoś remont”, „Weekendowa metamorfoza”, „Dorota inspiruje”, „Domowe rewolucje”, „Totalne remonty Szelągowskiej”, „Polowanie na ogród”, „House Hunters - poszukiwacze domów”, „Nieoczywiste miejsca”, „Pomysłowe projekty” i „Wymarzone ogrody”.

TVN Meteo Active HGTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- 5 lat nadawania. Ponad 900 odcinków premierowych polskich produkcji. Bogata oferta zagraniczna. Setki remontów i metamorfoz ogrodowych. Najlepsi eksperci. HGTV to zdecydowanie jeden z najchętniej oglądanych i najbardziej lubianych kanałów lifestylowych w Polsce - zapewnia nadawca.

7 stycznia 2017 roku kanał HGTV zadebiutował na polskim rynku. Polska była pierwszym krajem w Europie, który udostępnił ofertę tej stacji swoim widzom. Od tamtej pory wielbiciele kanału spędzili z nim wspólnie ponad 43.000 godzin. W ofercie HGTV dominują programy o tematyce wnętrzarskiej i ogrodowej. Jak zapewnia nadawca, spektakularne metamorfozy wnętrz, magiczne ogrody, zaskakujące remonty czy wyjątkowe nieruchomości na całym świecie - to właśnie widzowie HGTV kochają najbardziej. Kanał regularnie inspiruje ich do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, podpowiadając liczne praktyczne rozwiązania i zdradzając nietuzinkowe patenty przydatne w każdym domu.

W HGTV programy tworzą eksperci, którzy dzielą się z widzami wiedzą i pasją. Maja Popielarska („Nowa Maja w ogrodzie” - więcej tutaj), Krzysztof Miruć („Zgłoś remont” - więcej tutaj, i „Weekendowa metamorfoza” - więcej tutaj), Dorota Szelągowska (m.in. „Dorota inspiruje” - więcej tutaj, „Domowe rewolucje” - więcej tutaj, i „Totalne remonty Szelągowskiej” - więcej tutaj), Dominik Strzelec („Polowanie na ogród” - więcej tutaj), Maciej Mindak („House Hunters - poszukiwacze domów” - więcej tutaj), Katarzyna Jaroszyńska („Nieoczywiste miejsca” - więcej tutaj), Iwona Durka („Pomysłowe projekty” - więcej tutaj), Izabela Szarmach czy Olga Piórkowska („Wymarzone ogrody” - więcej tutaj), to tylko część z grona specjalistów biorących udział w produkcjach tej stacji. Zespół Lasery specjalnie na potrzeby HGTV stworzył piosenkę pod tytułem „Wracam do domu”, która podbiła listy przebojów. Rekordzistami w ilości wyprodukowanych odcinków są dwa programy - liczący 10 sezonów „House Hunters - poszukiwacze domów” oraz „Nowa Maja w ogrodzie”. We wrześniu 2021 roku na antenie HGTV pokazany został 800. odcinek tej produkcji.

Kanał TVN Meteo zadebiutował na rynku w 2003 roku. Stacja prezentowała prognozę pogody. Na przestrzeni lat stopniowo poszerzano ofertę o magazyny i dokumenty przyrodnicze.

W 2014 roku Grupa TVN (obecnie należąca do Discovery) wystąpiła z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o koncesję satelitarną dla stacji TVN Sportive. W ofercie kanału miały znaleźć się programy lifestylowe dotyczące fitnessu, zdrowia czy spędzania wolnego czasu i niszowe sporty, jak wyścigi rowerów górskich. Jeszcze w 2014 roku roku nadawca zwrócił się o zawieszenie postępowania w sprawie przyznania tej koncesji. Jednocześnie wystąpiono o zmiany w koncesji TVN Meteo. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że zmiana koncesji podyktowana jest zmianami jakie nastąpiły na rynku od czasu wydania pierwotnej koncesji, to znaczy od 2003 roku. Informacje pogodowe dostępne są powszechnie, nie tylko w programach radiowych i telewizyjnych ale za pośrednictwem internetu również w urządzeniach mobilnych. Dlatego dotychczasowa formuła programu straciła rację bytu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku nadawcy.

16 kwietnia 2015 roku kanał TVN Meteo zmienił się w TVN Meteo Active. Oferta stacji skierowana była do widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia. W ramówce znalazły się produkcje poświęcone rekreacji, tematyce fitness i racjonalnemu odżywianiu. Kanał wciąż prezentował serwisy pogodowe. 4 stycznia 2017 roku uruchomiono TVN Meteo Active HD - wersje SD i HD miały identyczne ramówki. 7 stycznia 2017 roku kanał TVN Meteo Active (SD/HD) zmienił się w HGTV (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż przed laty nadawca zgłosił TVN Meteo w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał.

Dostęp do stacji HGTV (w SD i/lub HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) mają obecnie abonenci platform Canal+, Polsat Box i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...