reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

News24 już oficjalnie nadaje

dodano: 2022-03-01 06:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

News 24 News24 We wtorek, 1 marca br. oficjalne nadawanie rozpoczął kanał News24. Dostęp do stacji firm Astro i ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) uzyskać mogą operatorzy sieci kablowych i IPTV. - Na ten moment odbiera nas ponad 50 operatorów. To od nich zależy wprowadzenie nowego kanału do oferty dla abonentów - informuje nadawca. Dotychczas testowy przekaz kanału był dostępny w internecie na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook. Dodajmy, że początkowo kanał miał nadawać pod nazwą Next 24/7 HD, a nadawca bazuje na doświadczeniach związanych z kanałami Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24) i Biznes24.

News24
News24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu 2020 roku spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24 - więcej tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki. W czerwcu 2020 roku spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News 24. Szkolenia miały odbywać się w lipcu i sierpniu 2020 roku. Rozpoczęcie naboru miało być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News 24.

We wtorek, 16 lutego 2021 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News24. Dodajmy, iż w nowej koncesji zapisano, że koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż w poniedziałek, 1 marca 2021 roku. Nadawca planował rozpoczęcie nadawania w środę, 1 września 2021 roku, ale ostatecznie nie doszło do uruchomienia stacji w tym terminie.

We wtorek, 1 lutego br. nadawca rozpoczął emisję techniczną kanału News24. Była to jednak emisja wewnętrzna, niedostępna dla abonentów sieci kablowych czy platform satelitarnych (więcej tutaj). Od czwartku, 24 lutego br. sygnał był już dostępny publicznie i do tego bezpłatnie - na profilu kanału News24 na portalu społecznościowym Facebook (przejdź na stronę). Była to jednak emisja testowa, prowadzona przez kilka godzin dziennie. Jak informował nadawca, emisja ruszyła wtedy w związku z atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę (więcej tutaj).

Dodajmy, że w listopadzie 2021 roku w wydanym komunikacie spółka Astro poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z ASI Tech Tier Investment (Tier Investment). Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój kanału News24. Niedługo potem fundusz ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką Biznes24 Michała Winnickiego i Romana Młodkowskiego, będącą nadawcą kanału telewizyjnego Biznes24 (więcej tutaj).

Astro jest ponadto nadawcą obecnych w sieciach kablowych i IPTV stacji 13 i E-Sport (więcej tutaj) oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka (więcej tutaj).

News24 to kanał o charakterze wyspecjalizowanym informacyjno-publicystycznym. W ofercie stacji widzowie znajdą programy prezentujące informacje o wydarzeniach w kraju i na świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...