reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Morderstwa w Suwałkach i Augustowie

dodano: 2022-04-18 00:59 | aktualizacja: 2022-04-18 08:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” W poniedziałek, 18 kwietnia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Dobry wujek”. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, drugi sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Każdy odcinek pokaże, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Drugi odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” jest poświęcony morderstwom dwóch dziewczynek, do których doszło na Podlasiu w roku 1980, oraz kulisom śledztwa prowadzonego przez milicję. Premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

W drugim odcinku drugiej serii widzowie przeniosą się na spokojne osiedle w Suwałkach. Jest czerwiec 1980 roku. Pod blokiem bawi się 2,5-letnia Anna, a jej mama zerka na nią przez okno. Mała nauczona jest tego, by bez opieki nie oddalać się z pola widzenia. Lata 80. ubiegłego wieku to przecież czasy, gdy dzieci po szkole zajmują się sobą same, czasy pokolenia „klucza na szyi”. Od nadmiernego zaufania do obcych powstrzymują je dziecięcy rozsądek i legenda, że od miasta do miasta krąży czarna wołga i porywa dzieci. Gdy w pewnym momencie matka Anny zerka przez okno, zdaje sobie sprawę, że jej córki nie ma w zasięgu wzroku.

Dziewczynka znika. O jej zaginięciu natychmiast zostaje poinformowana milicja, która rozpoczyna poszukiwania. Wkrótce powołana zostaje specjalna czteroosobowa grupa do pracy nad sprawą. Funkcjonariusze próbują znaleźć osoby, które mogłyby porwać Annę dla okupu lub z zawiści, bo rodzice dziewczynki należą do lokalnej elity. Podobno ktoś widział dziecko z mężczyzną z brodą, jednak wszystkie tropy okazują się fałszywe. Po niemal roku bezowocnych poszukiwań milicja zostaje wezwana do jednej z baz paliwowych. Na jej terenie pracownik znajduje ludzkie szczątki ukryte pod gruzem - fragmenty ubrań wskazują na zaginioną Annę. Niestety, stan odkrytych szczątków nie pozwala na ustalenie przyczyny zgonu.

Tymczasem w położonym około 30 kilometrów od Suwałk Augustowie, w lesie niedaleko zabudowań, zostaje znalezione ciało 9-letniej Agaty. Sekcja zwłok wykazuje, że dziewczynka została wykorzystana oraz uduszona. Próbując odtworzyć ostatnie godziny życia dziewczynki, funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające - w tym przesłuchania koleżanek Agaty. Okazuje się, że dziewczynka miała dużo starszego od siebie chłopaka.

W jaki sposób, dysponując skąpymi możliwościami technicznymi, milicjanci zdołali zidentyfikować mordercę? Jakich metod użyli podczas śledztwa? Co najbardziej pomogło im w ustaleniu sprawcy obu zbrodni? O tym opowie drugi odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. 

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” CBS Reality zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...