reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netia wzmacnia się w chmurze

dodano: 2022-06-22 07:41 | aktualizacja: 2024-03-26 10:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Netia nie ma jak w sieci Netia przejęła specjalizującą się w środowisku chmurowym spółkę Oktawave. Jak zapewnia operator, w efekcie Grupa Polsat Plus, której częścią jest Netia, dysponować będzie najbogatszą ofertą rozwiązań i największymi kompetencjami w zakresie rozwiązań chmurowych wśród operatorów działających na polskim rynku. Przejęcie Oktawave znacząco wzmocni realizowaną od kilku lat pod hasłem „NetiaNext” transformację obszaru B2B Grupy Netia w stronę integratora usług transmisji danych z zaawansowanymi, chmurowymi rozwiązaniami ICT i cyberbezpieczeństwa. Wartość transakcji wyniosła 33,7 mln zł.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, Oktawave, to pierwsza i największa polska platforma publicznej chmury obliczeniowej. Dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze (IaaS) oraz usługi w zakresie planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. Spółka posiada bardzo kompetentny i doświadczony zespół, który z sukcesami wspiera firmy w transformacji cyfrowej, realizacji strategii multicloud, migracji i zarządzaniu chmurą obliczeniową. Platforma Oktawave zapewnia też autorskie rozwiązania, które pomagają w sprawnej migracji do rozwiązań chmurowych globalnych dostawców, takich jak AWS, Azure, Google Cloud (więcej tutaj).

- W obszarze B2B Netia od lat z sukcesami prowadzi proces transformacji od operatora telekomunikacyjnego do dostawcy usług transmisji i przetwarzania danych oraz integratora zaawansowanych, chmurowych rozwiązań ICT i cyberbezpieczeństwa. Dotychczas bardzo dynamicznie rozwijaliśmy się w tym zakresie organicznie, jednak dostrzegliśmy, że rozwiązania i kompetencje zespołu Oktawave idealnie wpisują się w naszą strategię. Grupa Polsat Plus, której ważną częścią jest Netia, powiększona teraz o Oktawave, będzie dysponować najszerszą i najlepiej dopasowaną do potrzeb klientów biznesowych gamę usług data center, własnych rozwiązań chmurowych, a także niezwykle kompetentnym i doświadczonym zespołem, który będzie w stanie opracować i zintegrować dowolne rozwiązania hybrydowe, uwzględniające również rozwiązania globalnych graczy. A wszystko to połączone jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie sieci transmisji danych w tej części Europy, którą  posiadana Grupa Netia

- powiedział Andrzej Abramczuk, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Netia.


Wśród rozwiązań Oktawave, których Grupa Netia dotychczas nie oferowała, są na przykład: zaawansowane rozwiązania zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych w technologii Kubernetes, czy rozwiązania automatyzujące zarządzanie ruchem aplikacyjnym pomiędzy centrami danych i strefami dostępności. Z kolei klienci Oktawave zyskają niebawem dostęp m.in. do oferty rozwiązań z portfolio NetiaNext, w tym usług cyberbezpieczeństwa, oraz do usług telekomunikacyjnych Grupy Netia (więcej tutaj).

Wartość transakcji wyniosła 33,7 mln zł.
 
Netia wzmacnia się w chmurze, foto: Cyfrowy Polsat
Netia wzmacnia się w chmurze, foto: Cyfrowy Polsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...