reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpania: DMAX cofa się i rezygnuje z jakości HD

dodano: 2022-08-20 11:51 | aktualizacja: 2022-08-20 23:08
autor: RO | źródło: satcesc.com

DMAX Po dwóch i pół miesiąca stacja DMAX w Hiszpanii wróciła do nadawania swoich programów w standardowej rozdzielczości SD za pośrednictwem krajowej, naziemnej telewizji cyfrowej TDT. Wszystkiemu winna jest pandemia COVID-19, która opóźniła proces wdrażania emisji HD i wpłynęła na kluczową decyzję rządu hiszpańskiego.

https://www.rtve.es/television/dividendo-digital/
TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W obliczu zbliżającego się pierwotnego terminu 1 stycznia 2023 r. przejścia wszystkich nadawców naziemnej TDT do emisji HD, właściciel kanału DMAX postanowił zrobić krok w kierunku HD nieco wcześniej, dzięki czemu widzowie mogli odbierać programy w lepszej jakości technicznej już od 1.06.2022. Teraz DMAX przestawił się z powrotem na transmisję SD w multipleksie MPE1.

Migracja z HD do SD bez uprzedzenia może być umotywowana decyzją hiszpańskiego rządu o odłożeniu do 2024 r. obowiązku nadawania wszystkich kanałów w wysokiej rozdzielczości. Bardzo kontrowersyjna decyzja została uzasadniona pandemią, której wystąpienie nie zapewnia wystarczająco dużo czasu na dokonanie przejścia do lepszej jakości technicznej.

DMAX dzięki przekazowi SD może odzyskać widownię, która mogła zostać utracona w wyniku migracji na HD od 1 czerwca 2022 r. Część hiszpańskich gospodarstw domowych nadal nie jest przystosowana od odbioru sygnału w jakości HD.

Grupa Discovery Networks w ogólnodostępnej telewizji w Hiszpanii wystartowała 12 stycznia 2012 r. z kanałem Discovery Max. Następnie 12 września 2016 r. w wyniku rebrandingu uruchomiła DMAX, porzucając tym samym wizerunek i styl macierzystej stacji. Programy DMAX obejmują różne tematyki skierowane do szerokiego grona odbiorców, m.in.: sztukę przetrwania, gotowanie, motoryzację, kryminalistykę, itp. Marka DMAX jest również obecna w innych krajach (np. Włochy, Niemcy, Wielka Brytania).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...