reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alfa TVP nowym kanałem dla młodzieży

dodano: 2022-11-04 10:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/TVP/satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Skierowany do nastoletnich widzów kanał telewizyjny, nad którym pracuje Telewizja Polska, znany dotychczas pod roboczą nazwą TeenTV (wcześniej TVP Teen), docelowo miałby nazywać się Alfa TVP, nieoficjalnie ustalił „Presserwis”. Dlaczego Alfa? To nazwa pokolenia osób urodzonych po 2010 roku. Poprzedza je pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1995 roku i pokolenie Y (milenialsi) - osoby, które przyszły na świat w latach 80. i 90.

TVP Teen Alpha TVP nastolatek TeenTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według nieoficjalnych informacji, kanał Alfa TVP miałby wystartować na przełomie 2022 i 2023 roku, początkowo nadając jako kanał internetowy, a docelowo także u operatorów płatnej telewizji. W 2023 roku kanał miałby kosztować 15 mln zł, a w 2024 roku - 20 mln zł.

W projekcie zmiany „Karty Powinności TVP S.A. na lata 2020-2024” z września br. czytamy, że TeenTV (Alfa TVP - przyp. red.) to program wyspecjalizowany ze względu na odbiorcę, skierowany głównie do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Program miałby pełnić funkcje w zakresie edukacji i rozrywki nastolatków - realizowane także w ramach powiązanego z programem serwisu online. Łącznie służyłyby one stworzeniu zaufanej i bezpiecznej przestrzeni dla tych odbiorców przez zapewnienie im w sposób linearny i nielinearny dostępu do treści bez nadmiernej przemocy, a jednocześnie dopasowanych do potrzeb i zainteresowań nastolatków, służących odkrywaniu i rozwijaniu pasji, kształtowaniu relacji i funkcjonowaniu w grupie, sprzyjających postawom prozdrowotnym, radości z życia i dzielenia się z innymi, z uwzględnieniem rozrywki, zabaw, gier, sportu i relaksu. Kluczowe gatunki: film i serial animowany, film i serial fabularny, audycje edukacyjne, audycje rozrywkowe. Oferta programowa TeenTV (Alfa TVP) miałaby bazować na dotychczasowej ofercie programowej TVP, produkcji własnej oraz zakupionych formatach i audycjach.

Jak uzasadnia TVP, dodanie TeenTV (Alfa TVP) do jej portfolio wynika z dążenia do pełniejszego realizowania zasady powszechności, czyli oferowania przez media publiczne programów i innych usług całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom. Uruchomienie programu miałoby uzupełnić lukę w obecnym portfolio TVP, w którym nie ma programu dedykowanego ściśle dla tej grupy wiekowej, co równocześnie miałoby pozwolić na kontynuowanie oferowania treści nadawcy publicznego dorastającym widzom TVP ABC.

Ponadto - zdaniem TVP - nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ofercie telewizji niepłatnej brak jest obecnie porównywalnego programu przeznaczonego dla nastolatków (programy komercyjnych nadawców skierowane do tej grupy widzów są dostępne w ramach oferty satelitarno-kablowe i w płatnych ofertach w Internecie/OTT).
 

- Niezwykle istotne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dzieci starszych i młodzieży, poprzez zapewnienie im dostępu do oferty linearnej i nielinearnej - online (np. w powiązanym tematycznym serwisie internetowym lub aplikacji) obejmującej treści pozbawione nadmiernej przemocy, promujących szacunek, wrażliwość społeczną, kreatywność i odpowiedzialność. [...] Istotnym elementem oferty będzie również propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich, promowanie aktywności fizycznej, inspirowanie oraz poszerzane zainteresowań u starszych dzieci i młodzieży - czytamy w projekcie zmiany „Karty Powinności TVP S.A. na lata 2020-2024”.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...