reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Satelita SES-21 oddany do użytku

dodano: 2022-12-01 14:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES/parabola.cz

SES20 SES 21 ULA start satelita Atlas 5 360px 1 grudnia br. operator SES poinformował, że najnowszy satelita telekomunikacyjny SES-21 został oddany do użytku na roboczej pozycji orbitalnej 131°W po wystrzeleniu 4 października 2022 roku. Po osiągnięciu ostatecznej ustalonej pozycji i zakończeniu testów SES rozpocznie przenoszenie klientów z starego satelity AMC 11 na nowego satelitę SES-21.

SES
SES multi orbit mPOWER antena 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita SES-21 umożliwi SES dalsze świadczenie usług nadawczych i radiowych w paśmie C (4 GHz) milionom amerykańskich gospodarstw domowych oraz świadczenie innych krytycznych usług łączności sieciowej w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że satelita SES-21 został pomyślnie wystrzelony 4 października br. przez United Launch Alliance (ULA) wraz z satelitą SES-20 z Cape Canaveral na Florydzie. SES-20 i SES-21 to wysokowydajne, całkowicie elektryczne satelity 702SP produkowane i montowane w Los Angeles przez firmę Boeing.

SES wystrzeli łącznie 5 satelitów w ramach szerszego programu Federalnej Komisji Łączności (FCC), aby zwolnić część widma w paśmie C, aby umożliwić operatorom bezprzewodowym wdrażanie usług 5G w całych Stanach Zjednoczonych (CONUS). FCC zleciła operatorom satelitarnym, w tym SES, zwolnienie do grudnia 2023 r. widma w paśmie C o niższych częstotliwościach 300 MHz w całym CONUS. SES-21 jest kluczem do tych wysiłków, ponieważ umożliwia SES przeniesienie istniejących usług do wyższego pasma C - pasma częstotliwości przy zachowaniu nieprzerwanej obsługi klienta.

SES-20, drugi satelita SES pracujący w paśmie C, wystrzelony przez ULA w październiku, ma wejść do służby pod koniec roku.

Źródło: ses.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...