reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowi gracze chcą wejść do DTT we Francji

dodano: 2022-12-04 10:02
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

Xavier Niel - Free, Groupe Iliad We Francji pojawiają się spekulacje, że potentat telekomunikacyjny Xavier Niel, właściciel firmy telekomunikacyjnej Free, może złożyć ofertę przejęcia niektórych slotów w naziemnej telewizji cyfrowej zajmowanych obecnie przez nadawców TF1 i M6. Obecne licencje mają wygasnąć w marcu przyszłego roku, a regulator mediów ARCOM przeprowadza teraz konsultacje w sprawie ich odnowienia z zainteresowanymi stronami.

TF1 i M6
TF1 i M6


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwie firmy złożyły wnioski i wkrótce mają odbyć rozmowy z ARCOM: Canal+ (France) świadczący usługi płatnej telewizji oraz NJJ Médias należąca do wspomnianego Xaviera Niela.

NJJ Médias przedstawiło bardzo krytyczną ocenę wkładu TF1 i M6 w naziemną telewizję we Francji, zarzucając nadawcom "nieudolność i obojętność" w odnawianiu programów telewizyjnych.
 

W powtarzających się formułach, które są często testowane przez stare, wiodące i darmowe kanały telewizji naziemnej, stopniowo jest tracona młoda widownia. To młodzi ludzie, którzy odchodzą od telewizji

- zauważa NJJ Médias.


NJJ Médias oskarża również TF1 i M6 o niewystarczające zaangażowanie w usługi nielinearne, skupiając się przy tym na utrzymaniu widowni w czasie największej oglądalności oraz tłumieniu kreatywności i innowacji.

Po niepowodzeniu z usługą transmisji strumieniowej Salto, której tworzenie zajęło zbyt dużo czasu, pojawiło się miejsce dla prawdziwego projektu w przestrzeni AVOD i SVOD. - Z naszego punktu widzenia ważne jest, aby faworyzować nowe projekty przeznaczone do młodszych odbiorców, opierając się w większym stopniu na interaktywności, nieliniowej konsumpcji i personalizacji, która umożliwia połączenie zalet DTT z możliwościami technicznymi dostawców Internetu.

Choć jest mało prawdopodobne, aby ARCOM nie odnowił licencji DTT dla dwóch największych graczy, to zgłoszenie zachęciło do spekulacji na temat przyszłych ambicji Xaviera Niela w mediach. Przedsiębiorca był wrogo nastawiony do planowanej fuzji TF1 i M6 (ostatecznie zakończyła się fiaskiem) i bardzo lobbował przeciwko niej we francuskim Senacie, opisując tę kombinację jako "potwora", który zdominowałby krajowy rynek reklamy telewizyjnej.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...