reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpania odkłada wyłączenie SD

dodano: 2022-12-28 20:56 | aktualizacja: 2022-12-28 23:19
autor: RO | źródło: eleconomista.es/broadbandtvnews.com

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Rząd w Hiszpanii zatwierdził narodowy plan zmian dla naziemnej telewizji cyfrowej. Jak donosi El Economista, użytkownicy starszych niż 15 lat odbiorników będą mogli odbierać sygnały telewizji naziemnej w standardowej rozdzielczości (SD) do 14 lutego 2024 roku. W podstawowej jakości obrazu utknęli wszyscy nadawcy w kraju.

https://www.rtve.es/television/dividendo-digital/
TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Władze zapewniły oddech ulgi rodzinom, które zakupiły telewizory przynajmniej 15 lat temu. Odbiorniki nadal będą działać i odbierać sygnał telewizyjny bez konieczności wymiany telewizora  lub wprowadzania dodatkowego sprzętu (np. dekodera STB ze specyfikacją DVB-T2/MPEG-4/HD).

Zdaniem hiszpańskiego rządu, przedłużenie terminu przejścia do HD wynika z wyjątkowej sytuacji, jaka powstała z powodu pandemii koronawirusa i napięć inflacyjnych przez inwazję Rosji na Ukrainę. Wszystkie te czynniki spowolniły tempo odnowy parku telewizorów, co z kolei przełożyło się na to, że wiele gospodarstw domowych wciąż nie przygotowało się na odbiór sygnału HD.

Narodowy Plan Techniczny dla naziemnej telewizji TDT pierwotnie wyznaczył datę 1 stycznia 2023 roku jako dzień zaprzestania nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w jakości SD, jednocześnie promując innowacje technologiczne w usługach telewizyjnych poprzez wdrażanie transmisji HD oraz wprowadzanie telewizji ultrawysokiej rozdzielczości (UHD).

Niektórzy nadawcy, którzy zbyt pośpiesznie przeszli na HD, z powrotem przełączyli się na sygnał SD. Dzięki temu mogli odzyskać utraconą widownię. A jeszcze nieco ponad rok temu założono, że od 2023 r. wszystkie kanały NTC w Hiszpanii muszą nadawać w HD.

Źródło: eleconomista.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...