reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odnowienie licencji dla TF1 i M6

dodano: 2023-02-24 15:17
autor: RO | źródło: broadbandtvnews

Groupe M6 Wszystko wskazuje na to, że francuskie kanały naziemne TF1 i M6 zachowają swoje częstotliwości pomimo starań Xaviera Niela, aby odebrać kontrolę dla dwóch nadawców o ugruntowanej pozycji na rynku. Ostateczna deklaracja za kilka tygodni, ale regulator Arcom powiedział już, że rozpocznie z nadawcami rozmowy w celu określenia obowiązków i zobowiązań w okresie licencyjnym.

TF1 i M6
TF1 i M6


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porozumienie musi zostać osiągnięte przed 5 maja 2023 roku.

Znany przede wszystkim jako założyciel i większościowy udziałowiec francuskiej firmy telekomunikacyjnej Iliad, Xavier Niel, chciałby uruchomić nowy kanał o nazwie SIX. Jego projekt celuje w częstotliwość głównej komercyjnej stacji na francuskim rynku M6. Decyzja jednak jest przesądzona.

Protesty francuskiego miliardera nie muszą oznaczać końca jego ambicji. W ciągu najbliższych 2 lat wygaśnie 14 innych licencji. Począwszy od lutego 2025 roku dotknie to kanałów TMC, TFX, C8, W9, NRJ12, LCI i Paris Première. W sierpniu dołączą do nich CNews, Planète+, Gulli, BFM TV, Canal+ Cinéma, Canal+ Sport i CStar.

Grupa CANAL+ korzysta z automatycznych odnowień licencji, ale jej darmowe stacje C8 i CNews będą musiały przejść cały proces licencyjny od nowa.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...