reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Boże Ciało” - film Canal+ w telewizji TVN Fabuła

dodano: 2023-03-16 19:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Kino Świat Canal+ „Boże Ciało” W piątek, 17 marca br. o godz. 20:00 w telewizji TVN Fabuła wyemitowany zostanie premierowo polsko-francuski film „Boże Ciało”. Producentem filmu jest Aurum Film, koproducentami są CANAL+, WFS Walter Film Studio, Podkarpacki Fundusz Filmowy i Les Contes Modernes, a dystrybutorem jest Kino Świat. Film współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Podkarpacki Fundusz Filmowy i CNC Cinemas du Monde - Institut Francais. Wystąpili Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj-Jonak, Tomasz Ziętek, Tomasz Włosok, Łukasz Simlat, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Bartosz Bielenia.

Kino Świat Canal+ „Boże Ciało”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela (w tej roli Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii (Aleksandra Konieczna). Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej (więcej tutaj).

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta (Eliza Rycembel), coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw (więcej tutaj).

Reżyserem filmu „Boże Ciało” jest Jan Komasa, autorem scenariusza Mateusz Pacewicz, a za zdjęcia odpowiadał Piotr Sobociński junior. W obsadzie znaleźli się Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj-Jonak, Tomasz Ziętek, Tomasz Włosok, Łukasz Simlat, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Bartosz Bielenia. Film „Boże Ciało” był polskim kandydatem do „Oscara” (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Boże Ciało” pojawił się w kinach w piątek, 11 października 2019 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Bartosz Bielenia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boże Ciało”, foto: Kino Świat
Bartosz Bielenia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boże Ciało”, foto: Kino Świat


„Boże Ciało” - emisja w piątek, 17 marca 2023 roku o godz. 20:00 na kanale TVN Fabuła.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...