reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Intelsat przedłuży żywotność kolejnego satelity

dodano: 2023-04-16 10:08
autor: RO | źródło: intelsat.com/parabola.cz

MEP (Mission Extension Pod) Intelsat, operator jednej z największych na świecie zintegrowanych sieci satelitarnych i naziemnych, zamówił kapsułę MEP (Mission Extension Pod) od spółki zależnej SpaceLogistics firmy Northrop Grumman Corporation. Amerykański operator chce wydłużyć żywotność kolejnego satelity i zapewnić ciągłość obsługi wielu klientom.

intelsat.com
MEP (Mission Extension Pod)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy satelita ma przewidywany czas pracy na orbicie, ustalony przez producenta. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu aparatury kosmicznej możliwe jest wydłużenie pracy satelity o kilka lat po czasie gwarantowanym przez producenta. Po tym konieczna będzie wymiana satelity na nowego. Proces ten można opóźnić dzięki nowym opcjom oferowanym przez firmy. Intelsat jest pierwszym operatorem satelitarnym, który podjął się tego wyzwania.

Moduł odrzutowy MEP zostanie zainstalowany przez misyjny pojazd robotyczny MRV firmy SpaceLogistics na satelicie Intelsat działającym na orbicie geosynchronicznej, zapewniając ciągłość usług satelitarnych przez co najmniej 6 lat, począwszy od 2026 roku. Intelsat nie określił jeszcze, który satelita ma mieć przedłużoną żywotność. Zarówno MEP, jak i MRV zakończyły krytyczne przeglądy projektu, są w trakcie montażu i testowania oraz zmierzają do uruchomienia.
 

Intelsat jest zaangażowany w bezpieczne i zrównoważone zarządzanie przestrzenią kosmiczną. Z powodzeniem przewodził branży 4 lata temu, realizując pierwszy serwis satelitów na orbicie we współpracy z Northrop Grumman. Nowe rozwiązanie MEP pozwoli Intelsat realizować misję w dostarczaniu klientom najbardziej niezawodnych usług

- powiedział dyrektor ds. technologii Intelsat, Bruno Fromont.


Ten ostatni zakup jest kontynuacją dziedzictwa firmy Intelsat w zakresie zrównoważonego rozwoju w przestrzeni kosmicznej, zapoczątkowanego w 2020 roku, kiedy pojazd Mission Extension Vehicle (MEV-1) firmy SpaceLogistics wykonał pierwsze w historii dokowanie z satelitą Intelsat 901 (27.5°W), przedłużając jego żywotność o kolejne 5 lat. W 2021 r. drugi pojazd MEV-2 wydłużył czas pracy satelity Intelsat 10-02, który działa na pozycji 1°W i dostarcza usługi dla klientów platform freeSAT, Telly, T-Mobile SAT TV, Nová Digi TV SK i Magio Sat w Czechach i na Słowacji.

Źródło: intelsat.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...