reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koncert w Gdańsku i filmy w maju w SundanceTV

dodano: 2023-04-18 18:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W maju br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie filmy jak „Klaun Wrinkles”, „For Akheem”, „London Road”, „Lista płatnych zleceń”, „The Delinquent Season”, „Make up” i „Glassland”, a w ramach pasma „Noc muzyki” takie produkcje jak „Genesis: The Last Domino”, „David Gilmour: Live In Gdańsk”, „Guns N' Roses: Appetite For Democracy”, „The Smashing Pumpkins: Oceania - Live In NYC”, „Lou Reed: A Night With”, „Korn: The Path Of Totality”, „Iron Maiden: Flight 666” i „Jefferson Starship: Live”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, SundanceTV da czadu w maju br. Na widzów czekać będzie prawdziwa uczta muzyczna, podczas której będą mogli zobaczyć osiem filmów muzycznych. Na antenie pojawią się między innymi: „Genesis: The Last Domino” - dokument ukazujący zespół Genesis podczas prób do trasy koncertowej „Last Domino”; zapis koncertu, który odbył się w Gdańsku z okazji 26. rocznicy powstania Solidarności - „David Gilmour: Live In Gdańsk”; koncert „Guns N' Roses: Appetite For Democracy” oraz film dokumentujący pierwszy etap trasy „Somewhere Back in Time World Tour” zespołu Iron Maiden - „Iron Maiden: Flight 666”.

Maj 2023 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Klaun Wrinkles” („Wrinkles The Clown”)
reżyseria: Michael Beach Nichols
emisja: w środę, 3 maja br. o 22:00

Pod koniec 2014 roku w serwisie YouTube pojawia się filmik w niskiej rozdzielczości, na którym widać osobę w masce klauna wyłaniającą się spod łóżka śpiącego dziecka. Według opisu pod filmem, klaun ma na imię Wrinkles i został wynajęty przez rodziców dziecka, aby nastraszyć je za karę za złe zachowanie. Filmik staje się viralem. Wkrótce w sieci pojawia się więcej tajemniczych wideo, na których Wrinkles straszy dzieci, a także numer telefonu, pod którym można go wynająć do pełnienia „usług behawioralnych”. Wrinkles staje się internetową sensacją - w serwisie YouTube pojawia się mnóstwo filmików, w których widać dzieci dzwoniące do klauna. Jak się okazuje, pod podanym numerem zostawiono ponad milion wiadomości. Kim jest Wrinkles i dlaczego to robi? Jak zapowiada nadawca, dzięki dostępowi do osoby, która kryje się pod maską klauna, film jest pełnym tajemnic i zabawy poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania, a także nowym spojrzeniem na budowanie mitów i nieprzewidywalną wręcz możliwość rozprzestrzeniania się fikcyjnych treści w erze internetu (więcej tutaj).

„Noc muzyki”:
emisja: w czwartki (od 4 maja br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, SundanceTV da czadu w maju br. Na widzów czekać będzie muzyczna uczta, podczas której będą mogli zobaczyć osiem filmów muzycznych. - Dobrej zabawy - życzy nadawca (więcej tutaj i tutaj).

„Noc muzyki”:
„Genesis: The Last Domino”
emisja: w czwartek, 4 maja br. o 22:00

Dokument podąża za Tonym Banksem, Philem Collinsem i Mikiem Rutherfordem oraz ich ekipą podczas prób do trasy koncertowej „Last Domino”. Pomimo komplikacji i niepewności związanych z globalną pandemią Covid i bez ustalonych dat zespół postanowił poświęcić czas i pieniądze na przygotowanie do chwili, gdy świat wróci do normalności. Film ukazuje procesy związane z tym przedsięwzięciem, przedstawia wywiady z zespołem i występy „na żywo” z tego koncertu.

„Noc muzyki”:
„David Gilmour: Live In Gdańsk”
emisja: w czwartek, 4 maja br. o 23:10

Zapis koncertu, który odbył się w Stoczni Gdańskiej z okazji 26. rocznicy powstania Solidarności. David Gilmour wystąpił na zaproszenie prezydenta miasta Gdańska. Wydarzenie zgromadziło ponad 50 tysięcy widzów. Davidowi Gilmourowi towarzyszyli byli muzycy Pink Floyd: Richard Wright, Dick Parry, Jon Carin i Guy Pratt oraz Phil Manzanera z Roxy Music, a także 40-osobowa sekcja smyczkowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

„For Akheem”
reżyseria: Jeremy S. Levine
emisja: we wtorek, 9 maja br. o 22:00

Rok przed tragiczną śmiercią czarnoskórego nastolatka zastrzelonego w trakcie policyjnej strzelaniny w Ferguson, 17-letni Daje zostaje skierowany do szkoły średniej w St. Louis podlegającej nadzorowi sądowemu. W tej opowieści o dojrzewaniu Daje stara się zapewnić sobie lepszą przyszłość.

„Noc muzyki”:
„Guns N' Roses: Appetite For Democracy”
emisja: w czwartek, 11 maja br. o 22:00

W listopadzie 2012 roku zespół rockowy Guns N' Roses dał koncert w The Joint w Hard Rock Casino w Las Vegas. W trakcie trwającego niespełna trzy godziny setu zespół zagrał takie utwory jak m.in. „Welcome To The Jungle”, „Sweet Child O Mine”, „November Rain”, „Night Train”, „Knockin' On Heavens Door”, „Live And Let Die” czy „Paradise City”. Zapis koncertu zawiera utwory Guns N' Roses zmiksowane w 5.1 Surround Sound.

„Noc muzyki”:
„The Smashing Pumpkins: Oceania - Live In NYC”
emisja: w nocy z czwartku na piątek, z 11 na 12 maja br. o 0:30

The Smashing Pumpkins sprzedali ponad 30 milionów albumów i zdobyli wiele nagród „Grammy”. W trakcie koncertu zespół w składzie: wokalista i gitarzysta Billy Corgan, gitarzysta Jeff Schroeder, perkusista Mike Byrne i basistka Nicole Fiorentino, wykonał w całości swój album „Oceania”, a w drugiej części koncertu zaprezentowali klasyki i wybrane utwory ze swojego dorobku. The Smashing Pumpkins wsparli się wizualizacjami przygotowanymi przez Evansa, którego ostatnim projektem było asystowanie Rogerowi Watersowi przy najnowszej inscenizacji „The Wall”. Zapis koncertu „Oceania: Live In NYC” wyreżyserował Milton Lage, a produkcją zajął się Barry Summers z Rock Fuel.

„London Road”
reżyseria: Rufus Norris
emisja: w niedzielę, 14 maja br. o 22:00

„London Road” dokumentuje wydarzenia, które miały miejsce w hrabstwie Suffolk w 2006 roku, kiedy to spokojnym i sielskim miasteczkiem Ipswich wstrząsnęła wiadomość o odkryciu ciał pięciu kobiet. Mieszkańcy London Road od lat zmagali się z problemem prostytucji na ich ulicy. Film śledzi losy społeczności, która znalazła się w epicentrum tragicznych wydarzeń, opisując je słowami ich uczestników. Film opowiada historię zwykłych ludzi, którzy jednoczą się w najcięższych doświadczeniach (więcej tutaj).

„Noc muzyki”:
„Lou Reed: A Night With”
emisja: w czwartek, 18 maja br. o 22:00

Lou Reed był jednym z najbardziej wpływowych autorów piosenek i wykonawców swojego pokolenia, począwszy od Velvet Underground w latach 60. ubiegłego wieku, a skończywszy na karierze solowej w latach 70. ubiegłego wieku. Film „A Night With Lou Reed” został nakręcony w kameralnych wnętrzach Bottom Line w Nowym Jorku w 1983 roku. Setlista zawiera klasyczne utwory - począwszy od albumów Velvet Underground, przez klasyczny Transformer, aż po wydawnictwo „Legendary Hearts”. Dla Lou Reeda, który urodził się na Brooklynie i tam rozpoczął swoją karierę, koncert był prawdziwym powrotem do domu.

„Noc muzyki”:
„Korn: The Path Of Totality”
emisja: w czwartek, 18 maja br. o 23:05

Aby uczcić wydanie 10. studyjnego albumu „The Path Of Totality” rockmani wystąpili „na żywo” w Hollywood Palladium. Na płycie połączyli muzykę elektroniczną i dubstep z nowatorskim rodzajem metalu. Podczas widowiska muzycy zagrali takie utwory jak „Freak On A Leash”, „Falling Away From Me”, „Get Up!" i „Narcissistic Cannibal”. Do muzyków Korn podczas występu dołączyło kilku DJ-ów, którzy współpracowali przy „The Path Of Totality”, między innymi Skrillex, 12th Planet, Flinch, Downlink, Excision, Datsik i Kill The Noise.

„Lista płatnych zleceń” („Killer List”)
reżyseria: Ben Wheatley
emisja: w sobotę, 20 maja br. o 22:00

Rok po nieudanym napadzie, płatny morderca podejmuje się nowego zlecenia oferującego sowite wynagrodzenie za trzy zabójstwa. Z pozoru banalne zadanie okazuje się trudniejsze i bardziej przerażające, niż mógłby to sobie wyobrazić.

„The Delinquent Season”
reżyseria: Mark O’Rowe
emisja: we wtorek, 23 maja br. o 22:00

Dramat, którego akcja toczy się wokół dwóch par - Jima i Danielle oraz Yvonne i Chrisa, mieszkających na przedmieściach Dublina. Oba małżeństwa wydają się być szczęśliwe, aż do momentu, gdy dochodzi do kłótni w jednym z nich. Na obu pozornie idealnych związkach zaczynają się pojawiać rysy. Jak zapowiada nadawca, jest to film o miłości, pożądaniu i relacjach małżeńskich, który stawia pytanie o to, jak dobrze znamy siebie nawzajem (więcej tutaj).

„Noc muzyki”:
„Iron Maiden: Flight 666”
emisja: w czwartek, 25 maja br. o 22:00

„Iron Maiden: Flight 666” dokumentuje pierwszy etap trasy koncertowej zespołu „Somewhere Back in Time World Tour”, podczas której zespół przemierzył ponad 80 tysięcy kilometrów, grając 23 koncerty na pięciu kontynentach w ciągu 45 dni. Jedną z gwiazd filmu jest należący do zespołu unikalny Boeing 757, Ed Force One, który przewoził zespół, całą załogę i 12 ton sprzętu scenicznego, a za jego sterami siedział wokalista Bruce Dickinson. Film pozwala przyjrzeć się kulisom tego, co działo się na scenie i poza nią. Jest to pierwszy raz, kiedy zespół Iron Maiden udzielił pełnego dostępu ekipie filmowej. Dokument zawiera ujęcia zarejestrowane podczas występów między innymi w Bombaju, Santiago, Los Angeles, Sydney, Tokio i San Paolo oraz wszystkich punktów pomiędzy. - Poczujemy atmosferę panującą na scenie, w czasie podróży i poza koncertami. Spotkamy oddanych fanów kapeli i będziemy mieli wrażenie, że sami jesteśmy częścią tej trasy - zapowiada nadawca.

„Noc muzyki”:
„Jefferson Starship: Live”
emisja: w nocy z czwartku na piątek, z 25 na 26 maja br. o 0:00

Koncert zarejestrowany w teatrze Królowej Elżbiety w Vancouver. Podczas występu zespół złożony z członków Jefferson Airplane - acid-rockowej kapeli z lat 60. ubiegłego wieku, wykonuje między innymi utwory: „White Rabbit”, „Winds Of Change”, „Jane” i „Ride The Tiger”. Gra nadal jako Jefferson Starship.

„Make up”
reżyseria: Claire Oakley
emisja: w sobotę, 27 maja br. o 22:00

Spokojna nastolatka Ruth (w tej roli Molly Windsor) znajduje na lustrze u swojego chłopaka Toma (Joseph Quinn) rozmazaną plamę szminki i kilka rudych włosów na jego koszulce. Od tego momentu do ich wspólnej przyczepy kempingowej wkrada się poczucie niepokoju. Nie chcąc konfrontować się z Tomem, Ruth zaczyna wpadać w spiralę zazdrości. Dziewczyna dostaje pracę, w której spotyka pewną siebie i energiczną Jade (Stefanie Martini). Jej szkarłatne paznokcie i odrobina rudości we włosach potęgują rosnącą obsesję Ruth. Nastolatka stara się trzymać swoje obawy na wodzy, ale prześladujące ją podejrzenia zaczynają rodzić obsesję, która zagraża jej związkowi z Tomem (więcej tutaj).

„Glassland”
reżyseria: Gerrard Barret
emisja: w środę, 31 maja br. o 22:00

John (Jack Reynor) mieszka ze swoją matką Jean (Toni Collette) na przedmieściach i zarabia na życie jako nocny taksówkarz. Gdy pewnego ranka wraca do domu, znajduje kobietę nieprzytomną z powodu przedawkowania alkoholu. Jak się okazuje to nie był jej pierwszy raz. Matka Johna gwałtownie odrzuca podejmowane przez niego próby pomocy, jak również starania mające na celu połączenie rozbitej rodziny. Kiedy Jean dostaje szansę na powrót do zdrowia, John jest zmuszony zaoferować swoje usługi drobnemu przestępcy. Musi pomóc matce, która nie ma żadnych oszczędności ani ubezpieczenia w opłaceniu kosztownego programu odwykowego. John staje przed zadaniem, które może na zawsze zmienić życie jego i jego bliskich (więcej tutaj).
 
Molly Windsor w filmie „Make up”, foto: AMC Networks International
Molly Windsor w filmie „Make up”, foto: AMC Networks International
Olivia Colman i Anita Dobson w filmie „London Road”, foto: AMC Networks International
Olivia Colman i Anita Dobson w filmie „London Road”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...