reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europa w maju w National Geographic Wild

dodano: 2023-04-25 18:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

National Geographic Wild W maju br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom w ramach pasma „Dzicy weterynarze” takie programy jak „Weterynarze z Nebraski”, „Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy”, „Weterynarz z powołania” (sezon 7.), „Sekrety Zoo: Tampa. Pod czułą opieką” i „Sekrety Zoo: Tampa. Narodziny gwiazdy”, a w ramach pasma „Przyrodnicze cuda Europy” takie produkcje jak „Skarby przyrody” (sezon 1.), „Lasy Półwyspu Iberyjskiego” (sezon 1.), „Parki narodowe w Austrii” (sezon 1.) i „Sardynia: kamienna arka”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. na kanale National Geographic Wild tradycja łączyć się będzie z nowoczesnością. Co czekać będzie na widzów w maju br.? Tradycyjnie coś dla siebie znajdą widzowie zainteresowani królestwem zwierząt. W ramach pasma „Dzicy weterynarze” (premiery w niedziele, od 7 maja br. od godziny 14:00), na którą składać się będzie w sumie pięć różnych tytułów, widzowie poznają weterynarzy i pracowników ogrodów zoologicznych, którzy w misji niesienia pomocy zwierzętom są przygotowani na każdą okoliczność. Z kolei w serii specjalnej „Przyrodnicze cuda Europy” (premiery w soboty, od 13 maja br. od godziny 14:00) widzowie odbędą niesamowitą wycieczkę sięgającą szczytów Pirenejów czy wód Zatoki Biskajskiej.

Maj 2023 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Dzicy weterynarze”:
emisja: w niedziele (od 7 maja br.) o 14:00
Pasmo programowe kanału National Geographic Wild.

„Dzicy weterynarze”:
„Weterynarze z Nebraski” („Heartland Docs”)
emisja: w niedzielę, 7 maja br. o 14:00

Weterynarze z Nebraski nie ustają w niesieniu pomocy potrzebującym zwierzakom. W trakcie majowych odcinków pod ich fachową rękę trafią m.in. poturbowana kura, żółw ze złamanym pancerzem i wycieńczona, bezpańska suczka (więcej tutaj).

„Przyrodnicze cuda Europy”:
emisja: w soboty (od 13 maja br.) o 14:00
Pasmo programowe kanału National Geographic Wild (więcej tutaj).

„Przyrodnicze cuda Europy”:
„Skarby przyrody” („Natural Treasures”)
emisja: w sobotę, 13 maja br. o 14:00

Jakie tajemnice skrywa Półwysep Iberyjski? - Zapraszamy do niesamowitej podróży sięgającej szczytów Pirenejów czy wód Zatoki Biskajskiej. „Skarby przyrody’’ to odpowiedź na potrzeby miłośników dzikiej natury. W programie poznamy cykl życia najpiękniejszych motyli w Europie i dołączymy do stada norek europejskich, by poznać ich codzienne zwyczaje - zachęca nadawca.

„Dzicy weterynarze”:
„Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy” („Critter Fixers: Country Vets Appreciation Compilation 2023”)
emisja: w niedzielę, 14 maja br. o 14:00

Co wyróżnia pracę weterynarzy Hodges’a i Ferguson’a? Jak zapewnia nadawca, to oczywiście ogromna troska o dobro swoich pacjentów połączona z profesjonalizmem i wiedzą, ale też nietuzinkowe poczucie humoru, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Duet leczy i bawi. W nowej serii programu „Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy” weterynarze zaopiekują się m.in. aksolotlem niejadkiem i rannym kogutem (więcej tutaj).

„Przyrodnicze cuda Europy”:
„Lasy Półwyspu Iberyjskiego” („Iberia's Woodlands”)
emisja: w sobotę, 20 maja br. o 14:00

Ten dwuodcinkowy program o mieszkańcach lasów iberyjskich to niezwykłe świadectwo niezliczonych walk o przetrwanie najbardziej osobliwych gatunków zamieszkujących ten obszar. Z jakimi trudnościami muszą się zmagać, by przeżyć?

„Dzicy weterynarze”:
„Weterynarz z powołania” 7 („Dr. Oakley Yukon Vet Compilations” 7)
emisja: w niedzielę, 21 maja br. o 14:00

Doktor Oakley podróżuje po najodleglejszych zakątkach Alaski z misją niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom i uchyla widzom rąbka tajemnicy na temat codziennej pracy lekarza weterynarii w lecznicy w Haines. Tym razem widzowie towarzyszą w wyprawie rozpoczynającej się od Wysp Cziczagowa, w którą wyrusz wraz z mobilną kliniką. Jakie czekają ją przygody (więcej tutaj)?

„Przyrodnicze cuda Europy”:
„Parki narodowe w Austrii” („Austria's Wild Heritage - One Country Six National Parks”)
emisja: w sobotę, 27 maja br. o 14:00

Program dokumentalny.

„Przyrodnicze cuda Europy”:
„Sardynia: kamienna arka” („Ark Of Stone: The Voyage Of Sardinia”)
emisja: w sobotę, 27 maja br. o 16:00

Program przybliża historię Sardynii - skalistej wyspy leżącej na Morzu Śródziemnym, która ponad 40 milionów lat temu odłączyła się od Europy i zaczęła zmierzać w kierunku Afryki.

„Dzicy weterynarze”:
„Sekrety Zoo: Tampa. Pod czułą opieką” (Secrets Of The Zoo: Tampa Vet Appreciation Compilations)
emisja: w niedzielę, 28 maja br. o 14:00

Jak wygląda standardowy dzień pracy w zoo w Tampie? Trudno to opisać w kilku słowach, bowiem każdy dyżur stawia inne wyzwania. Jak zapowiada nadawca, w odcinkach widzowie zobaczą, jak troskliwy personel pomaga w przyjściu na świat małego okapi, aranżuje spotkanie trzewikodziobów powracających do siebie po latach rozłąki, diagnozuje schorowaną owcę i żegnają ukochaną owcę, która rozpocznie nowe życie w innym zoo (więcej tutaj).

„Dzicy weterynarze”:
„Sekrety Zoo: Tampa. Narodziny gwiazdy” (Secrets Of The Zoo: Tampa. A Star Is Born Compilations)
emisja: w niedzielę, 28 maja br. o 15:00

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda sezon lęgowy pingwinów? Widzowie National Geographic Wild mają niepowtarzalną szansę, by dołączyć do ekipy zoo w Tampie i zaobserwować narodziny nowego mieszkańca ogrodu zoologicznego. To nie koniec wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się pracownicy. U uroczego kucyka pojawiła się tajemnicza narośl, Binturongi Sally i Melati wyruszają do nowego domu, a zebra Rafiki, przed obowiązkowym pedicurem, trafi do innego zoo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...