reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał rozrywkowy od MY-UKRAINA?

dodano: 2023-06-20 20:30 | aktualizacja: 2023-06-20 21:00
autor: RO | źródło: detector.media

My-Ukraina Właściciele ogólnokrajowego kanału informacyjnego MY-UKRAINA, który nadaje od 8 listopada 2022 roku, chcą uruchomić drugą stację o profilu rozrywkowym. Start kolejnego projektu mógłby nastąpić jesienią 2023 roku. Obecnie trwają na ten temat dyskusje i jest poszukiwana siedziba.

My-Ukraina
My-Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W komentarzu dla detector.media, faktyczny właściciel kanału Ihor Petrenko nazwał te doniesienia "dyskusjami, przemyśleniami i niczym więcej".
 

Każde media myślą o rozwoju, a kierunki tego rozwoju mogą być różne. Nasz kanał telewizyjny szuka sposobu na zwiększenie oglądalności i użyteczności dla społeczeństwa. Dlatego od czasu do czasu omawiamy różne opcje rozwoju, w tym kontekst stworzenia kanału rozrywkowego. Jednak dzisiaj to tylko dyskusje, rozmowy, przemyślenia i nic więcej

- mówi Ihor Petrenko w komentarzu dla portalu detector.media.


Przypomnijmy, że spółki medialne Rinata Achmetowa, uważanego za najbogatszego obywatela Ukrainy, opuściły rynek w lipcu 2022 roku. Biznesmen powiązał to z ustawą "antyoligarchiczną". Cechą tego rozporządzenia jest zmiana relacji między wielkim biznesem a politykami. W efekcie wszyscy gracze ekonomiczni muszą być równi wobec prawa i nie mogą kupować sobie przywilejów politycznych.

Po wakacjach pracownicy dawnej grupy medialnej Media Group Ukraine założyli nową spółkę MY-UKRAINA, której głównym właścicielem został bloger i polityczny ekspert Ihor Petrenko. 19 października dla spółki przyznano licencję na nadawanie satelitarne, a już 3 listopada - zezwolenie na emisję w ogólnokrajowym multipleksie MX-2 naziemnej telewizji cyfrowej Zeonbud w standardzie DVB-T2. Od 8 listopada MY-UKRAINA uczestniczy w produkcji wspólnego programu informacyjnego „Jenyni nowyny” największych nadawców 1+1, Inter, StarLightMedia, Suspilne i RADA. W programie można uzyskać najświeższe doniesienia z wojny w Ukrainie.

Za nadawcą MY-UKRAINA stoją wyłącznie dziennikarze i pracownicy nieistniejącej firmy Media Group Ukraine. Nadawca jest finansowany ze składek założycieli i przedstawicieli zespołu pracowniczego. Inni założyciele to Jurij Sugak, Witalij Tarasow, Ludmiła Dobrowolska, Oleg Paniuta, Olena Tsyntyła, Igor Pupkow i Wołodymyr Kowalenko.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...