reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy kanał w DVB-T2 na Ukrainie

dodano: 2022-11-10 20:30
autor: RO | źródło: detector.media/satkurier.pl

MY-UKRAINA Od 8 listopada br. widzowie w Ukrainie mogą oglądać nową, komercyjną stację telewizyjną. W jednym z pakietów DVB-T2 operatora Zeonbud został uruchomiony MY-UKRAINA. Stacja korzysta z dawnej pozycji programowej Ukraina 24 w multipleksie MX-2. To aktualnie jedna z dwóch możliwości odbioru projektu bardzo podobnego do zamkniętego kanału Ukraina Rinata Achmetowa.

MY-UKRAINA
MY-UKRAINA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiorcy wyposażeni w odbiorniki satelitarne z obsługą technologii Multistream mogą skorzystać z nieszyfrowanego dosyłu firmy Zeonbud na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

MY-UKRAINA od pierwszego dnia uczestniczy w produkcji wspólnego programu informacyjnego „Jenyni nowyny” największych nadawców 1+1, Inter, StarLightMedia i Suspilne. Nad nowym projektem pracuje ten sam zespół dziennikarzy, który kiedyś pracował dla jednej z najpotężniejszych grup medialnych w kraju. Właściciel Rinat Achmetow oświadczył 11 lipca br., że jego firma inwestycyjna SCM wycofuje się z biznesu medialnego. Jednocześnie oznajmił, że zrezygnuje na rzecz państwa ze wszystkich licencji na nadawanie naziemne i satelitarne oraz licencji na media drukowane i portale internetowe na Ukrainie.

Decyzja o rezygnacji z licencji była podyktowana wchodzącą w życie ustawą antyoligarchiczną. Achmetow wyjaśnił, że ukraińskie władze dążą do likwidacji oligarchicznego systemu na Ukrainie. Zgodnie z zapisami w ustawie, oligarchami uważane się osoby, które biorą udział w życiu politycznym, a jednocześnie mają znaczny wpływ na media i są właścicielami przedsiębiorstw o pozycji monopolistycznej, a ich wartość aktywów przewyższa milion razy minimum socjalne. Ustawa istotnie uderza w największych oligarchów.

Dziennikarze po odejściu z Media Group Ukraine odkupili swoje laptopy do pracy, a prezenterzy - ubrania robocze. Spółka MY-UKRAINA została założona i sfinansowana przez kilku przedstawicieli zespołu (Jurij Sugak, Witalij Tarasow, Ludmiła Dobrowolska, Oleg Paniuta, Olena Tsyntyła, Igor Pupkow, Wołodymyr Kowalenko). Licencja na nadawanie satelitarne została wydana 19 października br. przez Narodową Radę Ukrainy ds. telewizji i radia. Licencja naziemna dopiero 3 listopada.

Na antenie MY-UKRAINA poza wspólną audycją o wojnie w Ukrainie, która pokrywa większość czasu antenowego, ukazują się programy rozrywkowe i filmy.

Parametry techniczne MY-UKRAINA:
Eutelsat 9B (9°E)
tp. NB5 (12,265 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2 / 8PSK)
Typ transmisji: Multistream (Stream 20 PLP 0)

ID: МИ-УКРАЇНА
PID V: 2801 (MPEG-4 / SD)
PID A: 2802 (ukr)
PID PCR: 2801
SID: 28
PID PMT: 2800
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału MY-UKRAINA

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...