reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał w DVB-T2 na Ukrainie

dodano: 2022-11-10 20:30
autor: RO | źródło: detector.media/satkurier.pl

MY-UKRAINA Od 8 listopada br. widzowie w Ukrainie mogą oglądać nową, komercyjną stację telewizyjną. W jednym z pakietów DVB-T2 operatora Zeonbud został uruchomiony MY-UKRAINA. Stacja korzysta z dawnej pozycji programowej Ukraina 24 w multipleksie MX-2. To aktualnie jedna z dwóch możliwości odbioru projektu bardzo podobnego do zamkniętego kanału Ukraina Rinata Achmetowa.

MY-UKRAINA
MY-UKRAINA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiorcy wyposażeni w odbiorniki satelitarne z obsługą technologii Multistream mogą skorzystać z nieszyfrowanego dosyłu firmy Zeonbud na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

MY-UKRAINA od pierwszego dnia uczestniczy w produkcji wspólnego programu informacyjnego „Jenyni nowyny” największych nadawców 1+1, Inter, StarLightMedia i Suspilne. Nad nowym projektem pracuje ten sam zespół dziennikarzy, który kiedyś pracował dla jednej z najpotężniejszych grup medialnych w kraju. Właściciel Rinat Achmetow oświadczył 11 lipca br., że jego firma inwestycyjna SCM wycofuje się z biznesu medialnego. Jednocześnie oznajmił, że zrezygnuje na rzecz państwa ze wszystkich licencji na nadawanie naziemne i satelitarne oraz licencji na media drukowane i portale internetowe na Ukrainie.

Decyzja o rezygnacji z licencji była podyktowana wchodzącą w życie ustawą antyoligarchiczną. Achmetow wyjaśnił, że ukraińskie władze dążą do likwidacji oligarchicznego systemu na Ukrainie. Zgodnie z zapisami w ustawie, oligarchami uważane się osoby, które biorą udział w życiu politycznym, a jednocześnie mają znaczny wpływ na media i są właścicielami przedsiębiorstw o pozycji monopolistycznej, a ich wartość aktywów przewyższa milion razy minimum socjalne. Ustawa istotnie uderza w największych oligarchów.

Dziennikarze po odejściu z Media Group Ukraine odkupili swoje laptopy do pracy, a prezenterzy - ubrania robocze. Spółka MY-UKRAINA została założona i sfinansowana przez kilku przedstawicieli zespołu (Jurij Sugak, Witalij Tarasow, Ludmiła Dobrowolska, Oleg Paniuta, Olena Tsyntyła, Igor Pupkow, Wołodymyr Kowalenko). Licencja na nadawanie satelitarne została wydana 19 października br. przez Narodową Radę Ukrainy ds. telewizji i radia. Licencja naziemna dopiero 3 listopada.

Na antenie MY-UKRAINA poza wspólną audycją o wojnie w Ukrainie, która pokrywa większość czasu antenowego, ukazują się programy rozrywkowe i filmy.

Parametry techniczne MY-UKRAINA:
Eutelsat 9B (9°E)
tp. NB5 (12,265 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2 / 8PSK)
Typ transmisji: Multistream (Stream 20 PLP 0)

ID: МИ-УКРАЇНА
PID V: 2801 (MPEG-4 / SD)
PID A: 2802 (ukr)
PID PCR: 2801
SID: 28
PID PMT: 2800
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału MY-UKRAINA

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...