reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wakacyjna oferta kanału TVP Polonia

dodano: 2023-06-21 14:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

30 lat TVP Polonia Latem br. kanał TVP Polonia poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Fajna Polska” (sezon 10.), „Polacy to wiedzą!”, „Kamperem po Południu”, „Top 3 Marka Sierockiego” (sezon 1.) i „Polonia 24”.

TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lato 2023 roku w ofercie kanału TVP Polonia:

Jak zapowiada nadawca, z okazji nadchodzących wakacji TVP Polonia przygotowała specjalną ofertę programową. W czerwcu br. ruszy dziesiąty sezon „Fajnej Polski”, który zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Na antenie pojawi się także seria „Top 3 Marka Sierockiego”, poświęcona polskim wykonawcom. W wakacyjnej ramówce nie zabraknie również kolejnych odcinków programu „Kamperem po Południu” oraz teleturnieju „Polacy to wiedzą!”.

W niedzielę, 25 czerwca br. o godzinie 15:00 wystartuje dziesiąty sezon „Fajnej Polski”. Paulina Drażba-Kamińska i Przemysław Toczek odwiedzą dziennikarzy z ośrodków regionalnych TVP, którzy oprowadzą ich po swoich regionach. Oprócz nadmorskich miasteczek, Podlasia oraz Świętokrzyskiego na widzów czekać będą także tajemnice zamków na Dolnym Śląsku i szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Uroki Mazowsza widzowie poznają w finałowym odcinku. W nowym sezonie nie zabraknie również propozycji sportowych dla całej rodziny, informacji o historycznych miejscach i regionalnej kuchni oraz spotkań z pasjonatami małych ojczyzn. Emisja kolejnych odcinków „Fajnej Polski” odbywać się będzie w każdą niedzielę o godzinie 15:15 (więcej tutaj).

Latem TVP Polonia zaprasza na kolejne odcinki teleturnieju „Polacy to wiedzą!”, którego gospodarzem jest Robert El Gendy. - Lekka forma i rozrywkowy charakter ułatwiają przyswajanie wiedzy o Polsce. Zarówno uczestnicy jak i widzowie mogą sprawdzić swoją wiedzę o: historii Polski, języku, kulturze, tradycji, geografii i obyczajach. Polacy mieszkający za granicą utrwalają wiedzę o ojczyźnie, a młoda Polonia dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o kraju swojego pochodzenia. Teleturniej nie tylko łączy Polaków na całym świecie, ale łączy także pokolenia - przed telewizorami zasiadają całe rodziny - czytamy w opisie. Teleturniej emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 16:30 w stacji TVP Polonia (więcej tutaj).

W letnie ramówce nie zabraknie również programu „Kamperem po Południu”, w którym historyk i dziennikarz, Karol Gnat, zwiedza kamperem południe Europy, spotykając po drodze Polaków mieszkających m.in. na: Zaolziu, Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Z perspektywy kampera życie w środkowej i południowej Europie wygląda niezwykle swojsko, chwilami romantycznie, a często bardzo zabawnie. Polacy, których Karol Gnat spotyka w trakcie swojej podróży, opowiadają swoje historie - jakie mają pasje, plany na przyszłość, jak udało im się zorganizować życie poza krajem. Każdy z nich angażuje się w sprawy lokalnych społeczności jednocześnie kultywując polskość. Na kolejne odcinki „Kamperem po Południu” TVP Polonia zaprasza w co drugi poniedziałek, począwszy od 5 czerwca br., o godzinie 16:25 (więcej tutaj).

W TVP Polonia rusza także nowy program poświęcony polskim artystom muzycznym - „Top 3 Marka Sierockiego”. Jak zapowiada nadawca, w każdym odcinku Marek Sierocki wybiera tytułowe top 3 - utwory trzech wykonawców lub zespołów, o których opowiada, dzieląc się z widzami swoją pasją i szeroką wiedzą muzyczną. „Top 3 Marka Sierockiego” będzie można oglądać w każdy piątek o godzinie 16:40.

- Dziennikarze TVP Polonia na bieżąco relacjonują wydarzenia społeczne, kulturalne i gospodarcze. Dzięki magazynowi „Polonia 24” Polacy na całym świecie otrzymują aktualne informacje o przemianach społecznych i gospodarczych, ekonomii, kulturze, a także o historii i najważniejszych rocznicach, dzięki czemu utrzymują stały kontakt z krajem. Magazyn informuje także o sukcesach Polaków, ich inicjatywach oraz aktywnościach na wszystkich kontynentach. Nie brakuje także rozmów publicystycznych z ciekawymi gośćmi na wybrany temat dnia - zapewnia nadawca. Magazyn prowadzą Paulina Drażba-Kamińska, Agata Konarska, Klaudia Carlos, Przemysław Toczek i Grzegorz Miśtal. Magazyn „Polonia 24” na antenie kanału TVP Polonia emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 22:05 (więcej tutaj).
 
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Paulina Drażba-Kamińska i Przemysław Toczek w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Paulina Drażba-Kamińska i Przemysław Toczek w programie „Fajna Polska”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...