reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

PPF Group kupiła udziały w Viaplay

dodano: 2023-08-01 21:03 | aktualizacja: 2023-08-02 11:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Bloomberg/satkurier.pl

PPF Group Viaplay Group nadal przyciąga nowych inwestorów po tym, jak jej akcje spadły o ponad 85 proc. w następstwie serii cięć finansowych i zapowiedzi wycofania się z kilku rynków, w tym z Polski. Do grona największych akcjonariuszy tej szwedzkiej grupy dołączyła międzynarodowa PPF Group - wywodząca się z Czech, ale mająca siedzibę w Holandii.

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje Bloomberg, PPF Group nabyła w lipcu 6,3 proc. udziałów w Viaplay Group, a jak według MarketScreener ma ich już łącznie 6,426 proc. Tydzień wcześniej udziały w Viaplay Group nabyła Grupa CANAL+, co uczyniło ją największym akcjonariuszem z 12,23 proc. udziałów.

Wizerunek Viaplay Group jako silnej międzynarodowej grupy mocno ucierpiał po tym, jak na początku czerwca br. jej dotychczasowy prezes i dyrektor generalny, Anders Jensen, złożył rezygnację, a firma obniżyła prognozy na 2023 rok i całkiem wycofała się z długoterminowych prognoz operacyjnych i finansowych.

Potem było już tylko gorzej - Viaplay Group, kierowana przez nowego CEO - Jørgena Madsena Lindemana, porzuciła ogłoszone zaledwie miesiąc wcześniej prognozy, by ostatecznie 20 lipca poinformować o zamiarze wycofania się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Długofalowa przyszłość Viaplay Polska co prawda stoi pod znakiem zapytania, ale na chwilę obecną nic się nie zmieniło dla subskrybentów w Polsce - Viaplay nadal działa i zapowiada już start nowych sezonów Premier League i Bundesligi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...