reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTVE testuje drugi kanał UHD

dodano: 2023-08-10 20:17
autor: RO | źródło: satcesc.com

TVE 4K w hiszpańskiej telewizji naziemnej TDT Hiszpański nadawca publiczny RTVE (Corporación de Radio y Televisión Española) uruchomił drugi kanał telewizyjny w ultrawysokiej rozdzielczości 4K. Jego nazwa to TVE UHD 2 i można go znaleźć za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w wybranych regionach Hiszpanii.

satkurier.pl
TVE UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVE UHD 2 oferuje wszystkie treści kanału sportowego Teledeporte, podczas gdy flagowa stacja TVE UHD skupia się na retransmisji programów La 1. Przekaz w obu przypadkach jest przeskalowany do 4K.

Teledeporte, znany również jako TDP, to kanał telewizyjny poświęcony różnym wydarzeniom sportowym. Nadaje m.in. piłkę nożną, koszykówkę (Liga ACB) i inne wydarzenia o charakterze krajowym i międzynarodowym, w tym wszystkie Igrzyska Olimpijskie.

Aby odebrać TVE UHD 2, należy posiadać telewizor kompatybilny z kompresją wideo HEVC/H.264 i standardem DVB-T2. Oczywiście trzeba być w zasięgu odpowiedniego nadajnika DTT w Hiszpanii.

RTVE już wyznaczyło termin rozpoczęcia oficjalnej transmisji 4K dla kanału TVE UHD na dzień 15 lutego 2024 roku z ogólnokrajowego multipleksu RGE2. Jednocześnie będą migrować wszystkie kanały naziemne do jakości HD, chyba, że hiszpański rząd zdecyduje się opóźnić ten proces. Początkowo przejście na HD było planowane na styczeń 2023 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...