reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Czas decyzji. Debata 2023” w TVN24 i TVN24 BIS

dodano: 2023-09-03 11:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

TVN24 TVN 24 „Czas decyzji. Debata 2023” W niedzielę, 3 września br. o godz. 19:20 na kanałach TVN24 i TVN24 BIS wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek polskiego programu „Czas decyzji. Debata 2023”. Jego gospodarzem będzie Grzegorz Kajdanowicz, prowadzący programy „Fakty TVN” (emisja w TVN, ITVN/TVN International, TVN24 i TVN24 BIS) i „Fakty po Faktach” (w TVN24 i TVN24 BIS). Do udziału w debacie zaproszeni zostali przez nadawcę przedstawiciele wszystkich ogólnokrajowych komitetów wyborczych, jednak bojkot ogłosiło Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Dyskusję będą mogli również oglądać użytkownicy serwisu VOD TVN24 Go. Dodajmy, że wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br.

TVN24 TVN 24 „Czas decyzji. Debata 2023”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W programie „Czas decyzji. Debata 2023” politycy będą dyskutować w formule przedwyborczej debaty - w trzech turach pytań. Czas wypowiedzi będzie liczony przez zegary widoczne w studio i na ekranie. W trakcie ostatniej tury uczestnicy będą zadawać pytania sobie nawzajem. Na koniec programu każdy z polityków będzie miał czas na wolną wypowiedź i zwrócenie się do widzów.

- Do udziału w programie zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich ogólnokrajowych komitetów wyborczych - informuje nadawca. Rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) Rafał Bochenek przekazał, że jego ugrupowanie nie weźmie udziału w debatach organizowanych przez TVN24.

- Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w debatach organizowanych przez TVN. Stacja ta udowodniła, że jest aktywną stroną sporu politycznego w Polsce, prowadząc de facto kampanię, na rzecz środowiska politycznego związanego z Donaldem Tuskiem. Działalność TVN nie ma nic wspólnego z obiektywizmem i rzetelnością, nie mówiąc już o dziennikarstwie. TVN od lat angażuje się w politykę, przez co utracił wiarygodność

- poinformowało w wydanym komunikacie Prawo i Sprawiedliwość.


Na decyzję Prawa i Sprawiedliwości zareagowała redakcja stacji TVN24.

- Udział w debatach jest standardem w krajach demokratycznych. Odmowa jest lekceważeniem wyborców, a użyta argumentacja to próba ograniczenia niezależności i wolności mediów oraz ucieczka od odpowiedzi na merytoryczne pytania dziennikarzy. Jednakowe dla wszystkich zasady debaty, zostały ściśle określone i zaakceptowane przez pozostałe sztaby. Partia władzy nie powinna bać się prawdziwej debaty, dlatego w naszym studio czekać będzie miejsce dla przedstawicieli PiS

- poinformowała w wydanym oświadczeniu telewizja TVN24.


Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przykład bojkotu kanałów TVN przez Prawo i Sprawiedliwość. W latach 2008-2009 przedstawiciele tego ugrupowania odmawiali udziału w programach tych stacji oraz nie udzielali wywiadów dla tego nadawcy (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Gospodarzem debaty będzie Grzegorz Kajdanowicz, prowadzący programy „Fakty TVN” (emisja w TVN, ITVN/TVN International, TVN24 i TVN24 BIS - więcej tutaj) i „Fakty po Faktach” (w TVN24 i TVN24 BIS - więcej tutaj).

Dodajmy, że pod tytułem „Czas decyzji” telewizja TVN24 nadaje każdorazowo przy okazji wyborów w Polsce serie różnych programów poświęconych tym wyborom - w ofercie są debaty oraz rozmowy z kandydatami i obserwatorami sceny politycznej (więcej tutaj).

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br. (więcej tutaj).

„Czas decyzji. Debata 2023” - emisja w niedziele (od 3 września 2023 roku) o godz. 19:20 w TVN24 i TVN24 BIS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...