reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premier Sports wróci do UK po odkupieniu biznesu od Viaplay

dodano: 2023-11-30 12:37 | aktualizacja: 2023-11-30 15:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Premier Sports/satkurier.pl

Premier Sports Premier Sports powróci do Wielkiej Brytanii na początku 2024 roku. Warunkiem jest uzyskanie zgody regulatora medialnego na odzyskanie kontroli nad biznesem niedawno sprzedanym do Viaplay Group. Jak powszechnie wiadomo, Viaplay Group boryka się z problemami finansowymi i szuka inwestorów. Grupa postanowiła też zrezygnować z części swoich biznesów na międzynarodowych rynkach, m.in. ważą się losy Viaplay w Polsce.

Premier Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lipcu 2022 roku Viaplay Group ogłosiła, że przejmuje kanały i usługę streamingową Premier Sports w Wielkiej Brytanii (nie dotyczyło to Irlandii, gdzie Premier Sports funkcjonuje do tej pory). Kwota transakcji wyniosła 30 mln GBP.

Następnie, 1 listopada 2022 roku Grupa uruchomiła w Wielkiej Brytanii usługę streamingową Viaplay, z kolei kanały płatnej telewizji Premier Sports 1 i Premier Sports 2 przemianowała na Viaplay Sports 1 i Viaplay Sports 2, a bezpłatny kanał FreeSports na Viaplay Xtra. Wszystkie te kanały są dostępne w Sky, Virgin Media, Prime Video oraz iTunes, a Viaplay Xtra można odbierać też FTA z satelity Astra 2E (28,2°E), ale w wiązce brytyjskiej, oraz w kodowanej platformie Kabelio na Hot Birdzie 13F (13°E).

Po sfinalizowaniu transakcji kanały Premier Sports będą dostarczane za pośrednictwem tych samych dróg dystrybucji co aktualnie kanały Viaplay. Ponadto, gdy tylko marka powróci do Wielkiej Brytanii na początku 2024 roku, Premier Sports uruchomi własną, ulepszoną usługę streamingową. Nowy serwis ponownie będzie obejmować dostęp do 2 całodobowych kanałów telewizyjnych Premier Sports oraz do wszystkich dodatkowych kluczowych treści na żywo. Dla obecnych klientów będzie to oznaczać płynne przejście do Premier Sports.

Co istotne, Premier Sports pozyska z ramach umowy z Viaplay Group nie tylko prawa medialne do posiadanych wcześniej rozgrywek sportowych (np. LaLiga, Puchar Szkocji, Puchar Ligi Szkockiej, United Rugby Championship, EPCR Challenge Cup, TOP14, NASCAR), lecz także prawa posiadane przez Viaplay (np. NHL i mecze reprezentacji Szkocji w turniejach UEFA: 2024-2028).

Według wcześniejszych zapowiedzi Viaplay, grupa chce skupić się na podstawowej działalności w krajach nordyckich (Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji), Holandii oraz na Viaplay Select, jednocześnie zmniejszając skalę biznesu, nawiązując współpracę lub całkowicie wychodząc z pozostałych rynków międzynarodowych - Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady - poza Viaplay Select.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...